Menüsü

AeroGal

En uygun AeroGal uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

AeroGal

Avianca Ekvator eski ismiyle AeroGal 1985 yılında Quito, Ekvator da kurulmuştur. Firma Ekvator- Galápagos Adaları, Ekvator – Peru ve Kolombiya arası yolcu ve kargo taşımacılığı hizmeti vermektedir. Avianca Ekvador havayolları Latin Amerika havayollarının bir araya gelerek oluşturduğu Avianca Holding Grubunda yer alan 7 ulusal firmadan birisidir. Ekim 2009 yılında firma Kolombiya havayolları Avianca ve Salvadoran havayolları TACA ile birleştiğini resmi olarak açıklamıştır. Avianca şirketi, Latin Amerika bölgesinde ki tüm hava yolu şirketlerinin %81 ine sahip olup,  7.2 milyon dolarlık modernleşme ve geliştirme yatırımı gerçekleştirmiştir. Avianca ve Aerogal şirketleri 2014 yılına kadar kendi isimleriyle Ekvator da hizmet vermiş olup, 18 Haziran 2014 yılında AeroGal şirketi ismini Avianca Ekvator olarak değiştirmiştir.

Avianca Ekvator havayolları ağırlıklı olarak Ekvator iç hat seferleri gerçekleştirme olup, Aruba, Bolivya, Kolombiya ve Peru’ya da dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Firma aynı zamanda Star Alliance üyesi olup LifeMiles programını kullanmaktadır.

Bagaj

Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları için bagaj hakkı;

Kabin içi bagaj hakkı hem Ekonomi hem de Business sınıfı uçuşlar için aynı ağırlık ve ebatlardır.

Kabin içi bagaj: 1 parça maksimum 10 kilogram ağırlığında olup boyutu maksimum 158 cm (62 inches) olmak şartıyla.

Ekonomi Sınıfı: 1 veya 2 parça toplam ağırlığı 23 kilogram (50 lbs) boyutu 158 cm (62 inches) olmak şartıyla.

Business Sınıfı: 1 veya 2 parça toplam ağırlığı 32 kilogram (70 lbs) boyutu 158 cm (62 inches) olmak şartıyla.

*Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları dışındaki uçuşlar için bagaj ağırlık limitleri, seçilen varış noktasına ve tarifeye göre değişmektedir.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

Avianca Ecuador hava yolları Ekonomi ve Business olarak 2 farklı uçuş sınıfıyla hizmet vermektedir.

Online check-in

Avianca Ecuador hava yolları uçuşun 24 saat öncesinden itibaren online check-in hizmeti vermektedir. Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları için, uçuştan 30 – 45 dakika öncesine kadar online check-in hizmeti aktif olup bu süre zarfı içinde de bagaj teslim işlemi gerçekleştirilmelidir.

*Kolombiya, Ekvator ve Peru uçuşları dışındaki uçuşlar için check-in hizmet saati, seçilen varış noktasına göre değişmektedir.

Filo

2016 Ekim ayından itibaren Avianca Ecuador şirketi  6 adet Airbus A319-100 ve 4 adet Airbus A320-200 modelleri ile toplamda 10 adet uçağıyla hizmet vermektedir.

Quito Mariscal Sucre Uluslararası Havaalanı

Quito Mariscal Sucre Uluslararası Havaalanı 2013 yılından itibaren Quito, Ekvator da hizmet vermektedir. Caraburo platosunda yer alıp 1,500 hektarlık bir alanla çevrilidir. Ekvator un en büyük Latin Amerika kıtasının en büyük 2. havalimanıdır. Şehre uzaklığı 20.5 km olup, yerel ulaşım aracı olan otobüslerle Quito şehrine ulaşım sağlanmaktadır. Havaalanı genelinde hem iç hem de dış hatlarda sürekli olarak ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanmakta olup birçok noktada ücretsiz şarj noktaları bulunmaktadır. Ayrıca iç hatlar solunda ücretsiz çocuk parkı da bulunmaktadır. Uluslararası iç ve dış hat uçuş terminallerinde duty-free hizmeti verilmektedir. Havalanın da birçok restoran veya fastfood gibi gıda ihtiyacınızı giderecek seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca farklı ürünler sunan birçok alışveriş mağazası da havaalanında hizmet vermektedir.

Yemek

Ekonomi sınıfında, yiyecek olarak atıştırmalık ve sandviç içecek olarak ise kahve çeşitli meşrubatlar ücretsiz servis edilmektedir.

Business sınıfı uçuşlarda ise ana yemek, tatlı, kahve, şarap vb. içecekler ikram edilmektedir.

Özel bir diyetiniz olması durumunda havayolu firması ile uçuştan en az 24 saat öncesinde irtibata geçilmesi durumunda çeşitli alternatif yiyecek ve içecekler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

*Kolombiya ve Ekvator iç hat uçuşlarını kapsamamaktadır.

Ek hizmetler

Avianca Ekvator aktif olarak LifeMiles programını kullanmakta olup, yolculuk yapan üyelerine mil kazanma imkanı sağlamaktır. Biriktirilen miller ile uçak bileti yada program ortağı olan firmalardan alış veriş yapabilirsiniz.
Avianca Ekvator aktif olarak LifeMiles programını kullanmakta olup, yolculuk yapan üyelerine mil kazanma imkanı sağlamaktır. Biriktirilen miller ile uçak bileti yada program ortağı olan firmalardan alış veriş yapabilirsiniz.