Menüsü

Air Malta

En uygun Air Malta uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Malta havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Malta ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Malta havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Malta havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Malta uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Malta

Air Malta

Air Malta ulusal havayolu şirketi Mart 1973 yılında Millet Meclis kararnamesi ile kurulup ve bir kaç gün sonrasında bir limited şirketi olarak kaydedilen havayolu olması ile anılmaktadır. Sivil Havacılık Bakanı sıfatıyla iktidardaki Malta Başbakanı, bir gün öncesinde 10 yıl boyunca çalışması için yeni havayolu şirketinin imtiyaz hakkını tanımaktadır. Nisan 1973 yılında Air Malta, Pakistan International Airlines’dan kiralamış olduğu iki Boeing 720B uçağı ile Londra, Roma, Trablus, Manchester, Frankfurt ve Paris uçuşlarını başlatmıştır. Taşıyıcı Afrika ve Avrupa'da 36 noktaya düzenli uçuş gerçekleştirmektedir. Dahası Malta havayolunun diğer destinasyonalara doğrudan hizmet verebşkmesi için Austrian Airlines, BMI, Aeroflot, Lufthansa havayolları ile codeshare anlaşması bulunmaktadır. Şirket haftalık yaklaşık 200 uçuş gerçekleştirmektedir. Air Malta havayolu İstanbul Atatürk Havaalanından Luqa Havaalanına direkt seferler sunmaktadır.

Bagaj

Bagaj boyutları 20x40x55 cm geçmemelidir. Ekonomi sınıfı için 10 kg business class için ise 15 kg’a kadar kabin bagajına izin verilir. Buna ek olarak, kamera, küçük şemsiye, netbook / tablet, cüzdan tipi çanta taşınmasına izin verilir. Ekonomi sınıfında uçak bileti fiyatına bir adet 20 kg ağırlığında kabin bagajı dahildir, business class ise 30kg’a kadar. İki yaşına kadar olan yolcuların kabin bagaj limiti 10 kg, 3-16 yaşları arası yolcuların ise yetişkinlerin gibidir.

Rezervasyon sınıfları

Air Malta havayolunda seyahat konfor düzeyini belirleyen ekonomi veya business sınıfı tercih edebilirsiniz. Hangi yolcu sınıfını seçmiş olsanız dahi -„Saver” veya “Flexi”tarifeleri arasında seçim yapabilirsiniz. İlgili tarifeler daha düşük bilet veya daha fazla enkeklik sağlamaktadır.Business sınıfında seyahat eden yolcular havaalanlarındaki salonlara erşim, öncelikli biniş, özel bir personel ile ayrı bir kabin, daha fazla alan, özel yemek menüsü ve yerel şarapları, şampanya dahil ücretsiz içecekler gibi ayrıcalıklardan faydalanmaktadırlar.

Online check-in

Air Malta online check- in işlemi uçuşa 1 saat kalana kadar yapılabilmektedir, ancak sadece aşağıdaki destinasyonar için: Atina, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Cenevre, Hamburg, Londra Gatwick-Londra-Heathrow, Lyon, Malta, Manchester, Marsilya, Moskova Sofia, Viyana, Zürih, Catania Parzhi-Orly ve Paris-Charles de Gaulle. Tüm bu güzergahlar için mobile kayıt sistemi bulunmaktadır ve planlanan uçuşa bir saat kala başlamakta olup 45 dakika kalana kadar kullanılabilmektedir.

Filo

Air Malta havayolunun toplam filosu 10 uçaktan oluşmaktadır, bunlardan 6 ad. Airbus A320-200, geri kalan dördü ise Airbus A319-100. 2014 verilerine göre uçakların ortalama yaşı 9,9 yıldır.

La Valletta, Luqa Havaalanı

Malta Uluslararası Havaalanı adını taşıyan adalarda tek havaalanıdır, başkent Valetta’dan 5 km güneybatısında yer almaktadır. Air Malta havayolunun ticaret işletme merkezi ve aynı zamanda Ryanair iki uçağının da merkezidir. Havaalanı her yıl Malta Airshow gösterisine ev sahipliği yapmaktadır. Akdeniz adasının Malta Havaalanında sadece bir terminali bulunmakta olup, 2010 ve 2011 yıllarında Avrupa’nın en iyi hizmet sunan terminali ünvanına sahip olmuştur. Havaalanını kullanan havayolu şirketleri arasında- Air Berlin, Alitalia, Lufthansa, easyJet, Luxair, Air France, Travel Service, TUIfly, Bmibaby, Emirates, Avrupa AirPost, Iberia, Jat Airways, Norwegian Air Shuttle vs.

Yemekler

Sky Gourmet ve Air Malta (Air Malta havayoluna catering hizmeti sunan şirket) arasında işbirliği 1 Ocak 2015 itibari ile, yolculara yeni bir deneyim sunuyor. Business Class menüler tamamen yenilenmiştir, Economy Class’ta her destinasyona sehata eden yolculara ücretsiz yarım litre su ve franzela tipi ekmek ikram edilir. Geniş bir seçim sunulacak olan sıcak atıştırmalıklar ve içecekler dahil kaliteli ürünleri, yakın gelecekte bir ücret karşılığında kabin personelinden satın alınabilir.

Ek hizmetler

Havayolunun KMiles programı ile her seyahatinizde mil puanı toplayabilirsiniz. İlgili hizmetten yararlanmak isteyen yolcular bilet rezervasyonu aşamasında veya uçuş kaydı sırasında kendilerine ait olan KMiles kart numarsını belirtmeleri gerekmektedir. Biriktirilen mil puanları ile uçak bileti ve diğer ürğnler satın alınabilir.