Menüsü

Swiss International Air Lines

En uygun Swiss International Air Lines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Swiss International Air Lines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Swiss International Air Lines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Swiss International Air Lines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Swiss International Air Lines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Swiss International Air Lines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines havayolu Swiss temsilcisi, eski milli havayolu Swissair ve bölgesel Crossair havayoludur. Swiss havayolu  Lufthansa şirketinin bir parçasıdır ve Star Alliance havayolu ittifakı üyesidir.
Taşıyıcının ana merkezi İsviçre'nin Basel şehrinde yer almaktadır. Swiss havayolu 80 destinasyona ve 5 kıtaya uçuş düzenlemektedir - Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika.

Bagaj

Swiss havayolunun  bagaj sınırlaması seçilen rezervasyon sınıfı ve destinasyona göre değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

Swiss havayolunun uçakları yolcularına 3 farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- economy, business ve first class. Uçuş süresine bakılmaksızın ekonomi sınıfında Swiss havayolu size tüm aradığınız konforu sağlayacaktır. Koltuk aralarındakş genişlik yeterincedir, koltuk sırtı geçe yolculukları için ayarlanabilir, başlıklar da aynı şekilde. Kişiye özel monütörler çeşitli film, müzik ve eğlence sistemi sunmaktadır.
Business class’ta ekonomi sınıfındaki hizmertler dışında ayrı check- in gişeleri, business yolcu salonlarına erişim, öncelikli biniş, kaltuk araları daha geniş (üç koltuklu sıralarda business sınıfında mutlaka ortadaki koltuk boş olur), 2 metreye kadar ayarlanabilir koltuklar, daha fazla bagaj taşıma imkanı gibi ek hizmetler sunulmaktadır. Kıtalararası uçuşlarda yolculara çeşitli konfor setleri verilmektedir. Birinci sınıf koltuklar yatak konumuna getirilebilir ve yolcuya son derece konforlu bir seyahat sağlaması için tasarlanmıştır. Kişiye özel hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz. Birinci sınıf yolcuları Star Alliance üyeleri için tasarlanmış özel dinlenme salonlarına erişim imkanı bulunmaktadır. Zurich Airportta nefis yemeklerden oluşan menüler ve kişiye özel odalarda dinlenme imkanı sunulmakatdır.

Online check-in

Swisss havayolunun online check- in işlemi telefondan ve tabletten de yapılabilir. İlgili hizmet planlanan uçuş saatine 23 saat kalana kadar yapılabilir. 8 kişiye kadar check- in yapılabilir ve uçakta koltuk seçme imkanı da sunmaktadır.

Filo

Swiss havayolunun filosunun tamamı Airbas modeli uçaklardan oluşmaktadır. Bunlar - A340-300, A330-300, A321-111,A321-214 ve A319-112 modelleridir. 2015 yılında Bombardie C serisi kullanmaya başlayacaktır, 2016 yılında ise  Boeing B777-300ER modeli 6 yeni uçak hizmete açılacaktır.

Zürih Havalimanı, İsviçre

Zürih Havaalanı İsviçre’nin en büyük uluslararası havalimanıdır ve Swiss havayolunun ticari işletme merkezi olarak hizmet görmektedir. Havaalanı Zürih’in kuzey kesiminde bulunan Kloten yakınından yer almaktadır, hatta çoğu zaman Kloten havaalanı olarak da bilinir.
Zürih Havaaalanı 1953 yılında hizmete açılmıştır ve en son  2011 yılında yenilenmiştir. Bir adet terminali ve uzatması bulunmaktadır.  Bu uzatmada – Dock E – ana terminale daha hızlı ulaşabilmek için Skymetro metroistasyonu bulunmaktadır. Yolcular Airside Centre merkezinde hizmet görmektedirler, Havaalanı merkez binası ise tren istasyonuna ev sahipliği yapmakta ve Zürih Havaalanına toplu taşıma bağlantıları sunmaktadır.

Yemekler

Ekonomi sınıfında iki sıcak arasında seçim yapılabilir- etli ve vejeteryan. Tüm içecekler ücretsizdir, alkollü içecekler dahil. Önceden çoçuk yemeği sipariş edilebilir. 
Iyi bir şarap eşliğinde çeşitli yiyecek ve  atıştırmalıklar Business Class’ta mevcuttur. Birinci sınıfta birkaç meze, ana yemekler ve tatlıların yanı sıra seçkin şaraplar, şampanya ve taze demlenmiş kahveden oluşan bir gurme menüsü servis edilir. Business ve First class İsviçre kalkışlı seferlerde yolcular „İsviçre lezzetinin“ keyfini çıkarabilirler.

Ek hizmetler

Swiss havayolunun kabininde kesintisiz bir uçuş sunmak için çeşitli eğlence sistemi sunulmuştur.140 film, dizi, tv programı, müzik kanalı, çizgifilm, animasyon, müzik ve oyun çeşidi bulunmaktadır. Havayolunun dergisinde oldukça enteresen destinsyon hakkında bilgi ve şu ana kadar layik görüldüğü ödülleri bulabilirsiniz.