Menüsü

XL Airways France

En uygun XL Airways France uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ XL Airways France havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ XL Airways France ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

XL Airways France havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

XL Airways France havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ XL Airways France uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about XL Airways France

XL Airways France

XL Airways 1995 yılında kurulan Fransız havayolu şirketi uzun ve orta mesafeli uçuş seferleri düzenlemektedir. Havayolu Afrika, Orta Doğu, Amerika Birleşik Devletleri ve Karayipler'e olmak üzere tarifeli ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. XL Airways yurtiçine ise uçak seferlerini Başkent Paris, Marseille, Bordeaux, Lyon, Nantes, Lille ve Toulouse’ye gerçekleştirmektir. 

Bagaj

Şirketin belirlediği  bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına  göre farklılık göstermektedir. Genel olarak kayıtlı bagaj limitleri ekonomi sınıfı yolcuları için 1 det olmak üzere 158 cm ve 20 kg olarak belirlenmiştir. Galaxy sınıfı yolcularında ise bagaj sayısı 2 olarak belirlenmiştir. XL Airways yolcularına kabin bagajı için ise ekonomi sınıfı için  1 adet olmak kaydı ile 55x35x25 cm boyutlarında ve 5 kg olarak belirlemişken, galaxy  sınıfı yolcuları için ise 10 kg olarak belirlemiştir. Bunun yanı sıra her iki sınııf yolcularına kabin bagajlarının yanı sıra yanlarına artı bir aksesoar(çanta, laptop, kamera v.s.) daha almalarına  izin vermektedir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına economy ve galaxy  sınıfları olmak üzere 2 ayrı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. 

Online check- in

XL Airways havayolu şirketi müşterilerine online check-in hizmeti vermemektedir. Yolcular check-in işlemlerini havalimanından yapmaktadırlar. Check-in işlemleri için belirlenen zaman dilimi belirlenen destinasyona  göre farklılık göstermektedir. Örneğin orta mesafeli uçak seferlerinde havalimanında check-in işlemleri uçuşa 2 saat kala başlayıp, uçuştan 30 dakika önce son bulurken, uzun mesafeli uçak seferlerinde ise bu zaman dilimi 3 saat ve 60 dakika olarak belirlenmiştir. 

Filo

XL Airways 2 adet Airbus A330-300, 3 adet A330-200 ve Boeing 737-800 NG uçaklarından oluşmak üzere toplam 7 filosu ile müşterilerine havayolu hizmeti sunmaktadır.

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı

1947 yılında kurulan Fransa’nın en büyük havalimanıdır. Charles de Gaulle Havalimanı 32.38 km² alana sahşptir. Havalimanı isminı  Fransa'nın 18. Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle'den almaktadır. Havalimanını yolcu sayısına göre dünyanın en kalabalık 50 havalimanından biri olmasının yanıs sıra, Avrupa'nın ise uçak bakımından en işlek havalimanlarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Havaimanı ayrıca  Kargo trafiğine göre Avrupa'nın en işlek, dünyanın  ise 6. en işlek havalimanıdır 2014 yılı verilerine göre havalimanı 63,808,796 yolcuyu ağırlamış, 497,763 uçak seferine de ev sahipliği yapmıştır. 

Yemek

XL Airways yolcularına orta ve uzun mesafeli uçuşlarda ve belirlenen rezervasyon sıfınlarında  farklılk gösteren bir yemek hizmeti sunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcuları için uzun mesafeli destinasyonlarda ücretsiz olarak sıcak bir kahvaltı, öğlen veya akşam yemeği sunmaktadır. Orta mesafe uçak seferlerinde ise sıcak ve soğuk içecekler, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar satışa sunmaktadır. Diğer rezervasyon sınıfında ise çok daha zengin bir yemek menüsü bulunmaktadır. 

Ek hizmetler

Şirket yolcularına ek olarak eğlence paketi hizmeti de sunmaktadır. Yolcuların uçuş mesafesine ve rezervasyon sınıfına göre belirlenen eğlence paketi yer almaktadır. Ekonomi sınıfı yolcuları için şirket devamlı güncellenen ses ve videodan oluşan eğlence programı sunmaktadır. Yolcular yolculukları boyunca kendileri için hizmete sunulan eğlence programından kulaklıklarını da takarak ister müzik dinleyerek, ister film izleyerek istifade edebilirler. Galaxy sınıfı yolcularına ise şirket artı olararak kişisel tablet hizmeti sunmaktadır.