Menüsü

Kish Air

En uygun Kish Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Kish Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Kish Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Kish Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Kish Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Kish Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Kish Air

Kish Air

Kish air 16 Aralık 1989 tarihinde kurulmuş ve aynı yıl içinde faaliyetlerine başlamış bir İran havayolu şirketidir. Kish air ilk yolcu taşımacılığını Bulgaria Airlines havayolu şirketinden kirakladığı 2 uçak ile gerçekleştirmiştir. Havayolu şirketi 1992 yılında iflasın eşiğinden dönmüş ve bügüne kadar başarılı bir şekilde ayakta kalmayı başarmıştır. Kish air tarifeli yurtiçi, yurtdışı ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. Kish air yurtdışı seferlerini Suriye, Umman ve Birleşik Ara Emirliklerine gerçekleştirmektedir. 2 Şubat 2016 taihinde Airbus şirketiyle anlaşan ve uçak sayısını 10’a yükselten havayolu şirketi İran’ın en büyük ikinci havayolu şirketi olmayı başarmıştır. 

Bagaj

Kish air tarafından yolcular için belirlernen kayıtlı bagaj limiti 20 kg olarak belirtilmiştir. Bunun yanı sıra yolcuların kabin bagajı limitleri ise 40 x55 x20 cm boyutu ve 5 kg ağırlık olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına Ekonomi ve Business sınıfları olmak üzere iki ayrı rezervasyon sınıfı ile hizmet vermektedir. 

Online check- in

Kish air yolcularına online check-in hizeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimanından yapılmaktadır. Yurtiçi için  check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 2 saat önce başlarken, yurtdışı seferlerinde ise 3 saat öncesinde başlamaktadır.

 

Filo

Havayolu şirketi 3 adet Fokker 100, 4 adet McDonnell Douglas MD-82 ve 3 adet McDonnell Douglas MD-82 uçaklarından oluşmak üzere toplamda 10 adet filosun ile müşterilerine havayolu hizmeti sunmaktadır. Kish aitr ayrıca Haziran 2016’da bünyesine iki yeni Airbus A321 uçağını da dahil ederek filosunu arttıracaktır. 

Mehrabad Uluslararası Havalimanı

Mehrabad İran'ın başkenti Tahran şehrinin 9. semtinde bulunan hem askerî hem de sivil amaçlı kullanılan uluslararası havalimanıdır. 2004 yılında uluslararası hat uçuşlarının büyük bir bölümü İran Havaalanları Şirketi'nin işlettiği Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'na taşındı. Havalimanı 6 adet terminalden oluşmaktadır. Terminal 1,3 ve 5 sadece Hac ve Umre için kullanılmaktadır. Terminal 2 İran Air ve İran Air Tours havayolu şirketilerinin yolcu ve kargo hizmetleri için kullanılmaktadır. Terminal 4 ve 6  ise İran Air ve İran Air Tours hariç diğer şirletlerin hizmetine sunulmuştur. 

Yemek

Kish air yolcularına oldukça geniş bir yemek hizmeti sunmaktadır. Tüm uzun mesafeli iç ve dış hatlarda müşterilerine İran mutfağının zengin yemek çeşitlerinden sunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcuları için ağrılıklı olarak sıcak gıdalar ve çeşitli içecekleri sunulmaktadır. Business sınıfı yolcuları için ise çok daha zengin bir yemek menüsü bulunmaktadır. Yolcular öğlen ve akşam yemeği için %50 kırmızı etten ve %50 beyaz etten oluşan sıcak yemeklerden seçebimekteler. Havayolu şirketi Tahran -Kish- Tahran yolculuğunda şirket özellikle diyabet hastaları için özel bir yemek menüsü sunmaktadır. 

Ek hizmetler

Kish air yolcu memnuniyeti için oldukça titiz bir şekilde çalışmaktadır. Havayolu şirketi yolcuları için taksi hizmeti sunmaktadır. Kish air müşterileri için Tahran şehrinin 22 ilçesine taksiler tahsis etmiştir. Bu taksiler sayesinde Kish air yolcularının havalimanına ulaşım ve bagajlarının taşınması sağlanırken bu hizmet  için ekstra bir ücret talep edilmemektedir.