Menüsü

Antalya Havalimanı havaalanına uçak bileti ara

Antalya

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Antalya Plajları

  Antalya birbirinden güzel bir sürü plaj sahip, işte en güzel plajlar: Phaselis Plajı, Konyaaltı plajı, Kleopatra plajı, Lara plajı, Karpuz kaldıran plajı,  Kemer Plajı, Sorgun Plajı, İncekum plajı, Tekirova Kıyıları.

 • Antalya Gece Hayatı

  Antalya'nın muhteşem gece hayatı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Kentte birbirinden güzel eğlence mekanları yer almaktadır. Yaza aözel etkinlikleri ile barlar ve diskolar eğlence’nin sabahlara kadar yaşandığı yerler.

 • Havalimanı Ulaşım

  Antalya Havalimanına Ulaşım: Antalya - Antalya Havalimanı arası 16,7 km, 36 dk uzaklıktadır. Havaş şehir merkezinden Antalya Havalimanına düzenli otobüs servisi düzenlemektedir.

Antalya Gezi Rehberi

Akdeniz'in en güzel ve temiz kıyılarına sahip olan şehir 630 km. uzunluğundaki Antalya kıyıları boyunca, antik kentler, antik limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar, yemyeşil ormanlar ve akarsular yer alır. Antalya adı kurucusu, Bergama Kralı II. Attalos'dan gelmektedir. Attalos'a atfen Attalia adını alan kente Türkler önce Adalya sonra da Antalya adını vermişlerdir. Antalya Akdeniz sahilinde turizm bakımından çok gelişmiş bir şehirdir. Türkiye'nin muz ve portakal bahçesi olarak isimlendirilmiştir. Antalyada havalimanı bulunmaktadır, otobüslede ulaşım mümkündür.

Antalya'da Yapılması Gerekenler

Likya Yolu, Fethiye ve Antalya arasında uzanan doğa yolu inanılmaz güzellikte bir dağ yürüyüş rotasıdır. Aynı zamanda üzerinde Türkiye’nin en iyi manzarası ödülüne sahip olan Gelidonya Feneri gibi birçok güzel nokta bu rotada yer almaktadır. Likya Yolu dağ yürüyüşlerini kişisel olarak ya da organize gruplarla gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya Akvaryumu dünyanın en büyük tünel akvaryumu sıfatına sahiptir. Antalya akvaryumunun içerisinde yer alan vahşi park, mağaralar ve çöller ile tropik ormanların havasını yansıtan özel bir tasarım ile inşa edilmiştir. Haftanın 7 günü ziyaret edinilebilir. Antalya şehir merkezinden yerel ulaşım araçlarıyla akvaryuma ulaşmak mümkündür.

Antalya’nın birçok güzel koyunda sualtı dalışları gerçekleştirebilirsiniz. Sualtı dalış grupları veya şirketleriyle irtibata geçerek dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya'da Gezilecek Yerler

Murat Paşa Camii 1500’lü yıllardan günümüze kadar gelebilen ve eşsiz bir işçiliğe sahip olan caminin en ilgi çeken yerlerinden birisi, nadir bir güzelliğe sahip minberidir. Antalya şehir merkezinde bulunmaktadır.

Yivli Minare, Antalya’daki ilk İslami eserlerden birisidir. Sultan I. Alaeddin Keykubat tarafından yapıya ek olarak yapılan minare, tüm Dünya üzerindeki eşsiz örneklerden birisidir. Kaleiçi’nden yürüme mesafesindedir.

Kaleiçi, Antalya’nın dar ve tarihi sokaklarının olduğu birçok hediyelik eşya dükkanı ve kafeteryalar bu alanda bulunmaktadır.

Karain Mağarası, Dünya Miraslar Listesi’nde yer alması için önerilen, sizi başka bir Dünya’ya götürebilecek enfes bir büyüye sahiptir. Türkiye’nin en büyük tarihi mağaralarından biri olmakla beraber Yağca Köyü’nde bulunmaktadır. İlçe otobüsleriyle mağaraya ulaşmak mümkündür.

Antalya Müzesi, Ülkemizin en kapsamlı ve en büyük müzelerinden biri olmakla beraber 1. Dünya Savaşı döneminde yağmalanmak istenen eserlerin korunması amacıyla kurulmuştur. Müzeye şehrin her yerinden taksi, dolmuş veya otobüslerle ulaşmak mümkündür. Şehir merkezinden yarım saatte bir tramvayla ulaşım mümkündür.

Termessos Antik Kenti, tarih şahnesine çıkışı Büyük İskender'in İ.Ö.333'de kenti kuşatması ile başlamaktadır. Antalya-Korkuteli yolunda bulunan Antik Şehir 20 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Antalya'da Ne Yenir? Yeme İçme Tavsiyeleri

Şiş Köfte, şişlere dizilmiş köfteler kömür ateşinde pişirilmektedir. Yanında da Antalya’ya özgü piyaz yemeniz halinde güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Portakal, taze sıkma meyve sularının satıldığı dükkânlara da uğramadan geçmeyin.

Balık, birçok farklı balık çeşidini özel balık restoranlarında tatmanız mümkündür.

Cevizli tahinli kabak tatlısı, Antalya’da bildiğiniz kabak tatlısının yanına tahin ve cevizin katıldığı farklı bir lezzet bulabilirsiniz.

Yanık dondurma, keçi sütünden yapılır. Klasik dondurmalardan farkı ağızda biraz dip tutmuş bir tat bırakmasından kaynaklanmasıdır.

✔️ Antalya Havalimanı uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Antalya Havalimanı destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Antalya Havalimanı uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Antalya Havalimanı uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Antalya Havalimanı uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Antalya'daki en iyi otelleri kontrol edin

Antalya'da otel bul