Menüsü

Ankara Esenboğa havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Ankara

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Şehir İçi Ulaşım

  Ankara’da bir hafif raylı sistem olan Ankaray ve metro olmak üzere, yer altından ulaşımı sağlayan iki hat bulunuyor. Ayrıca oldukça geniş bir otobüs ağına sahip. Kentin hemen her noktasına otobüs seferleri düzenleniyor. Metro hattının olduğu bölgelerde, trafiğin rahatlaması için otobüs seferleri yok.

 • Nerede Kalınır?

  Ankara, turistik olmasa da ticari ve politik olarak ülkemizin en önemli şehirlerinden. Şehir genelinde toplam 200'den fazla otel mevcut. Şehrin en önemli semtlerinden olan Çankaya, Kavaklıdere, Ulus ve Kızılay konaklama için en ideal yerler.

 • Havaalanı Ulaşım

  Uluslararası Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 25 km. mesafededir. Ulaşım HAVAŞ servisleriyle sağlanmaktadır.

Ankara Gezi Rehberi

Ankara, Türkiye'nin başkenti olup en büyük ikinci şehridir. Ankara'ya hava, deniz ve demir yolula ulaşmak mümkündür. Ankara’nın ilk yerleşim tarihi net olarak bilinmemekle beraber, kentin Paleotik Çağ’dan beri yerleşim alanı olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Ankarada yer alan Cebeci Hastanesi’nin Cumhuriyetin ilanından sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle Türkiye Cumhuriyet’inin ilk tıp fakültesi olarak kurulmuştur.

Ankara'da Yapılması Gerekenler

Kuğulu Parkı ziyaret ederek çay içip ördeklere ekmek atabilirsiniz. Modern ve teknolojik olan Atakule ye çıkarak Ankara’yı gökyüzünden seyredip güzel vakit geçirebilirsiniz.

Keçiören’de yer alan teleferik hattıyla Keçiören’i farklı bir bakış açısıyla izleyip güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Tarihi sokaklar da yürümek ve keşfetmek için Hamamönü’ne gidebilirsiniz. Ramazan ayında Hamamönün’de eğlenceler düzenlenmektedir

Atatürk Orman Çifliği'ne gidip hayvanat bahçesini ziyaret ederek güzel zaman geçirebilirsiniz. Keçi sütünden yapılmış olan dondurmayı mutlaka denemelisiniz.

Ankara'da Gezilecek Yerler

Hacı Bayram Veli Camii ve Türbesi, Roma Hamamı ve Julian sütunu birbirlerine yürüme mesafesi yakınlığında bulunmaktadır. Ulus yönüne giden bütün otobüsler Camiye ulaşmak için kullanabilir.

Anadolu Medeniyetler Müzesi, 1921 yılında kurulmuştur. Ulus yönüne giden tüm ulaşım araçları kullanıp Ulus durağında inerek ve Ulus Çarşısı çıkışından 10 dakikalık bir yürüyüşle Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’i ve içinde bulunan müzeleri gezebilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı Müzesi I. TBMM binasında hizmet veren bir müzedir. 23 Nisan 1961'de "Türkiye Büyük Millet Meclisi Müzesi" adıyla halkın ziyaretine açılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 100. yılını kutlama programı çerçevesinde, 1981 tarihinde "Kurtuluş Savaşı Müzesi" adıyla yeniden ziyarete açılmıştır.

Roma Hamamı, Roma İmparatoru Caracalla tarafından Sağlık Tanrısı Asklepios adına yapılmıştır Bugün Roma Hamamı olarak adlandırılan bu platformun bir höyük olduğu, en üstte Roma Çağı, onun altında Frig Devri yerleşmesinin kalıntıları tespit edilmiştir.Höyük altında kalan taş kalıntılar çok iyi bir şekilde korunduğundan yapının planı anlaşılabilecek durumdadır. Buna göre yapının bir taşra kenti hamamından çok İmparatorluk standartlarına göre yapıldığı anlaşılmaktadır.

Ankara'da Ne Yenir? Yeme İçme Tavsiyeleri

Ankara DöneriPilav üstü döner, sumaklı soğan ve mevsim salatasıyla servis edilmektedir.

Ankara kurusu, Galetanın terayağında pişirilmiş haline verilen isimdir. Fırında pişen kuru ağızda güzel bir tat bırakır. Tabi bu lezzeti de Ankara'nın tarihi ilçesi Beypazarı'ndan başka hiçbir yerde bulamazsınız.

Antrikot, ekmek arası veya porsiyon olarak tüketebilirsiniz.

Kokoreç, akşam saatlerinde el arabaları satıcılarıyla meşhurdur.

Ankara'da birçok balık restoranı da bulunmaktadır.

✔️ Ankara Esenboğa uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Ankara Esenboğa destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Ankara Esenboğa uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Ankara Esenboğa uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Ankara Esenboğa uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Ankara'daki en iyi otelleri kontrol edin

Ankara'da otel bul