Menüsü

Pisa Galileo Galilei havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Pisa

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  İtalyan mutfağı dünya geleninde tanınmış bir mutlak olmakla birlikte Toskana bölgesine özgü yemekleri farklı bir yeri olduğuna inanılmaktadır. İtalya demek lezzetli makarna demek. Pisa şehrinde farklı soslarla hazırlanmış lezzetli makarnaları afiyetle yiyebilirsiniz. İtalyan yemekleri arasında pizza da olmazsa olmazlar arasındadır. İtalya'nın bir başka ünlü yemeği risottodur. Yemek sonrasında ağzını tatlandırmak istediğinizde ise yapmanız gereken Tiramisu yemek. Bu tatlı adeta yemeğin finali olacaktır. Bunun yanı sıra yemek sonrası keyifli bir Cappuccino kahvesi içmek çok iyi gelecektir. 

 • Ulaşım

  Şehir içinde ulaşım otobüsler, trenler ve taksiler ile sağlanmaktadır. 

 • Gece Hayatı

  Pisa'da gece hayatı fazla aktif olmamakla birlikte mekana göre eğlence ve etknlikler belirli bir haftalık programlar halinde yapılmaktadır. Örneğin bir akşam rock müziği dinlemek istediğinizde belli bir mekana gidebileceğiniz gib bir diğer akşam daha sakin ve dilendirici bir yerde bulunmak isterseniz başka bir mekana gitmek durumundasınız.

Pisa Gezi Rehberi

Pisa İtalya'nın Kuzeyinde yer alan bir şehirdir. Pisa turistler tarafıdan en çok rağbet gören yerlerden biridir. Şehrin nüfusu 400 binin üzerindedir.

Pisa'da görülmesi gereken yerler

Torre Pendente Kusi veya daha çok Pisa kulesi olarak bilinene yapı hiç şüphesiz sadece şehrin değil İtalya'nın sembollerinden biridir. 11. yüzyılda yapılan kule 56 metre yüksekliğe sahip olup tamamen mermerden yapılmıştır. 100 yılda bir 7 cm eğilmekte olan kule 1990-2001 yılları arasında turistik ziyaretlere kapatılıp restore edilmiştir. Bu kulenin tarihi hakkında en doğru bilgiye yerinde ulaşabilirsiniz.

Piazza dei Cavalieri Meydanı şehrin oldukça hareketli bir yeri. Ortaçağ binaları ile çevrili bu meydan farklı etkinliklere ve kutlamalara ev sahipliği yaptığı için devamlı hareketlidir.

Germanisches Müzesi Alman tarihinin farklı dönemine ait eserlerin sergilendiği kültürel bir merkezdir. Özellikle tarihe ilgisi olanlar için bu müze şehre geldiklerinde ilk olarak ziyaret etmeleri gerekecek olan yerdir.

Pisa'da neler yapılır ?

Arno nehri kenarlarında yer alan restoran, bar ve kafelere oturup muhteşem manzara eşliğinde sakin bir zaman geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra nehir üzerine kurulan tahta köprüler de görülmeye değer.

Pisa Üniversitesi'nin botanik bahçesine digerek doğanın sunacağı huzurdan istifade edebilirsiniz. Bu bahçeye ilk bitkinin 1544 yılında dikildiği söylenmekle birlikte dünyanın en eski botanik bahçesi durumundadır.

Ligurya Denizi sahili Pisa şehrine yakın bir mesafede yer aldığından sahile gidip biraz da deniz havası almak çok iyi gelecektir. Özellikle romantik bir sahil yürüyüşü için ideal bir yerdir.

Floransa'yı ziyaret etmek için Pisa şehri çok iyi bir başlangıç noktasıdır. Pisa'yı dolaştıktan sonra trenle veya otobüsle Floransa'yı da ziyaret edebilirsiniz.

Aziz Giovanni Vaftizhanesi Floransa'da yer alan bu sekizgen şeklindeki tarihi yapı da görülmeye değer. 1059 – 1128 yılları arasında inşaa edilmiş bu yapı oldukça eksi bir tarihe sahiptir. 

✔️ Pisa Galileo Galilei uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Pisa Galileo Galilei destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Pisa Galileo Galilei uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Pisa Galileo Galilei uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Pisa Galileo Galilei uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Pisa'daki en iyi otelleri kontrol edin

Pisa'da otel bul