Menüsü

Kharkiv'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Kharkiv

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Ukraynaca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Grivna (UAH)

 • Kharkov

  Kharkov'un merkezinde, şehrin şeklinden dolayı ampül olarak adlandırılan bir Özgürlük Meydanı vardır. Meydanda birçok Ukraynalı bilimkurgu edebiyat yazarına esin kaynağı olan Derżprom gökdeleni de yer almaktadır.

 • Başkent

  18. yüzyılda Kharkov, o sırada Rus İmparatorluğuna ait bir valilik olan Sloboda Ukrayna'nın başkenti idi. Yerliler, tarihin o kısmı ile gurur duyuyorlar.

 • Spor Etkinliğine Ev Sahipliği

  Kharkov, 2012 yılında Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarının oynanandığı şehirlerden biriydi. O sırada havaalanına yeni bir terminali inşa edildi ve yollar, devlet tarafından büyük ölçüde geliştirildi.

Kharkov Gezi Rehberi

Kharkov Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Kharkov, Ukrayna'nın Orta Rusya Yükselişi bölgesindeki ikinci büyük kentidir. Vatandaşları, ağırlıklı olarak Ruslardan oluşmaktadır, bundan dolayı Rusça, belediye meclisi tarafından ikinci resmi dil olarak kabul edilmiştir. Özgüvenli ve kendileriyle gurur duyan insanlar ile orada buluşacaksınız. Harkiv, Ukrayna'nın temel endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden biridir. Sanayisi özellikle daha çok askeri ürünler ve makine sanayi üzerinedir. Bu şehirde yüzlerce sanayi şirketi vardır. Bunlardan en ünlüleri birer dünya devi olan Morozov Tasarım Ofisi ve Malışev Tank Fabrikasıdır. Harkiv şehrinin en önemli noktalarından biri de, Avrupa'nın en büyük 3., Dünyanın 7. büyük şehir meydanı olan Özgürlük Meydanı’dır.

Kharkov, Doğu Ukrayna'nın tüm özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Sovyet döneminden günümüze ulaşan anıtsal binalar, güzel ve renkli ortodoks kiliseleriyle uyum içerisindedir. Şehre vardıktan sonra konaklayacak bir yer bulmak istiyorsanız, Kharkov'da bununla ilgili bir sorun yaşamamanız gerekir. Şehir çok turistik olmadığından kalabalık değildir ve oteller, farklı teklifler sunmaktadır. Herkesin kendine uygun bir yer bulabileceğine şüphe yoktur. Tabii ki şehir merkezi, her yere daha yakın ama daha pahalıdır. Merkezden biraz uzaklaşarak daha uygun yerler bulabilirsiniz.

Kharkov'da kalırken, şehrin ana arterini oluşturan Sumska Caddesi'nin yanında yürüyüşe çıkmalısınız. İnşaatının 20 yıldan fazla sürdüğü güzel ve oldukça eşsiz bir tiyatro da burada yer almaktadır. İçeri adımınızı atın ve koridorların ne kadar sofistike bir sistem üzerine kurulduğunu öğrenin. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise, orada kolayca kaybolabilirsiniz. Binanın girişinde, kaykay üzerinde nasıl gezileceklerini öğrenen gençler tarafından hevesle ziyaret edilen alan yer almaktadır.

Kent, Tarihi Müze’ye de ev sahipliği yapmaktadır. Sadece Doğu Ukrayna hakkında öğrenebileceğiniz bilgiler ve mükemmel görüntüler için bile ziyaret etmeye değerdir. Birkaç küçük salona sahip olan bu müzede, her bir salon için ayrı bir bilet geçerlidir ve girişinde onaylanmaktadır. Bu müze, çok nadiran sergi düzenlemektedir. Ancak, ziyaretçilerin fotoğraf çekip çekmediğini kontrol eden mürettebat tarafından özenle korunuyorlar. Unutmamalısınız ki, bu müzede fotoğraf çekmek kesinlikle yasaktır.

Kharkov'da Doğu Ukrayna mutfağının tüm önemli yemeklerini tadabilirsiniz. Ukraynalı borsch isimli yemeğin gerçek lezzetini burada tadabilirsiniz. Diğer ülkelerde servis edilen türlerinden tamamen farklıdır. Burada, ekşi lahana ve genellikle domates konsantresi kullanılarak hazırlanmaktadır. Her köşedeki caddenin üzerinde, kreplere benzeyen, farklı malzemelerle hazırlanmış, mayalı turtaları da satın alabilirsiniz. Çiğ et dolgulu pirinç köfteleri de denenmesi gereken çok popüler bir yemektir.

✔️ Kharkiv'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Kharkiv'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Kharkiv'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Kharkiv'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Kharkiv'de

Kharkiv'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Kharkiv'deki en iyi otelleri kontrol edin

Kharkiv'de otel bul