Menüsü

La Serena'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

La Serena

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-3 (kış)
  Para birimi: Şili Pezosu (CLP)

 • La Serena

  La Serena'daki en karakteristik yerlerden biri ünlü Deniz Feneri'dir. 20. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olup, 2010 yılından beri resmen Ulusal Anıt olarak tanınmaktadır.

 • Şehrin En Güzel ve Lezzetli Yanı

  La Serena'daki en karakteristik yerlerden biri ünlü Deniz Feneri'dir. 20. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olup, 2010 yılından beri resmen Ulusal Anıt olarak tanınmaktadır.

 • Yetişkinler İçin

  Yetişkin turistler için tavsiye edilen Pisco yerel bir içecektir. Çeşitli versiyonları vardır, popüler olanı ise, alkol, limon suyu, şeker ve yumurta beyazından oluşan Pisco Sour'dur.

La Serena Gezi Rehberi

La Serena'da Görülmesi Gereken Yerler

La Serena, Şili'nin kuzeyinde yer alan bir şehirdir ve Coquimbo eyaletinin başkentidir. 16. yüzyılın ilk yarısında kurulmuştur, yani ülkenin en eski ikinci kentidir. Aynı zamanda Şili'de en hızlı gelişen bölgelerden biridir. 1992 yılından beri nüfusu yüzde 30'un üzerinde bir artış göstermiştir.

Şehir, sahip olduğu tarihi geçmişi sayesinde muhteşem mimari eserlere ev sahipliği yapmaktadır. La Serena, ağaçlar, kent meydanları, eşsiz kiliseler ve caddeler ile çevrili güzel bir şehirdir. Binaların çoğu sömürge zamanlarında ya da sömürge sonrası inşa edilmiştir (bunlar çoğunlukla 40'lı yıllardan başkan Gabriel Gonzalez Videl'in planına dayanılarak oluşturuldu).

Şili plajları son derece büyüleyicidir ve kent, özellikle yaz aylarında turistler tarafından ziyaret edilmektedir. La Serena boyunca uzanan güzel, olağandışı uzun ve geniş olan deniz, eğlenmek için mükemmel bir seçenektir. Avenida del Mar plajına giderek ​​koşu veya yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz. Yürüyüşünüz boyunca alışveriş de yapabilirsiniz.

Geceyi dışarda geçirmek istiyorsanız, La Serena'nın sunabileceği çok seçenek vardır. Adrenalin için açgözlü iseniz, bir kumarhanenin keyfini çıkarın. Casino Coquimbo, Peñuelas Nte 56 adresinde yer almaktadır. Merkeze yaklaşık yedi kilometre uzaklıkta bulunan kumarhaneye mutlaka uğramalısınız. La Serena'da pek çok görkemli lokanta da bulacaksınız. Örneğin, harika deniz ürünleri ve çeşitli çorbaları tadabileceğiniz Avenida Costanera 20'deki Pica Mar Adentro'yu öneriyoruz. Başka bir seçenek ister misiniz ? Bar Huentelauquen ( Ave de Mar 4500 adresinde), Güney Amerika mutfağından yemekler yiyebileceğiniz güzel bir mekandır. Şili yemeklerinden hoşlanmıyorsanız, lezzetli pizzaların tadına bakabilirsiniz. Şili yemekleri arasında mutlaka yemeniz gerekene en tipik yemekleri, Avenida del Mar 5700'de bulunan ve bir balık restoranı olan Bakulic'de bulabilirsiniz.

Güzel ve güneşli günlerde, açık gökyüzünden yararlanarak astrolojik olayları izleyebileceğiniz köyleri ziyaret edebilirsiniz. La Herradura isimli bölgeyi de mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Üzüm bağlarını ve Pisco üretilen tesisleri gezebilir, baraj gölünü görebilir, eğer hava uygunsa, dolunay yoksa 2 gözlem merkezinden (çok profesyonel merkezler değil) yıldızlara bakabilirsiniz.

La Serena’nın biraz dışındaki Coquimbo da görülmeye değer yerlerden biridir. Denize doğru uzanan bir yarım adadır. Coquimbo’nun güzel bir balık hali vardır. Rengarenk deniz ürünleri, çok ucuza yiyebileceğiniz cevicheler ve deniz ürünü restoranları yer almaktadır.

Havaalanları La Serena'da

La Serena'ya uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: La Serena

Otel mi arıyorsunuz? La Serena'daki en iyi otelleri kontrol edin

La Serena'da otel bul