Menüsü

Moskova'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Moskova

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Rus rublesi (RUB)

 • Lenin Sonsuza Kadar Hayattadır

  Ekim Devriminin lideri Vladimir Lenin'in ölümünden sonra, devletin yeni hükümeti " Lenin Sonsuza Kadar Hayattadır" sloganını kullandı. Mumyalanmış ilk Sovyet liderinin bedeni Kızıl Meydan'daki özel olarak yaptırılmış mozalede bulunmaktadır ve ziyaretçilere açıktır.

 • Yedi Kuleli Şehir

  Moskova panoramasının karakteristik özelliği, 1947 ile 1953 yılları arasında inşa edilen ve birbirine benzeyen yedi kuledir. Bu sosyalist binalar (aralarında üniversite binası, Rus Dışişleri Bakanlığı ve oteller) yeni Moskova'nın sembolleri haline gelmiştir. 

 • Kültür

  Günümüzde Moskova şehrinde yaşayanların % 90'ı Ruslardan oluşmaktadır. Ancak, 19. yüzyılın ortalarından beri Moskova, Rus İmparatorluğu'nun tüm etnik gruplarının ve sakinlerinin yerleşmeye istekli olduğu bir şehir olmuştur. Günümüzde Rus başkentinde, çoğunlukla Kafkasya uluslardan insanlar görmek mümkündür. Şehir merkezinde göreceğiniz bir çok Ermeni ve Gürcü restoranları sizi şaşırtmasın.

Moskova için en ucuz uçak bileti nereden bulunur?

Moskova şehri için ucuz uçak biletlerini, internet sitelerinden ve arama motorlarından rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Birçok farklı havayolu şirketi Moskova için en ucuz uçak bileti tekliflerini sunmaktadır. Aynı zamanda farklı şehirlerden ve rotalar üzerinde aktarmalı veya direkt olarak seferler gerçekleştirilmektedir.Türk Hava Yolları, Hahn Air, Aeroflot Rus Havayolları, Air Moldova ve Airfrance Hava Yolları, Moskova’ya uçuşlarını sıklıkla gerçekleştirmektedir.

Moskova için en uygun uçak bileti, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla en hızlı şekilde bulunabilinir. eSky’nin uçuş arama özelliğini bilgisayarınızda, tabletinizde ve cep telefonunuzda pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Başka bir seçenek ise, eSky’nin ücretsiz mobil uygulamasını cihazlarınıza indirerek, Moskova fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Moskova uçuşlarını karşılaştırmak

İnternet aracılığı ile Moskova için en ucuz uçak biletini bulmak uzun ve yorucu bir hale gelebilir. Her bir şirketin web sitesine girerek bilgilerinizi tek tek ve her seferinde yeniden doldurmak ve sekmeler arasında geçişler yapmak oldukça zaman alan bir yöntemdir. Moskova ya da dünyadaki herhangi bir varış noktası için ucuz uçak bileti bulmak ve karşılaştırmalarını yapmak çok daha kolay olabilir.

Havayollarına ait web sitelerinin aksine, eSky seyahat arama moturu, çeşitli hizmetler veren taşıyıcılar tarafından sağlanan en ucuz Moskova uçuşlarını tek bir listede toplama avantajına sahiptir.

Moskova Havaalanları

Moskova, Rusya'nın başkenti ve 13.6 milyon kişinin yaşadığı dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Moskova şehrine seyahat etmek için sürekli olarak hizmet veren 3 farklı havalimanınından birini kullanabilirsiniz.

Sheremetyevo Uluslararası Havaalanı: Şehir merkezinin 29 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Bu havaalanı Moskova ve Rusya’nın en büyük ve en eski havaalanlarından bir tanesidir.

Domodedovo Uluslararası Havaalanı: Şehir merkezinin 34 kilometre güneyinde yer almaktadır.

Vnukovo Uluslararası Havaalanı: Şehir merkezinin 11 kilometre güney batısında bulunmaktadır. Vnukovo Havaalanı Moskova’nın 3. en büyük ve işlek havalimanıdır.

Türkiye’nin birçok şehrinden Moskova’ya ulaşmanız mümkündür. En çok uçuşun gerçekleştiği İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden Moskova’ya direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Türkiye üzerinden hizmet veren pek çok farklı havayolu şirketini kullanarak Moskova’ya uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Hahn Air ve  Aeroflot Rus Havayolları gibi firmalar, Moskova için uygun uçuşlar gerçekleştirmektedir. Türkiye ve Avrupa’nın her yerinden bu havaalanına uçuş bulmak mümkündür. Yaklaşık olarak 3 saat süren bir uçuş ile Moskava’ya ulaşabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Havayolu firmalarının periodik olarak bilet fiyatlarını değişimler yarptığı herkes tarafından bilinmektedir. Fiyatlarda meydana gelen değişim, rotanın popülaritesi ve zamanı (yaz-kış sezonu) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Uçuş ne kadar popülerse – örneğin Moskova uçuşları - fiyatların belli bir seviyenin altına düşme olasılığı da o kadar azalmaktadır. Rotaya gösterilen ilgi azaldğında ise bilet fiyatları oldukça düşmektedir.

Seyahat tarihiniz ucuz bilet bulma konusunda çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Yaz dönemi boyunca Moskovo'ya tatile gitmek istiyorsanız, uçak biletlerinin çok daha pahalı olmasına kesinlikle şaşırmamalısınız. Belki de başka bir zamanda seyahat etmeyi düşünmelisiniz - sezonun başında veya sonunda - hatta seyahatinizi erteleyebilir ve ilkbahar veya sonbaharda Moskova’ya ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz uçuşlar, en uygun fırsatlar ve ucuz uçak bileti fiyatları hakkında en güncel bilgilerden sürekli olarak haberdar olmak istiyorsanız, özel bültenlere kayıt yaptırabilirsiniz. Bütçeniz dahilinde maksimum fiyatları ayarlayabilir ve rotanızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Moskova şehrine uçak bileti için seçtiğiniz kriterler neticesinde tarafınıza mesaj iletilecektir. Böyle bir servis, eSky tarafından düzenli bir şekilde sunulmaktadır. Ancak acele etmelisiniz, çünkü ucuz uçak biletlerinin ne zaman alınması gerektiğini bilmek isteyen tek kişi siz değilsiniz.

Moskova havalimanlarından şehir merkezine nasıl gidilir?

Moskova, Rusya’nın en çok turist çeken destinasyonlarından biri olmakla beraber, ülkenin başkenti olarak da varlığını sürdürmektedir. Çılgın gece eğlenceleri, tarihi binaları ve parklarıyla seyahat severler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Haftanın 7 günü aktarmalı ve aktarmasız uçuş seçenekleriyle kolay ve uygun fiyatlı uçuş imkanının bulunduğu Moskova, dünyanın en yoğun hava trafiğine sahip olan bölgelerden biridir.

Moskova Havaalanlarında şehir merkezine ulaşımında birçok farklı seçenek vardır. Moskova Havaalanlarından şehir merkezine tren, havaalanı servisleri, otel servisleri, taksiler ya da belediye otobüslerini kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Moskova için uçak firmaları

Moskova şehrinin bulunduğu konum ve gelişmiş bağlantılarından dolayı sıklıkla uçuşların gerçekleştirildiği 3 adet aktif havalimanına sahiptir. Gerek Türkiye’den gerekse Avrupa’nın içinden birçok farklı firma Moskova’ya sıklıkla ucuz ve uygun seferler gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin pek çok farklı şehirinden aktarmalı veya direkt olarak Moskova şehrine seferler gerçekleştirilmektedir. Moskova'a uçuş yapan firmalar; Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları,  Hahn Air ve Aeroflot Rus Havayolları’dır. 

Moskova bileti satan firmaları, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla kolay bir şekilde bulunabilinirsiniz. eSky seyahat arama moturu, tüm firmaları ve bu firmalara ait tüm uçuşları sizin için liste şeklinde bir araya getirecektir.

Moskova'a Ne Zaman Gidilir?

Moskova’ya seyahat etmek için en uygun zaman bahar ve yaz aylarıdır. Kış aylarında havalar oldukça soğuk ve yağışlı olduğundan şehri tam anlamıyla gezmek zorlaşmaktadır. Seyahat edecek kişilerin giyimlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Her ne kadar yazın gidiyor olsanız bile Moskova’nın geceleri serin olabilmektedir.

Moskova’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, sezon sonu dönemlerde seyahat etmeyi tercih ederek en uygun uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

 

✔️ Moskova'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Moskova'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Moskova'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Moskova'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Moskova'da

Havaalanına git

Moskova'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Moskova'daki en iyi otelleri kontrol edin

Moskova'da otel bul