Menüsü

Puerto Maldonado'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Puerto Maldonado

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca, Keçuva dili, Aymaraca
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Peru solu (PEN)

 • Surazo ve Friajce Rüzgarları

  Puerto Maldonado bölgesinde hava oldukça sıcak ve nemlidir. Ancak, bazı dönemlerde sıcaklıklar güneyden gelen kutup rüzgarları nedeniyle hızlı bir şekilde birkaç santigrat dereceye düşmektedir. Bu fenomene surazo veya friaje adı verilmektedir.

 • Altın veya Hazine Bulmak İlginizi Çeker mi?

  Ormanın derinliklerine doğru yapılan organize turların yanı sıra bazı rehberler, altın arayan ve kazılar gerçekleştiren gruplar üzerinde de bir ziyaret imkanı sunmaktadır. Bu kazıları gerçekleştiren insanlar yaptıkları işlerinden bahsetmek istemiyorlar. Ancak, kazılar sonucu buldukları önemli parçaları size satmak hoşlarına gidecektir. 

 • Ruhsal Arınma Ritüelleri

  Şehre çok uzak olmayan bazı köylerde, yerel geleneklere göre turistlere ruhsal arınma imkanı sağlayan ritüeller yapılmaktadır. Eğer bu tarz ritüeller ve seremoniler ilginizi çekiyor ise, katılmak için 2-3 gün önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Puerto Maldonado Gezi Rehberi

Puerto Maldonado'da Görülmeye Değer Yerler

Şehir, 1902 yılında Amazonia'nın tropik ormanlarında, Tambopata ve Madre de Dios nehirlerinin birleşim noktasında kurulmuştur. 1901'de Peru Hükümeti, ülkenin yağmur ormanlarını keşfetmek için bir komite oluşturdu. Madre de Dios bölgesi, 26 Aralık 1912'de yasayla kurulmuştur ve başkenti Puerto Maldonado'dur. Yakınlarda yer alan ulusal parkları (Manu ve Bahuaja-Sonene) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Doğa severler için bu parklarda yürüyüş yapmak eşsiz bir deneyimdir.

Şehri gezmeye, Avenida Fitzcarrald ve Madre de Dios kavşağında bulunan Obelisk'ten başlayabilirsiniz. Burada yer alan gözetleme kulesine çıkarak, tüm Puerto Maldonado’yı ve tropikal ormanları görebilirsiniz. Şehrin en güzel fotoğraflarını bu noktadan çekebilirsiniz. Tarihi yapılardan çok doğası ile ilgi çeken şehir, doğa sever turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Maymun adasını ziyaret edilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Bu ada, bu hayvan birçok türün yaşadığı bir yerdir. Adada yaşayan hayvanlar, ziyaretçiler ile etkileşim halindedir. Özellikle maymunlar, kendileri ile ilgilenen bazı cesur ziyaretçiler ile iletişime geçerek, yemek vermelerini istemektedirler.

Sıcaktan bunaldığınızda, Plaza de Armas'a giderek yerel meyvelerden yapılmış lezzetli dondurmaların tadına bakabilirsiniz. Yakınlardaki bir yerel pazara giderek taze sıkılmış meyve sularından içebilirsiniz. Akşam yemeği için, tavuk parçalarının yaprakların içine koyulup pişirildiği geleneksel yemeğin tadına bakabilirsiniz. Eğer şık ve kaliteli bir restoranda yemek yemeği tercih ederseniz, Puerto Maldonado'ya giderek enfes Amazon mutfağının güzel yemeklerini deneyebilirsiniz. Ceviche (Limon suyunda marine edilmiş balığın, haşlanmış patates, mısır ve avakado ile servis edilmesinden meydana gelmektedir.) isimli şehrin en popüler yemeğinin tadına mutlaka bakmalısınız. Şehirde bu yemeği en lezzetli haliyle yiyebileceğiniz yer ise, liman terminaline yakın olan ve 26 de Diciembre caddesinde yer alan Burgos Restaurant'tır. Pek çok gezgin ve yerel halk tarafından tavsiye edilen bu restorana mutlaka uğramalısınız.

Eğer macera sever bir gezginseniz, Puerto Maldonado ormanlarının içine düzenlenen turlara mutlaka katılmalısınız. Ormanın içine düzenlenen bu turlar 2-3 gün sürmektedir. Tur boyunca çadırda kalarak vahşi hayatı gözlemleyebilir, ormanda yaşayan yerel kabileler ile iletişime geçebilirsiniz.  

✔️ Puerto Maldonado'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Puerto Maldonado'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Puerto Maldonado'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Puerto Maldonado'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Puerto Maldonado'da

Puerto Maldonado'ya uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Puerto Maldonado

Otel mi arıyorsunuz? Puerto Maldonado'daki en iyi otelleri kontrol edin

Puerto Maldonado'da otel bul