Menüsü

Samsun'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Samsun

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Amazonlar

  Şehrin kökenleri, cesur Amazon kabilesi ile ilişkilidir. Bu kabile cesareti ve dövüş sanatları ile tanınırlardı.

 • Tarihe Yolculuk

  Bu bölgedeki en eski yerleşim izleri Paleolitik döneme aittir. Samsun'un 15 km doğusunda yer alan bu tarihi mağaralar, Tekkeköy köyünde yer almaktadır. Bu bölgeye otobüs, taksi veya araba ile ulaşabilirsiniz.

 • Türk fiyordları

  Samsun'dan yaklaşık iki saat uzaklıkta, bölgedeki en güzel yerlerden biri olan Şahinkaya Kanyonu'nu bulacaksınız. Kayaların arasından çıkan kırmızı nehir suları Norveç fiyordlarına benzemektedir.

Samsun'a uçak biletiai

Samsun için en ucuz uçak bileti nereden bulunur?

Samsun şehri için ucuz uçak biletlerini, çeşitli internet sitelerinden ve uçuş arama motorlarından kolayca bulabilirsiniz. Birçok farklı havayolu firması, Samsun için ucuz uçak bileti teklifleri sunmaktadır. Türkiye’deki farklı şehirlerden ve rotalar üzerinde aktarmalı veya direkt olarak seferler gerçekleştirilmektedir. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları, Samsun Havaalanı için ucuz uçuş seferlerini sıklıkla gerçekleştirmektedir.

Samsun için en uygun uçak bileti, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla en kolay bir şekilde bulunabilinir. eSky’nin uçuş arama özelliğini bilgisayarınızda, tabletinizde ve cep telefonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Başka bir seçenek ise, eSky’nin ücretsiz mobil uygulamasını cihazlarınıza indirmek.

Samsun uçuşlarını karşılaştırmak

Samsun için en ucuz uçak biletini bulmak için farklı şirketlerin web siteleri üzerinde bilgilerinizi tek tek ve her seferinde yeniden doldurmak ve sekmeler arasında geçişler yapıp uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak oldukça yorucu ve sıkıntılı bir hale dönüşebilir. Samsun, Türkiye ya da dünyadaki herhangi bir varış noktası için ucuz uçak bileti bulmak ve karşılaştırmalarını yapmak, düşündüğünüz kadar zor değil. Çok daha basit ve kolay yöntemler ile uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Havayollarına ait web sitelerinin aksine, eSky seyahat arama moturu, çeşitli hizmetler veren taşıyıcılar tarafından sağlanan en ucuz Samsun uçuşlarını tek bir listede toplayıp karşılaştırma avantajına sahiptir.

Samsun Çarşamba Havalimanı (IATA: SZF)

Samsun Çarşamba Havalimanı, Samsun'un Çarşamba ilçesinde yer alan sivil kategorideki havalimanıdır. 1994-1998 yılları arasında inşa edilip, 15 Aralık 1998 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz tarafından resmi açılışı yapılmıştır. Çarşamba Havalimanı, İç hatlar ve Dış hatlar terminali olarak tek bir terminal binası içerisinde hizmet vermektedir.

Türkiye’nin birçok şehrinden Samsun Havalimanı’na ulaşmanız mümkündür. En çok uçuşun gerçekleştiği İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden Samsun’a direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Türkiye üzerinde hizmet veren pek çok farklı havayolu şirketini (Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları) kullanarak Samsun Çarşamba Havalimanı’na uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Havayolu şirketleri, belirli aralıklar ile uçak bilet fiyatlarını değiştirdiği bir sır değildir. Fiyatlarda meydana gelen değişim rotanın popülaritesi ve zamanı (yaz-kış sezonu) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Uçuş ne kadar popülerse - örneğin İstanbul Samsun arası uçuşlar - fiyatların belli bir seviyenin altına düşme olasılığı o kadar azalmaktadır. Rotaya daha az ilgi gösterildiğinde ise uçak bileti fiyatları oldukça düşmektedir. İstanbul’dan yaklaşık 1 saat 25 dakikalık bir uçuş ile Samsun’a ulaşabilirsiniz.

Seyahat tarihiniz (ulusal etkinlikler, bayramlar ve tatiller) ucuz bilet bulma konusunda çok önemlidir. Yaz sezonlarında veya resmi tatillerde Samsun’a seyahat etmek ve tatile gitmek istiyorsanız, uçak biletlerinin biraz daha pahalı olmasına şaşırmamalısınız. Eğer mümkün ise, belki de başka bir zamanda seyahat etmeyi düşünmelisiniz - sezonun başında veya sonunda - hatta seyahatinizi ertelemeli ve ilkbahar veya sonbaharda Samsun’u ziyaret etmelisiniz.

En ucuz uçuşlar, en iyi fırsatlar ve uygun bilet fiyatları hakkında en güncel bilgilerden sürekli olarak haberdar olmak istiyorsanız, özel bültenlere kaydolabilir ve sürekli olarak bilgilendirilebilirsiniz. Ödemek istediğiniz maksimum fiyatı aralığını ayarlayabilir ve uçuş rotanızı istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Samsun için uçak bileti, seçtiğiniz kriterler neticesinde tarafınıza mesaj yoluyla iletilecektir. Böyle bir servis, eSky tarafından düzenli bir şekilde sunulmaktadır. Ancak acele etmelisiniz, çünkü ucuz uçak biletlerinin ne zaman alınması gerektiğini bilmek ve en uygun bilet fiyatları ile seyahat etmek isteyen tek kişi siz değilsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Samsun Çarşamba Havalimanı, bulunduğu bölgede yer alan en önemli havalimanlarından bir tanesidir. Çarşamba Havalimanı’ndan Samsun şehir merkezine ulaşım Havaş, taksi, araç kiralama ve havaalanı yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. Havaş, şehir merkezinden havalimanına Atakent, Büyük Camii karşısı - Opera tramvay durağı AKM Yanı ve büyükşehir açık otoparkından seferler gerçekleştirmektedir. Yaklaşık 30 dakika süren bu yolculukta servisler uçak hareket saatinden 2 saat önce hareket etmektedir.

Samsun için uçak firmaları

Samsun Çarşamba Havalimanı, Karadeniz Bölgesinin en büyük şehri olan Samsun şehrinin havaalanıdır. Şehrin bulunduğu konumdan dolayı sıklıkla uçuşların gerçekleştirildiği gayet aktif bir havalimadır. Türkiye’de hizmet veren birçok farklı firma Samsun Çarşamba Havalimanı’na sıklıkla seferler gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin pek çok farklı şehirinden aktarmalı veya direkt olarak Samsun şehrine seferler gerçekleştirilmektedir. Samsun'a uçuş yapan firmalar; Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, ve Anadolu Jet’tir. 

Samsun uçuşu yapan firmaları, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla kolay bir şekilde bulunabilinirsiniz. eSky seyahat arama moturu, tüm firmaları ve bu firmalara ait tüm uçuşları sizin için liste şeklinde bir araya getirecektir.

Samsun'a Ne Zaman Gidilir?

Samsun eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomik bakımdan Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş şehri olarak yer almaktadır. Yılın her dönemi ve zamanı güzel bir şekilde vakit geçirmenizi sağlayan Samsun iklimi iç kesimlerde ve sahil şeridinde farklılık göstermesine rağmen yazları sıcak, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Şehrin yıllık sıcaklık ortalaması 14 derece civarındadır. Samsun’a ne zaman gitmek isteyeceğiniz, sizin şehir gezinizde hangi faaliyetleri yapmak istediğinize bağlıdır.

Yıl boyunca gerçekleştirilen aktivitelere katılmayı planlıyorsanız, uygun uçak biletlerini ve en ucuz uçuşlara sahip olmak için eSky bültenlerini takip edebilirsiniz.

✔️ Samsun'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Samsun'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Samsun'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Samsun'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Samsun'da

Samsun'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Samsun'daki en iyi otelleri kontrol edin

Samsun'da otel bul