Menüsü

Washington DC'ye uçak bileti ara

Filtreleri göster

Washington (DC)

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Beyaz Saray

  Washington denince aklımıza ziyeret edilecek ilk yer olarak gelmektedir. Nitekim Beyaz saray sadece Washington'un değil ABD'nin sembolik yerlerinin başında gelmektedir.  

 • Washington Ulusal Katedrali

  Neogotik biçimde inşaa edilmiş olan bu katedral Dünyanın üçüncü ABD'nin ise ikinci büyük katedraldir.

 • Yemek

  Washington hamburger, sosisli sandviç veya meşhur ismiye Hot Dog, patates cipsi ve dondurmaların çok yaygın olarak küketildiği bir şehir. Her ne kadar bu gibi fastfood tarzı yemekler yaygın olsada burada farklı türden yemek yeme imkanınız bulunnmaktadır.

Washington Gezi Rehberi

Washington'da görülmesi gereken yerler

Washington Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kesiminde yer almaktadır ve ülkenin Başkentidir. Şehir ismini Başkan George Washington'dan almıştır.

Beyaz Saray Washington denince aklımıza ziyeret edilecek ilk yer olarak gelmektedir. Nitekim Beyaz saray sadece Washington'un değil ABD'nin sembolik yerlerinin başında gelmektedir. 

Washington Ulusal Katedrali Neogotik biçimde inşaa edilmiş olan bu katedral Dünyanın üçüncü ABD'nin ise ikinci büyük katedraldir.

Thomas Jefferson Anıtı Amerika Birleşik Devletlerin kurucularından ve üçüncü başkanı Thomas Jefferson adına yaptırılmış bir eserdir. Bu anıt 1943 yılında inşaa edilmiştir.

“The Exorcist” filmini izlemeyen çok az kişi vardır. Tarihin en başarılı korku filmelerinde olan “The Exorcist” filminde yer alan bir sahnenin çekildiği tarihi merdivenleri ziyaret etmeniz farklı bir deneyim olacaktır.

Doğal Tarih Müzesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.Burada hayvanların, bitkilerin, fosillerin, minerallerin, kaya parçalarının, göktaşlarının ve kültürel eserlerinin  sergilendiği 125 milyon eser yer almaktadır. 

✔️ Washington DC'ye uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Washington DC'ye destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Washington DC'ye uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Washington DC'ye uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Washington DC'de

Washington DC'ye uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Washington DC'deki en iyi otelleri kontrol edin

Washington DC'de otel bul