Menüsü

İzmir Adnan Menderes havaalanından uçak bileti ara

İzmir Adnan Menderes

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Tarihi asansör

  İzmir şehrini tepeden görmek adına çok güzel bir yer. Asansör günümüzde eğlence, kültür ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle de türistler tarafından oldukça rağbet görmektedir.

 • Yemek

  İzmir mutfağı denince önce akla deniz ürünleri gelmektedir. Bunun yanı sıra izmirin köftesi oldukça meşhurdur.  Tatlı olarka ise kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Yemeklerin büyük bölümünde zeytinyağı kullanılmaktadır. 

 • Yedi Kiliseler

  İncil’de adı geçen ve Hristiyanlık açısından önem taşıyan 7 kiliseden 3’ü İzmir’de bulunmaktadır. Oldukça eski bir geçmişe dayanan kiliseler Hıristiyanlığın ilk kiliseleri olarak kabul edilmektedir.

İzmir Gezi Rehberi

İzmir Türkiye'nin en büyük üçüncü şehri olup İstanbul'dan sonra ülkenin ikinci ticaret merkezidir. İzmir şehri 4 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Türkiye'nin en hızlı gelişen ülkesi konumunda olan İzmir'deki mimari yapıtları, doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehir. İzmir sadece sıcak yaz aylarında değil baharla birlikte açan çiçeklerin güzel kokusunu tenefüs etmek adına ilkbahar döneminde de ziyaret etmek oldukça faydalı olacaktır. 

İzmir'de görülmesi gereken yerler.

Tarihi asansör İzmir şehrini tepeden görmek adına çok güzel bir yer. Asansör günümüzde eğlence, kültür ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle de türistler tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Hisar Camii İzmir'e gelipte görülmesi gerereken yerlerden. Camii 400 yılı aşkın bir tarihe sahip olup İzmir'in en büyük camisidir.

Efes antik kenti  Türkiye'nin oldukça iyi bir şekilde muhafaza edilmiş en büyük tarihi kentlerinden biridir. Müze kartı olanlar için giriş ücretsizdir. 

İzmir doğal yaşam parkı doğal güzellilerin buluştuğu bir mekan. 400 bin merte kareyi aşkın bir alanda yer alan parkta 120 türden 1.500 hayvanın 3.000 ağaç ve 250 bitki türü yer almaktadır. İzmir'e gelipte mutlaka ziyaret edilmlesi gerekenyerler. 

Kemeraltı Çarşısı  şehrin tarihi yerlerinden bir olup aynı zamanda şehrin en hareketli yerlerinden biridir. Burada yer alan çarşılar ve dükkanlarda neredeyse aradığınız herşeyi bulacaksınız. 

✔️ İzmir Adnan Menderes uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ İzmir Adnan Menderes destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları İzmir Adnan Menderes uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde İzmir Adnan Menderes uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

İzmir Adnan Menderes uçan popüler hava yolları