Menüsü

Kalkış Batman Airport Varış Denizli Çardak Havalimani uçak bileti ara

Filtreleri göster

Denizli

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Şehrin Simgesi

  Denizli sembolü aynı türden olan bir horozdur. Türkiye'de camdan yapılmış en büyük heykel olan Çınar Meydanı'nda bile anıtı bulunmaktadır. Görülmeye değer önemli bir semboldür.

 • Şehrin Adı

  Denizli, Türkçe dilinde denize kıyısı olan yer anlamına gelmektedir. Ancak şehir, denize yaklaşık 150 kilometre uzaklıktadır. İsim, zengin yer altı kaynakları veya yakındaki göl arazileri ile ilişkilendirilir.

 • Pamuklu Kale

  Pamukkale, Denizli'den 50 kilometre uzaklıkta bulunan bir doğa harikasıdır. Eski Hierapolis kenti, toplam 2700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde ve 160 metre yüksekliğindeki beyaz "kalenin" üzerine inşa edilmiştir. Yılda iki milyon yerli ve yabancı turist Pamukkale'yi ziyaret etmektedir. Unesco Dünya Kültürel Miras Listesinde yer almaktadır.

Denizli Gezi Rehberi

Denizli Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Denizli, Türkiye'nin güneybatısındaki Ege Bölgesi'nde bulunan büyük bir şehirdir. Anıtların hayranı iseniz veya doğanın güzelliğini beğenmekten hoşlanıyorsanız, elbette kendiniz için bir şeyler bulacaksınız. Doğa anıtı olan Pamukkale'nin yakınlığı ve antik kentlerin yıkıntıları olan Hierapolis ve Laodicea sayesinde turistlerin akınına uğramaktadır. Geziniz boyunca olağandışı gölleri ve muhteşem zeytin ve çam fıstığı bahçelerini göreceksiniz. Bir sanayi, ihracat ve ticaret merkezi olan Denizli, aynı zamanda 65 bine yaklaşan üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Bir yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan il, bir turizm kenti olmasının yanı sıra düzenlenen yerel, ulusal ve uluslararası etkinliklerle eğitim, kongre, kültür ve sanat merkezi özelliğindedir. Denizli Çardak Havaalanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım ise özel şirketler tarafından sağlanmaktadır ve havaalanından şehir merkezi arası yaklaşık 45 dakikadır.

Denizli, Türk tekstil endüstrisinin ana merkezidir. Alışveriş yapmak istiyorsanız, orada yetişen pamuklu ürünleri tercih edin. Acıktıysanız ve kebap yemek istiyorsanız, otobüs istasyonuna gitmelisiniz. Orada servis edilen kaliteli yemeklerden dolayı, Türkiye'nin en iyi restoranlarından biri olarak kabul edilir ve buna ek olarak fiyatları da gerçekten ucuzdur.

Denizli'de kalırken, kent mahzenlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Laodikeia (Laodikya'da) şehir merkezinden yedi kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Bir ticaret rotasında bulunan bu tarihi yer, geçmişteki ihtişamını hatırlatan güzel kalıntılarla dikkat çekiyor. Burada yapılan kazılar sonucunda sürekli olarak arkeolojik eserler bulunmaktadır. Bugün bir tiyatro, stadyum veya şehir içi banyoların kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Şehirde UNESCO'ya giren Hierapolis, Laodikeia, Tripolis vb. birçok antik kent bulunmaktadır.

Yorucu bir günün ardından lezzetli yemekler yemek ister misiniz ? Çevrede görülmeye değer pek çok restoran bulunmaktadır. Ancak, harika yemekleri sunan mekanlar üzerinde yoğunlaşacağız. Lezzetli şiş kebabını yemek için Bayram Yeri Mah, Eski Sarayköy 24’de bulunan Kebapçı Enver'e ya da Eski Sarayköy 357'deki Kebapçı Halil'e gitmelisiniz. Antalya Yolu'nda bulunan ve Garson Şükrü denilen restorandan da kesinlikle memnun kalacaksınız. Şehirdeki en güzel tatlıyı yemek için Hacı Serif'e adımınızı atmalısınız. Özellikle nelerin tadına bakmalıyım ? Kesinlikle irmik helvasını denemelisiniz. Lezzetli dondurmalar ile servis edilen bu helva, kalın taneli unun özel bir çeşidi ile hazırlanmaktadır.

✔️ Batman Airport Denizli Çardak Havalimani uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Batman Airport Denizli Çardak Havalimani destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Batman Airport Denizli Çardak Havalimani uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Batman Airport Denizli Çardak Havalimani uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Otel mi arıyorsunuz? Denizli'deki en iyi otelleri kontrol edin

Denizli'de otel bul