Menüsü

Gdansk Rebiechowo havaalanından uçak bileti ara

Rebiechowo

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Gdansk’ı En Tepeden Görmek

  Şehir panoraması ve Gdansk Körfezi hem Gradowa Dağı'nın (Góra Gradowa) zirvesinden, hem de St. Mary Kilisesi'nin kulelerinden ve şehir merkezinde yer alan belediye binasından izlenebilir. Bu noktalardan şehre tepeden bakarak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

 • Şehir Merkezleri Sizi Şaşırtmasın

  Gdansk şehrinde iki farklı ilçe merkezi bulunan iki ana bölge vardır. En büyük turistik mekanlarının bulunduğu tarihi eski şehir (Neptün çeşmesi gibi) Ana Merkez’dedir (Główne Miasto). İkinci bölge ise tren istasyonunun yanında yer almaktadır. Old Town (Stare Miasto) adı verilir.

 • 3 Farklı Şehir

  Gdansk iki komşu şehirle birlikte Tricity (Trójmiasto) adı verilen karmaşık bir coğrafi yapıdan oluşur. Ünlü SKM trenine binerek kısa mesafede yer alan Gdynia'da Sopot iskelesini ve sakin kumsalları mutlaka görmelisiniz. Ayrıca, diğer tarihi noktalara ve doğal alanlara SKM treniyle ulaşmanız mümkündür.

Gdansk Gezi Rehberi

Gdansk / Danzig şehrinde görülecek yerler

Şehir tarih ve modernizmin karışımından oluşmaktadır. Bir tarafta en ünlü tarihi binaları ile şehir merkezine, diğer tarafta ise modern mimari yapılara ve çağdaş sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Her gezginin mutlaka seveceği bir şehirdir.

Gdansk'da yer alan anıtları, Dayanışma Birliği (Solidarność) tarihini, Baltık Denizi'ni, güzel ve görkemli sahillerini her mevsim ziyaret edebilirsiniz. Yaz ayları, sahilde güneşlenmek için en ideal zaman. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde tarihi sokakları dolaşabilir ve deniz kıyısında yürüyüş yaparak dalgaları izleyebilirsiniz. Kış döneminde ise şehir müzelerini ziyaret edebilir, rahat ve hoş atmosfere sahip kafelerde güzel zaman geçirebilirsiniz.

Gdansk'ın ana cazibe merkezi tarihi binaların ve eserlerin yer aldığı Şehir Merkezi'dir. Şehrin en popüler caddesi olan Długa caddesine, karmaşık şekilde dekore edilmiş olan Golden Gate (Złota Brama) kapısından girmelisiniz. Polonya'nın en büyük açık hava etkinliği olan Dominik'in Fuarı (Jarmark Dominikański), her Ağustos ayında gerçekleşiyor. Ayrıca, hediyelik eşya ile en ilginç ürünleri bu fuarda bulabilirsiniz. Neptün çeşmesi, Artus Sarayı, Golden Tenement House (ZLota Kamienica) ve etkileyici belediye binası ile Avrupa'nın en güzel yerlerinden biri olan Uzun Pazar'ı (Długi Targ) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise, Avrupa'daki en büyük tuğla yapımı tapınak olan Aziz Mary Kilisesi (Bazylika Mariacka)’dir. Akşamları, kentin en güzel yerlerinden biri olan Moltawa Nehri (Długie Pobrzeże) boyunca yürüyüşe çıkarak, şehri keşfedebilirsiniz.

Şehir manzarasını en iyi görebileceğiniz tersaneye giderek, Solidaroundeć ve Lech Waęza'nın tarihini Avrupa Dayanışma Merkezi'nin modern binasını ziyaret edebilirsiniz. Büyüleyici ve iyi bir şekilde tasarlanmış olan mekanın içinde bir kaç saat geçirmeye değer. Çağdaş mimari ve sanatın hayranı iseniz, eski binaların duvarlarında boyanmış etkileyici bir duvar koleksiyonunu bulabileceğiniz, siyah tuğladan inşa edilen ve Zespa semtinde yer alan Shakespeare Tiyatrosu'nu mutlaka görmelisiniz.

Baltık denizi sahilini ziyaret ederek kızarmış balığın tadına mutlaka bakmalısınız. Ringa, morina veya uskumru türlerini servis eden en iyi restoranlar Moltawa Nehri boyunca veya şehir merkezinde bulunabilir. Farklı türde yerel lezzetleri denemek için, ünlü Wajdelota (Wrzeszcz bölgesi) veya Straganiarska (şehir merkezi) caddelerini ziyaret edebilirsiniz. Romantik bir akşam yemeği için - özellikle gece - Mariacka caddesindeki eski meskenlerde bulunan lokantalardan birine gidebilirsiniz.

✔️ Gdansk Rebiechowo uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Gdansk Rebiechowo destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Gdansk Rebiechowo uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Gdansk Rebiechowo uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Gdansk Rebiechowo uçan popüler hava yolları