Menüsü

Hamburg Havaalanı havaalanından uçak bileti ara

Hamburg Havaalanı

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yeşil Şehir Hamburg

  Hamburg, 2011 yılında Avrupa’nın Yeşil Başkenti ünvanına layık görülülmüştür. Şehir ve yerel otoriteler, son yıllarda çevrenin korunması, CO2 emisyonlarının azaltılması ve sakinlerine daha temiz hava ve su sağlanması için ciddi şeklide çalışmalar gerçekleştirmekedir.

 • Minyatür Harikalar Diyarı

  Dünyanın en büyük demiryolu sergisi, kentin en öenmli turistik noktalarından biridir. Miniatur Wunderland, Hamburg 2-4 Kehrwieder adresinde yer almaktadır. Giriş ücreti yetişkinler için 12 Euro, çocuklar için 6 Euro’dur.

 • Müzikaller Şehri

  Hamburg, New York ve Londra'nın ardından dünyanın üçüncü büyük müzik metropolüdür. Şehrin 50'den fazla müzesi ve 300'den fazla tiyatro sahnesi vardır.

Hamburg Gezi Rehberi

Hamburg'da Yapılacak Şeyler

Gururlu ve onurlu olan bu Alman şehri, bir çok renkli bahçeye ev sahipliği yapmaktadır. Tüm renkli yönleri ve tonlarıyla Hamburg'u keşfedebilirsiniz. Elbe ve Alster nehirlerinin kesişim noktasında bulunan Hamburg; tarihi yapısı, köprüleri ve doğal güzellikleri sayesinde sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Hamburg, Almanya'nın en güzel yerlerinden biridir. Ülkenin kuzeyinde bulunan İskandinavya şehirlerine benzemektedir. Muhteşem binaları, geniş caddeleri ve çarpıcı kent parklarından çok etkileneceksiniz. Şehrin bulunduğu bölgeyede ilk yerleşik hayat M.Ö. 4. yüzyılda kurulmuştur. Nüfusuyla ilgili olarak Hamburg, Almanya'nın en büyük ikinci kentidir; aynı zamanda ülkenin en büyük limanıdır. Ayrıca Almaya’nın en pahalı şehirlerinden biridir.

Müzeler, tabiat parkları, tarihsel mimari anlayışına sahip olan yapıtlar ve köprüler, 1200 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan şehrin görülmeye değer mekanlarını simgelemektedir.

Hamburg şehri, yeşillik ve doğal alanlarıyla oldukça zengindir. Planten un Blomen parkı, şehrin en çok ilgi gören noktasıdır. Avrupa'daki en büyük Japon bahçesi, şehrin botanik bahçesinde yer almaktadır. Yaz akşamları burada şaşırtıcı ve ilgi gören ışıklı su gösterilerinin tadını çıkarabilirsiniz. Ailenizle birlikte bu parklarda spor yada yürüyüş yaparak güzel zaman geçirebilirsiniz.

Kent merkezinden çok uzak olmayan ve Kuzey Almanya'nın en büyük eğlence parkı olan popüler Heide Park'ı ziyaret edebilirsiniz. 80 hektar'lık bir alanı kaplayan bu park, 50'den fazla ilgi çekici farklı aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Pirate Bay, Transilvania ve Wild Wild West temalı akvite bölgeleri turistler tarafından en çok ilgi gören bölgelerdir.

Yerel ve geleneksel Alman yemeklerinden birini tadmak istiyorsanız, Currywurst'i keşfetmelisiniz. 2 Zippelhaus'ta yer alan Curry Queen Deli veya 2 Querstraße'de yer alan Kiez Curry’i ziyaret ederek bu lezzetin tadına bakabilirsiniz. Eğer dünyanın diğer köşelerinden gelen yemeklerin tadına bakmak istiyorsanız, Kailua Poké'yi ziyaret edin. Burada, çiğ balık parçaları, pirinç ve çeşitli sebzelerle servis edilen ünlü Hawaii yemeğini sipariş edebilirsiniz. Überquell'e giderek çok lezzetli pizzaların tadına bakabilir ve yalnızca en iyi yemek için değil, aynı zamanda mekanın kendi üretimi olan biranın keyfini de çıkarabilirsiniz.

Şehrin hareketli şehir merkezinden Reeperbahn'a (Avrupa’nın en çok ilgi gören gece hayatı bölgesi) ve özel villa evlerinin yer aldığı Blankenese bölgesine kadar, sizi birçok yüzüyle sizi şaşırtacaktır. Hamburg'un her bir bölgesi farklı özelliklere sahiptir ve bütün bu güzel bölgeleri bir araya getirdiğinizde muhteşem Hamburg şehri ortaya çıkmaktadır. Hamburg’u mutlaka ziyaret etmelisiniz.

✔️ Hamburg Havaalanı uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Hamburg Havaalanı destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Hamburg Havaalanı uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Hamburg Havaalanı uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Hamburg Havaalanı uçan popüler hava yolları