Menüsü

Kalkış Istanbul New Airport Berlin'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Berlin

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Ne Zaman Gidilir?

  Bir Orta Avrupa şehri olan Berlin’de, hava her an soğuyabilir. Kış aylarında şehri ziyaret etmeyi düşünüyorsanız sıfırın altına düşen hava şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Soğuk ve sert kışlar geçiren Berlin’de yaz ayları da serin ve zaman zaman yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında en çok yağış Temmuz ayında gerçekleşir. Berlin’in en az yağış aldığı dönem ise, Mart ayıdır.

 • Berlin'de Alışveriş

  Berlin sadece büyük alışveriş merkezleriyle sınırlı bir kent değil; pazar günleri Mauerpark’ta 08.00-18.00, Boxhaneger Meydanı’nda 10.00-16.00 saatleri arasında Berlin bitpazarı kuruluyor. Burada vintage giyim ürünlerini ve klasik zamanlardan kalan antikaları inanılmaz fiyatlara alabilirsiniz.

 • Berlin Şehir İçi Ulaşım

  Berlin toplu taşıma ve raylı sistemleri dünyanın en gelişmiş sistemlerindendir. Metro hatları arası bağlantılar son derece işlevseldir ve şehrin her yanına toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz.

Berlin Gezi Rehberi

Berlin Almanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Bu nedenle Almanya deninde akla ilk olarak Berlin gelmektedir.  Almanya'nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Berlin'in nüfusu yaklaşık olarak 3,5 milyon civarındadır ve her geçen yıl artmaktadır. Berlin oldukça değişken ve daha soğuk bir iklime sahiptir. En sıcak yaz aylarında şehirdeki en yükse sıcaklık yaklaşık 25 derece civarında olmaktadır.

Berlin'de Yapılması Gerekenler

Trabantlar ile şehri turlayın. Birçoğumuz bu nostaljik arabaları bilmektedirler. Halk arasında trabi olarak nitelendirileri Doğu Almanya yapımı bu nostaljik otomobillerle şehri dolaşmak kesinlikle çok güzel bir deneyim yaşatacak ve oldukça keyifli bir zaman geçirilmesine vesile olacaktır.

Berlin’nin Su Adası Badeschiff’e gidip yüzebilirsiniz. Buraya yapacağınız ziyaretiniz hem yüzmenize hem de Almanların yaratıcılıktaki seviyelerini bir kez daha görmenize sepep olacaktır. Nitekim Su Adası Badeschiff Spree Nehri’nin üzerindeki kullanılmayan bir dubanın havuza dönüştürülmüş halidir. İnsanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. 

Berlin'de Gezilecek Yerler

Berlin Duvarı Soğuk savaş yıllarının en büyük sembolü olarak görülmektedir. Berlin'de en fazla ziyaret edilen yerlerden biridir.

Bergama Müzesi her yıl bir milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bergama Müzesi Almanya’nın en çok rağbet gören müzesidir. Burada Antik Yunan topraklarından, Ortadoğu ve İslam dünyasından getirilen tarihi  eserler sergilenmektedir.

Brandenburg Kapısı Kralı II. Friedrich Wilhelm tarafından 1791 yılında yaptırılmıştır. Hem Berlin'in, hem de birleşen Almanya’nın 

Müzeler Adası Spree Nehri’nin ortasındaki adacıkta yer almaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi Berlin'in en önemli müzelerini barındırmaktadır. Bu adaya yapılacak ziyaret ile birlikte Almanya tarihini günümüzde hissetme imkanına sahip olacaksınız. 

Berlin'de Ne Yenir? Yeme İçme Tavsiyeleri

Currywurst olarak nitelendirilmiş olan baharatlı bir sosis Berlin'in hemen hemen heryerinde satılmaktadır.

Mustafa’s Gemüse Kebap: Berlinde bulunan dönerciler arasında en meşhur olanı. Türkler tarafından işletilen dönerciden lezzetli bir kebap yiyebilirsiniz. Seyyar kebapçıyı andıran bu dönercinin lezzetli kebaplarından dolayın uzun kuyrukları oluşabilmekte.

Einstein Cafe: Berlin’de belli yerlerde yer alan bir kafe zinciri.Einstein Cafe’de güne güzel bir kahvaltıyla başlangıç yapmak adına ideal bir yer.

Berliner: Berline ögü bir pasta çeşidi. Her ne kadar bu pasta Berliner olarak bilinse de almanlar buna “Pfannkuchen” diyor.

✔️ Istanbul New Airport Berlin'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Istanbul New Airport Berlin'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Istanbul New Airport Berlin'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Istanbul New Airport Berlin'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Berlin'de

Istanbul New Airport - Berlin güzergâhındaki popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Berlin'deki en iyi otelleri kontrol edin

Berlin'de otel bul