Menüsü

Kalkış Istanbul New Airport Moskova'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Moskova

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Rus rublesi (RUB)

 • Lenin Sonsuza Kadar Hayattadır

  Ekim Devriminin lideri Vladimir Lenin'in ölümünden sonra, devletin yeni hükümeti " Lenin Sonsuza Kadar Hayattadır" sloganını kullandı. Mumyalanmış ilk Sovyet liderinin bedeni Kızıl Meydan'daki özel olarak yaptırılmış mozalede bulunmaktadır ve ziyaretçilere açıktır.

 • Yedi Kuleli Şehir

  Moskova panoramasının karakteristik özelliği, 1947 ile 1953 yılları arasında inşa edilen ve birbirine benzeyen yedi kuledir. Bu sosyalist binalar (aralarında üniversite binası, Rus Dışişleri Bakanlığı ve oteller) yeni Moskova'nın sembolleri haline gelmiştir. 

 • Kültür

  Günümüzde Moskova şehrinde yaşayanların % 90'ı Ruslardan oluşmaktadır. Ancak, 19. yüzyılın ortalarından beri Moskova, Rus İmparatorluğu'nun tüm etnik gruplarının ve sakinlerinin yerleşmeye istekli olduğu bir şehir olmuştur. Günümüzde Rus başkentinde, çoğunlukla Kafkasya uluslardan insanlar görmek mümkündür. Şehir merkezinde göreceğiniz bir çok Ermeni ve Gürcü restoranları sizi şaşırtmasın.

Moskova Gezi Rehberi

Rusya'nın başkenti ve 13.6 milyon kişinin yaşadığı dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Moskova’nın ciddi bir şekilde geliştiğini hatırlamak ve vurgulamak gerekir. 1918 yılında başkentlik St. Petersburg'dan Moskova'ya geçmiştir ve sonraki yirmi yılda, Moskova nüfusu dört kat artmıştır.

Şehrin sembolü olan ve mutlaka görülmesi gereken yeri ise, Kremlin ve Lenin Mozolesi ile ünlü Kızıl Meydan'dır. Çarlık dönemi binaları ve görkemli komünizm yapılarının tuhaf karışımı her turisti etkileyecek niteliktedir. Rusya'daki en yüksek devlet yetkililerinin bulunduğu Kremlin Sarayı semboliktir.

Arbat caddesi, üç yüzyıl boyunca Moskova'nın en zarif caddesidir. Ünlü yazarlar, Pushkin ve Okudzhava'nın yaşadığı yer ve Mikhail Bulgakov'un "The Master and Margarita" romanında bahsettiği caddedir. Bu cadde de yürüyüşe çıkmalısnız. En iyi Rus resim koleksiyonlarının sergilendiği Tretiakovsky Galeri'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Moskova Metrosu, kristal avizelerle aydınlatılan ve zengin bir şekilde dekore edilmiş parlak istasyonları ile bilinir. Tıpkı saraylar gibidir.

✔️ Istanbul New Airport Moskova'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Istanbul New Airport Moskova'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Istanbul New Airport Moskova'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Istanbul New Airport Moskova'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Moskova'da

Havaalanına git

Istanbul New Airport - Moskova güzergâhındaki popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Moskova'daki en iyi otelleri kontrol edin

Moskova'da otel bul