Menüsü

Phoenix (AZ), Phoenix Sky Harbor Havaalanı havaalanından uçak bileti ara

Phoenix Sky Harbor

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -7
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Phoenix

  Phoenix'te yaz tatili yapmak için gerçekten sıcağı çok seviyor olmalısınız. Yaz dönemi boyunca sıcaklık 38 Celsius derecenin altına düşmüyor ve termometrelerin 43 dereceyi gösterdiği günler de vardır. En yüksek sıcaklık, 1990 yılında 50 Santigrat derecede olarak kaydedildi. Serinlemek için göle gitmelisiniz.

 • 33 Farklı Phoenix Gurur Noktası

  Bu gizemli isim, Phoenix’te görülmesi gereken 33 farklı önemli noktayı işaret etmektedir. Bu noktalar arasında; Müzeler, doğal alanlar, meydan, üniversite, tarihi eserler ve önemli yapılar yer almaktadır. 

 • Fosilleşmiş Ağaçlar

  Bu doğa harikasını, Capitol binası önünde bulunan meydanda görebilirsiniz. Düzgün bir şekilde ve özenle hazırlanmış çimlerin üzerinde bulunan ve göze çok batmayan bu taşları yakından görmelisiniz. Daha yakından incelemeye başladığınızda ise, bunların taştan değil de ağaçlardan meydana geldiğini farkedeceksiz. Bu fosil ağaçları inceleyip doğanın gücüne tanık olarak güzel zaman geçirebilirsiniz.

Phoenix Gezi Rehberi

Phoenix'te Görülmesi Gereken Yerler

Phoenix, ABD'nin en büyük 5. şehridir. Uzun yıllar boyunca yerli halkın hakim olduğu bölge, Avrupalılar'ın kıtaya gelmesinden kısa süre sonra, keşfedilerek ABD topraklarına dahil edilmiştir. 1881'de şehir ilan edilen Phoenix, yıllar geçtikçe büyümesine devam etti. Doğal kaynakların yoğun olması ve doğu-batı ulaşım hatları üzerinde yer alması, Phoenix'i bir metropol haline getirmiştir. Günümüzde şehir, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük 10 kentinden biri haline gelmiştir. Şehir, 20. yüzyılın ikinci yarısında çöl alanlarında ve Tuz nehri yakınlarında kurulmuştur. Arizona eyaletinin başkentidir. Beyaz adamlar bu bölgeye gelmeden önce, yaklaşık 2 bin yıl boyunca Phoenix doğu bölgesi, Hohokam Kızılderililerin yaşam alanıydı. Sert iklimine rağmen, bu bölgede bitki yetiştirmelerine izin veren kendi sulama sistemlerini geliştirmişlerdir. Hohokam medeniyeti, 1500’lü yıllardan meydan gelen büyük kuraklıktan ötürü son bulmuştur. Günümüz Phoenix bölgesinde ikamet eden bir diğer kabile ise Pima’dır. Fasulye, mısır ve kabak yetiştirerek geçimini sağlayan kabile, uzun yıllar süren Apaçi istilasından sağ kurtulamamıştır.

Kuraklığa karşı hayatta kalabilmek için modern sulama sistemlerine dayanan yepyeni bir şehir inşa edilmiştir. Tarih boyunca ismi bir kaç kez değiştirildikten sonra, 19. yüzyılın ortasında kentin yeniden doğuşunu simgeleyen Phoenix ismi önerilmiş ve kabul edilmiştir. Şehir, 20. Yüzyılın başında büyük bir gelişme göstermiştir. Telgraf ofisi, on altı salon, dört balo salonu ve iki banka şehirde faaliyet göstermekteydi.

Sadece Phoenix'i içeren bir gezi planlıyorsanız, Şubat ayında seyahat etmelisiniz. Çünkü, Kızılderili Çember Dans Festivali bu dönemde gerçekleşmektedir. Bu festival tam olarak nedir? İlk bakışta, hula-kasnaklı davulların ritminde dans eden kişilerin rekabet içinde olduğunu düşünebilirsiniz. Bu dans, geleneksel halk giysilerini giymiş yerli Amerikalılar tarafından yapılmaktadır. Her biri farklı bir hikaye anlatan geleneksel dansların sergilendiği muhteşem bir gösteridir.

Phoenix şehri, Meksika ile olan sınır yakınlığı nedeniyle Meksika mutfağından etkilenmiştir. Son yıllarda, Asya'nın yanı sıra diğer eyaletler ve ülkelerden gelen göçler nedeniyle, Phoenix mutfağı oldukça zenginleşmiştir. Lezzetli yemekler yiyebileceğiniz pek çok restoran sizleri beklemektedir. 15414 North 19'uncu Cadde'de yer alan Chino Bandido'ya giderek Meksika ve Çin mutfağının karışımı olan mükemmel yemeklerin tadına bakmanız mümkündür. Tipik Amerikan yemeklerini denemek istiyorsanız, 4301 E University Dr'de bulunan Little Miss Bbq'ye mutlaka uğramalısınız.

✔️ Phoenix (AZ), Phoenix Sky Harbor Havaalanı uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Phoenix (AZ), Phoenix Sky Harbor Havaalanı destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Phoenix (AZ), Phoenix Sky Harbor Havaalanı uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Phoenix (AZ), Phoenix Sky Harbor Havaalanı uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Phoenix (AZ), Phoenix Sky Harbor Havaalanı uçan popüler hava yolları