Menüsü

Atlanta'dan (GA) uçak bileti ara

Atlanta (GA)

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Yemek

  Georgia eyaletinde iseniz sulu şeftali ve tatlı soğanı denemek zorundasın. Soğan ve pikan cevizi birçok yöresel yemekte kullanılmaktadır. Atlanta'da mangal yemekleri, vanilyalı dondurmalarla servis edilen şeftali, siyah gözlü bezelye, kızarmış tavuk, mısır veya patates püresine varıncaya kadar çok sayıda lezzetin tadına bakma imkanına ulaşaacaksınız. Hem farklı lezzetler tatmak hemde keyifli bir zaman geçirmek adına McKendrick's Steak House tam size göre bir yer. 

 • Ulaşım

  Kentin toplu taşıma noktasında durumunu göz önünde bulundurulduğunda buraya turistik gezi yapacaksanız yürümeyi veya toplu taşıma araçlarını kullanmanızda fayda var. Toplu taşıma seçenkleri olarak tren, metro ve otobüsleri tercih edebilirsiniz.

 • Gece Hayatı

  Atlanta'da gece hayatı oldukça aktif ve hareketlidir. Kentte partileri gece gündüz yaşama fırsatınız olacak. Burada zevkinize uygun her türlü mekanı bulabilmeniz mümkün. 

Atlanta Gezi Rehberi

Atlanta ABD'nin Georgia eyaletinin en büyük kenti ve başkentidir.Yaklaşım 5,5 milyon nüfusa sahip olan kent farklı etnik gruplarını barındırmaktadır. Şehir dünyaca ünlü Coca Cola'nın doğum yeridir. Kent ayrıca Cartoon Network, CNN, UPS ve Delta Air gibi şirketlerin merkezidir. Atlanta günümüzde ABD'deki en önemli ticaret merkezlerinden biridir.

Atlanta'da görülmesi gereken yerler

Bank of America Plazası Atlanta'da bulunan gökdelenlerinden biri olup kentin en yüksek binasıdır. 55 kattan oluşan bu yapı 312 metre yüksekliğe sahiptir. SunTrust Plaza, 265 metre yüksekliği ile şehrin ikinci büyük gökdelenidir. Atlanta'ya geldiğinizde bu yüksek mimari yapılar mutlaka dikkatinizi çekecek ve daha yakından görmeyi isteyeceksiniz.

Margaret Mitchel Müzesi ünlü yazar Margaret Mitchell hayranlarının ziyaret etmeleri gereken bir yer. Margaret Mitchell 'Gone with the Wind' isimli romanıyla meşhur olmuştur.

İç Savaş Müzesi Atlanta savaşının geçmişini görmek isteyenler için gidilmesi gereken bir yer.

Atlanta'da yapılması gereken şeyler

Temmuz'un bayramı

Atlanta'da her yıl Temmuz ayında Afro-Amerikan sanatına özgü olarak düzenlenen en büyük kültürel etkinlik olan Ulusal Siyah Sanat Festivaline gelebilirsiniz. Festival boyunca şehirde konserler, oyunlar ve sergileri devamlı göreceksiniz.

Retro vibe 1928'de açılan ilk fast food  restoranına giderek birşeyler atıştırabilirsiniz.

Piknik yapmak şehirde yapacağınız en güzel şeyler arasında olacatır. Piedmont Park'a giderek doğanın güzelliğinde huzurlu bir zaman geçirebilirsiniz. 

✔️ Atlanta'dan (GA) uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Atlanta'dan (GA) destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Atlanta'dan (GA) uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Atlanta'dan (GA) uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Atlanta'da (GA)

Atlanta'dan (GA) uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Atlanta (GA)