Menüsü

Edremit'ten uçak bileti ara

Edremit

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Zeytinyağlı Hediyelik Eşyalar

  Zeytinyağı veya zeytinyağlı sabun satın almak isterseniz, Cuma günü Edremit'in tam merkezinde kurulan halk pazara gitmelisiniz. Salı ya da Cumartesi günleri de Altınoluk'a giderek alışveriş yapabilirsiniz.

 • Edremit - Güre Kaplıcasına Uğrayın

  Meşhur Edremit Güre Kaplıcası'ndaki suyun kireçlenme, sedef, guatr ve kadın hastalıklarına karşı oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca, rahatlamak ve dinlenmek için de bu kaplıcayı ziyaret etmelisiniz.

 • Edremit’i Yıl Boyunca Ziyaret Edebilirsiniz

  Edremit, sıcak ve ılıman iklimin görüldüğü bir ilçedir. İlçede yıllık ortalama sıcaklığı 16,1 derece olduğundan yıl boyunca turistler tarafından ziyaret edilmektedir. En sıcak ay 25,8 ile Temmuz ayı olurken, en soğuk ay ise 7 derece ile Ocak ayıdır.

Edremit Gezi Rehberi

Edremit'teki Görülmesi Gereken Yerler

Balıkesir ili’ne bağlı ilçe ve merkezidir. Edremit’in sahil şeridinde yer alan dört beldesi Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk birer turizm merkezidir. Temiz denizi ve plajları, keyifli bir tatil için idealdir. Tarihçiler Edremit in M.Ö.1443 yılında kurulduğunu yazarlar. İsmi Türk ansiklopedilerinde Adramyteion olarak bilinir. Özellikle zeytincilik ve zeytin yağı bakımından Türkiye'nin en önemli bölgelerinden biridir. Bu ekonomik faaliyetinin yanında arıcılık, bağcılık, meyvecilik önemli şekilde gelişmiştir.

Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler ise; Kurşunlu Camii (1231 yılında Edremit Fatihi olan Selçuklu Komutanı Yusuf Sinan tarafından yaptırılmıştır ve caminin yanında Yusuf Sinan'ın türbesi vardır), Ayazma Kilisesi (Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, Ortodokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ''Ayazma'' olarak anılıyor), ve A.Sıdıka Erke Edremit Etnoğrafya Müzesi’ni (Kuva-yi Milliye dönemini yansıtmaktadır ve kültürel amaçlı kullanılmak üzere düzenlenmiştir) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eğer Türk tarihiyle yakından ilgileniyorsanız, Tahtakuşlar Etnografya Galerisi’ne gitmelisiniz. Türkiye’nin ilk özel Etnografya Galerisi, Edremit’in Tahtakuşlar Köyü’nde bulunur. Galeride Orta Asya’dan Türkiye'ye göç eden Konar - Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim, ev eşya ve aletleri, halı ve çadırları yıl boyunca sergilenmektedir. Görülmeye değer bir diğer nokta ise, Evren Ertür Zeytinyağ Müzesi’dir. Edremit’te beş kuşaktır zeytincilikle uğraşan bir aileden gelen Evren Ertür tarafından 2005 yılında kurulan müzede, ilk taş yalaktan buharlı kontinü sisteme kadar 5-6 aşamada kullanılan zetinyağı üretin gereçleri bulunur.

Zengin flora ve faunasıyla sadece Edremit’in değil, Türkiye ve dünyanın sayılı güzelliklerinden olan Kaz Dağları doğaseverler için unutulmaz bir deneyim sunarken, ilçe merkezinde SİT kapsamına alınmış tarihi konaklar ve evler, kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Sıcak su kaynaklarıyla ünlü Edremit, termal turizmin de önemli duraklarından. Ulaşım açısından çeşitli alternatifleri olan Edremit’e hem karayolu, hem havayolu hem de denizyolu taşımacılığı vardır.

Geziniz boyunca tadabileceğiniz bir çok yer lezzet sizleri beklemektedir. Özellikle, balık ve deniz ürünlerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Bunun yanı sıra, Börülce (Fasülyeyi andıran börülcenin,salatası ve yemeği yapılır), Karanfilli Ekmek (Bayramlarda yapılır) ve Höşmerim (Peynir tatlısı olarak adlandırılmaktadır. Güllü, cevizli, bademli ve çikolatalı gibi çeşitleri de bulunmaktadır) gibi yerel lezzetlerin tadına mutlaka bakmalısınız.

✔️ Edremit'ten uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Edremit'ten destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Edremit'ten uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Edremit'ten uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Edremit'te

Edremit'ten uçan popüler hava yolları