Menüsü

Eindhoven'den uçak bileti ara

Eindhoven

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Felemenkçe, Frizce
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Işık Festivali (Eindhoven Glow 2016)

  Şehrin üzerinde yer alan ışık kurulumları festivalle birlikte şehre farklı bir hava kazandırıyor. Eindhoven'de düzenlenen festival her yıl bir önceki yıldan daha fazla seyirci kitlesine ulaşıyor.

 • Ne Zaman Gidilir?

  Şehrin sizi ışıklarla karşılamasını ve çeşitli etkinliklere katılmayı istiyorsanız Sint Nicolaas ve Noel döneminde gitmenizi tavsiye ederiz. Havaların güzel olduğu dönemde yağışsız rahat şekilde gezmek istiyorsanız Haziran, Temmuz ve Ağustos ayı sizin için ideal olacaktır.

 • Şehir İçi Ulaşım & Bisiklet

  Otobüsle veya bisikletle bu şehri rahatla gezebilirsiniz. Tüm Hollanda'da olduğu gibi bisiklet yolları oldukça gelişmiştir bu şehirde. Öğrencilerin yaygın olarak kullandığı bisiklet, gerçekten bu şehri gezmek için oldukça keyifli bir seçenek.

Eindhoven Gezi Rehberi

Hollanda'nın beşinci büyük kentidir. Oldukça genç bir nüfusa sahip olan şehirdir. 350 bin civarında bir nüfusa sahip olan şehir kalabalık olmasına rağmen trafik sorunu yaşamamaktadır. Şehrin en büyük azınlık grubunu türkler oluşturmaktadır. Eindhoven yağışlı bir iklime sahiptir. Şehri ziyaret etmek isteyenler Mayıs - Ağustos ayları aralığını tercih etmelidirler.

Eindhoven'de Yapılması Gerekenler

Eindhoven müzeleri ile öne çıkan bir şehir olduğundan şehre gittiğinizde müzeleri gezebilirsiniz.

PSV Müzesi ve Stadyumu futbolu sevenler için, hele de Hollanda futbolunu sevenler güzel bir deneyim yaşama fırsatı. Müzede kulübün kupaları, eski fotoğraflarıve takımla ilgili bilgiler yer almakta.

Eindhoven'de Gezilecek Yerler

Philips Müzesi: Dünyanın en ünlü markalarından olan Philips, Eindhoven şehrinde kurulmuş bir markadır. Philips'in ilk fabrikası müze olarak düzenlenmiştir.

Evoluon Binası , Şehrin simge yapılarından biridir. Kongre salonu olarak da kullanılan bu yapıyı . Philips firması daha sonra bu binayı şehre armağan etmiştir. 

St. Catherine Kilisesi: Eindohoven'un en eski yapısı St. Catherine Kilisesidir. 13. yüzyılda yapılmış olan kilisede arkeolojik kalıntılar bulunmaktadır.

Eindhoven'de Ne Yenir? Yeme içme tavsiyeleri

Drop : Hollandalılar tarafından  çok sevilen  küçük kahverengi şekerlerdir. Bu şekerler meyan kökünden yapılmaktadır.

Stroopwaffle : Ayaküstü atıştırmalık birşeyler arayanlar için kolayca bulunabilen küçük ballı bu waffle türüdür.

Kibbeling : Mezgit balığından yapılan bir kızartma türüdür. küçük küçük parçalanıp yağda kızartılmakta ve sosla birlikte servis edilmektedir.

✔️ Eindhoven'den uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Eindhoven'den destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Eindhoven'den uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Eindhoven'den uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Eindhoven'de

Eindhoven'den uçan popüler hava yolları