Menüsü

Faro'dan uçak bileti ara

Faro

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Alışveriş Severler İçin

  Alışveriş yapmadan bir yolculuğun tamamlanmayacağını düşünüyorsanız, bu bilgiler kesinlikle ilginizi çekecektir. Alışveriş bölgesi olan Vasco da Gama, San Antonio ve Ivenes sokakları, en önemli alışveriş bölgeleridir.

 • Şehrin Adı ve Anlamı

  Sahil kasabası Faro'nun kurucuları, bir deniz feneri varlığının ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorlardı, bu yüzden şehrin adının "deniz feneri" olmasına karar verdiler.

 • En Taze Deniz Ürünleri

  Faro geziniz boyunca, yerel deniz ürünlerini, özellikle de kabuklu deniz hayvanlarını ve istiridyeyi denediğinizden emin olun. İlginç olanşey ise, bu türden yumuşakçalar Faro'da avlanmaktadır ve Portekiz'deki tüm avların % 90'ını buradan tedarik edilmektedir.

Faro Gezi Rehberi

Faro Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Faro, Portekiz'in güneyindeki bir bölgede olan Algarve'de yer almaktadır. Roma İmparatorluğu zamanında Ossonoba adı verilen Faro şehri MÖ 8. yüzyılda Fenikeliler tarafından bir ticaret kolonisi olarak kurulmuştur. Her yıl birçok turisti cezbeden bu güzel kentteyken, kumlu plajlara ve büyüleyici lagünlere bakacaksınız. Yıl boyunca ortalama sıcaklığın 16 santigrat derecenin altına düşmediğini göz önüne alırsak, bu şehrin neden bu kadar popüler olduğuna şaşırmamalıyız.

Cidade Velha, şehrin en güzel bölgesidir. Duvarlar ile çevrili olduğundan, kentin geri kalanından neredeyse tamamen ayrılmıştır. Bu bölge trafiğe kapalıdır ve orada sadece yürüyerek dolaşabilirsiniz. Bölgenin mimarisi, 18. yüzyılda meydana gelen bir deprem yüzünden çok çeşitlidir. 19. yüzyıl konutları, modern villalar, küçük ve büyük tarihi evleri görebilirsiniz. Alanın sahip olduğu eklektisizm burayı gerçekten özel kılmaktadır. Güzel fotoğraflar çekebileceğiniz muhteşem bir bölgedir.

Şehir boyunca yer alan binaların çoğu beyaz renklidir, saatlerce dolaşmak isteyeceğiniz rahat ve küçük sokakları vardır. Mimarinin en ilginç unsurlarından biri olan, merkezi katedral (barok, Rönesans ve gotik stillerini karıştırdığı için benzersiz) ve barok sanatın gerçek incisi olup altın ve mermer parçalarla inşa edilmiş bir şapel olan Nossa Senhora dos Prazeres, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Katedralin mimarisini incelerken üst katına uğrayıp katedral müzesini de ziyaret etmenizi öneririz. Portekiz’in önemli tarihi yapılarından olan Faro Katedrali her gün ziyarete açıktır. Faro’da sessizliğin ve huzurun merkezi sayılan Jardim da Alameda Bahçeleri, şehrin en büyük yeşillik alanıdır. Birbirinden güzel ağaçlar ve mis kokulu çiçekler arasında banklarda oturabileceğiniz veya piknik yapabileceğiniz bu alan şehrin en sevilen noktalarından biri.

Dinlenmek istediğinizde bir kafeye gidin, dışarıda oturun ve bu sakin ve büyüleyici kentin hayatını gözlemleyin. Bir şeyler yemek için nereye gitmeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Portekiz mutfağında uzmanlaşmış bir restoran olan Tasca do Ricky (Rua do Forno 21 adresinde), gitmeniz gereken çok popüler bir yerdir. Rua de Sao Pedro'daki Portas de São Pedro, memnun kalacağınız ve yerel lezzetleri deneyebileceğiniz başka bir yerdir. Özellikle deniz ürünlerini sipariş etmenizi öneririz.

Dinlenmek için su kenarı bir yere gitmek ister misiniz ? Merkezden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta olan muhteşem kumlu plajları bulacaksınız. Otobüs veya bisikletle buraya kolayca ulaşabilirsiniz. Ulaşım araçlarını kolayca bulabilir veya kiralayabilirsiniz. Biraz daha ilerlemek istiyorsanız, tekneye veya gemiye binebilirsiniz.Praia da Ilha do Farol'a ulaşarak, sakin plajda güzel zaman geçirebilirsiniz.

✔️ Faro'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Faro'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Faro'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Faro'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Faro'da

Faro'dan uçan popüler hava yolları