Menüsü

Ryanair Memmingen'den Brindisi'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Brindisi

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Dünya Boyunca Bir Yolculuğa

  Brindisi, Jules Verne'nin romanında da yer almıştır - " Seksen Günde Devr-i Alem ". Romanın baş kahramanı Fileas Fogg, Londra’dan ve Suez’e giderken buradan geçmiştir.

 • Hoş İklim

  Brindisi'ye çok sıcak olmayan nemli ve hoş bir hava hakimdir. Burası ne kadar rahatlatıcı bir yer olduğunun kanıtı ise, İrlandalı ve İngilizlerin emekliliklerini orada geçirmeyi tercih etmelerindendir.

 • Şehrin Adı

  Kentin adı muhtemelen, bir geyiğin başı anlamına gelen Mesapian ve brention sözcüklerinden gelmektedir. Şehir limanının şeklinden geldiği yönünde söylentiler de vardır ve oldukça benzemektedir.

Brindisi Gezi Rehberi

Brindisi'de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Brindisi, ülkenin güzel güney kesiminde bulunan İtalyan Apulia bölgesinde bulunan bir liman şehridir. Adriyatik denizinin kıyısında yer alır. Kıyıda yer alması sayesinde, antik çağlardan beri uluslararası ticarette çok önemli bir rol oynamıştır. Yunanistan ve Ortadoğu'ya giden gemilerin uğradığı işlek bir yolcu limanı vardır.

Antik Brindisi kenti, Roma dünyası ile Doğu arasında köprü işlevi görüyordu. Kent, M.Ö. 244'ten başlayarak roma egemenliği altına girmiştir. O dönemlerde Brundisium adıyla anılmakta idi. M.Ö. 2. yüzyılda, İtalya'yı kuzeyden güneye kat eden antik yol Appia'nın güney ucunu oluşturuyordu. 1456 yılında meydana gelen bir deprem sonucunda yıkılmıştır. 19. yüzyılda yeniden yolcu limanı haline gelmiştir. Birinci Dünya Savaşı sırasında deniz harekat merkezi olarak kullanılmıştır.

Brindisi, son derece popüler olan Bari ile aynı bölgededir ve bundan dolayı çok fazla turist çekmemektedir. Her yıl Bari'ye çok sayıda turist gelirken, Brindisi sakin ve huzurlu bir şekilde varlığını sürdürmektedir. Buraya gelen turistlerin yaklaşık dörtte üçü, kısa bir seyahat için uğrayan İtalyanlardan oluşmaktadır. Kalabalıktan uzak bir tatil yapmak istiyorsanız, en ideal yerlerden biridir.

Brindisi'yi keşfetmeye şehrin eski kısmına giderek başlayabilirsiniz. Sokaklarında kısa yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederiz. Muazzam güzelliğe sahip eski binalarla çevrili yollarda gezerek, hem çok hoş bir deneyim elde edebilir hem de eski zamanlara dönmüş gibi hissedebilirsiniz. İlçe oldukça küçük olduğundan sokaklarda rahatça kaybolabilirsiniz. Çünkü en kısa sürede kendinizi başlangıç ​​noktasında bulabileceksiniz. Gezinize, İtalyan kahvesini tadmak için bir kafeye girerek ufak bir ara verebilirsiniz.

Şehir, mükemmel yerel ürünleri ile oldukça ünlüdür. Başarıyla yetiştirilen zeytin ağaçları, sarmaşıklar, bademler, yeşil domates, biber ve hindiba gibi birçok sebze bunlardan sadece bazılarıdı. Brindisi'de, kalitesi dünya çapında takdir edilen şaraplar da üretilmektedir. Her şeyden önce, Negroamaro üzümlerinden yapılan kırmızı şarapları mutlaka denemelisiniz.

Burada olduğunuz süre boyunca, yerel ürünlere dayanan yemekleri en iyi şekilde denemelisiniz. Brindisi'de mükemmel yemekler sunan birçok restoran vardır. En popüler restoranlardan biri olan Via Karadağ 20'deki La Locanda del Porto’dur. Mükemmel deniz ürünleri ve makarnaları burada denebilirsiniz. En güzel, incecik taze pizzaları deneyebileceğiniz yer ise, Piazza Dante 8'deki Brunda Pizzeria'dur. Piazza Mercato 25'te bulunan Braceria Semeraro ve Salita di Ripalta 1/3'teki Pantagruele'de hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tavsiye edilen popüler yerlerdir.

Havaalanları

Memmingen Brindisi