Menüsü

Ryanair Memmingen'den Palermo'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Palermo

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Palermo'da Alkol

  Sicilya'nın başkentinin vatandaşları, genellikle 1 euro civarında olan Zibibbo isimli tatlı şarapları tüketmektedir. İtalyan şarabının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

 • Gerçek Sicilya

  Sicilya'nın özğünlüğünü, vızıltı dolu hayatını arıyorsanız, yerel pazarlara uğramalısınız. Capo, Vuucciria veya Ballaro en doğru yerlerdir. Orada taze meyve, sebze, şarap ve lezzetli atıştırmalıklar alabilirsiniz.

 • Bir Partiye Gitmek

  Palermo, sanatsal bölgesi olan Kalsa ile övünmektedir. Özellikle haftasonları, meydanlara toplanan insanlar, açık havada eğlenmektedir. Palermo'dayken bu partilere katılmanızı tavsiye ederiz.

Palermo Gezi Rehberi

Palermo Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Sicilya, İtalya çizmesinin en ucundan, binlerce yıl önce büyük depremler sonucu koparak oluşan bir adadır ve Palermo burada yer almaktadır. Şehir, Fenikeliler tarafından kurulmuştur. Fakat,  Antik Yunanlar tarafından Panormus olarak isimlendirilmiştir. Şehir, 2700 yıllık sürecinde zengin tarihi, kültür, mimari ve gastronomi ile oynadığı önemli rolleriyle tanınır. Sicilya'nın başkenti olan şehir hakkında çelişkili duygulara sahip olabilirsiniz. Şehrin canlılığını ve büyüsü hayran kalmanıza, tipik turistik yerleri ve aktiviteleri de sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Güzel havası, nefis yemekleri ve özgünlüğü ile gezginleri kendisine çağırıyor.

Palermo ihmal edilmiş bir yerdir. Trafik sıkışıklığı, kalabalığı ve kirli olmasına rağmen, İtalya'nın en çok merak ve ziyaret edilen yerlerinden biridir. Peki neden ? Dolce far niente (Hiç birşey yapmamak) ruhunu burada hissedebilirsiniz. Mutlaka gidilmesi gereken yerler nerelerdir ? Roma, Corso Vittori Emanuele Caddeleri ve liman bölgesinde yürüyüş yaparak hem güzel manzaralara hayran olabilir hem de sokak satıcılarının sunduğu tipik İtalyan atıştırmalıklarının tadına bakabilirsiniz. Cappella Palatina w Palazzo dei Normanni, 11. yüzyıldan kalma Kraliyet Sarayı'nın (Normandiya birliğinde) içinde yer almaktadır. 12. yüzyıldan günümüze ulaşan eşsiz mozaikleri katedralin içinde görebilmeniz mümkündür. Katedral, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır ve mutlaka görülmelidir.

Cattedrale di Palermo kentsel katedraline de gitmeyi unutmamalısınız. Bu katedral, mimarlar tarafından, tasarımcıların kabusu  olarak adlandırılmaktadır. Pek çok defa restorasyon çalışmasına mağruz kaldığı için, günümüzde hangi mimari tarzı temsil ettiğini açıklamak oldukça zordur. Çatıda bulunan terasa çıkarak şehrin panoramasına hayran kalmaya değer. İlginç ve biraz tartışmalı olan yeraltı mezarları Convento dei Cappucini’ye de uğramalısınız. Piazza Bellini Meydanı, mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde yer almalıdır. San Cataldo ve La Martorana isimli tarihi kiliseler de bu meydanda yer almaktadır.

Palermo, lezzetli ve ucuz sokak yemekleri ile ünlü olduğu için birçok gezginin uğrak yeridir. En iyi tezgahlar, her akşam Piazza San Domenico yakınlarındaki Discesa Maccheronai caddesinde bulunabilir. Arancini (prinçten yapılan topların içine peynir, et veya ıspanak koyularak pişirilir), panino panelle e crocchè(susamlı çöreğin, kızartılmış yağlı patatesler veya nohut pirzola ile servis edilmesinden meydana gelir) ve deniz ürünleri (vongole, istiridye, karides veya kalamar) gibi yerel lezzetlerin tadına mutlaka bakmalısınız. Sicilya'da pişmiş patlıcanla hazırlanan ve bir sebze güveci olan caponata'yı ve Palermo spesiyalitelerinden olan pane ca’ meusa’yı (kızartılmış dana dalağı) deneyin.

Havaalanları

Memmingen Palermo

Memmingen - Palermo güzergâhındaki popüler hava yolları