Menüsü

Wizz Air Memmingen'den Targu Mureş'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Targu Mureş

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rumence
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Rumen leyi (RON)

 • Yemek

  Şehirde hem Romanya mutfağının, hem de Avrupa mutfağı yemeklerini bulmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey damak zevkinize uygun yemekleri sunan bir mekana gidip güzel yemeklerden yemek.

 • Ulaşım

  Ulaşımda şehir farklı seçeneklere sahiptir. Örneğin şehre ulaşımda karayolu vasıtaları ile birlikte şehre 14 km mesafede yer alan Aeroportul Transilvania Târgu Mureș Havalimanı ile birlikte havayolu seçeneği de bulunmaktadır. Şehiriçin ulaşımda ise tren, otobüs ve taksiler hizmet vermektedir.

 • Gece Hayatı

  Târgu Mureş'de gece hayatı yeterli denebilecek düzeydedir. Gece eğlenmek isteyenlerin geç saatlere kadar açık olan barlar ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Târgu Mureş Gezi Rehberi

Târgu Mureş Romanya'nın Mureș ilinde yer alan bir şehirdir. Nüfusu 200 binin üzerindedir. Şehrin ismi 'Mureş'de pazar' anlamına gelmektedir. Şehrin nüfusunun yarıdan fazlası rumenlerden oluşurken yaklaşık %45'ini ise macarlar oluşturmaktadır.

Târgu Mureş'de görülmesi gereken yerler

St. John the Baptiste Kilisesi şehrin merkezinde yer alan bir kilisedir. Barok tarzında inşaa edilmiş olan kilise gereke mimari yapısı, gerekse tarihi açısından sıkça ziyaret edilen bir yerdir.

Kültür Sarayı kentin merkezinde yer alan bir yapıdır. 1911-1913 yılında inşaa edilmiş olan saray mutlaka görülmesi gereken bir eserdir. İçinde sergilnen süslemeleri ile adeta göz kamaştırmaktadır.  

Belediye Binası  şehirde yer alan güzel yapılardan biridir. Mimari yapısı ile dikkat çekici ve etkileyici bir dörünüme sahiptir.

Târgu Mureş'de yapılması gerekenler

Şehir turu yapmak şehre geldiğinizde yapmanız gereken en önemli işlerin başında gelmektedir. Nitekim yeni bir şehre gelindiğinde onu keşvetmek için gezmek gerekir. Şerhi tanımak adına şehri dolaşmak en güzel seçenektir.

Putna-Vrancea Tabiat Parkında dolaşarak yaşadığınız yorgunluğu ve stresi üzerinizden atabilirsiniz. Muhteşem doğası ile huzur bulacağınız ve sağlık depolayacağınız bu parka gitmelisiniz.

Ek bilgi

ELECTROMURES şehrin tanınmış bir bowling takımıdır.  Bowling takımı sadece ülke içinde değil Avrupa'da da adını duyurmayı başarmış bir takımdır.

Yemek

Şehirde hem Romanya mutfağının, hem de Avrupa mutfağı yemeklerini bulmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey damak zevkinize uygun yemekleri sunan bir mekana gidip güzel yemeklerden yemek. Yemek yiyebileceğiniz birkaç mekan belirtmek gerekirse bunları Tempo-Laci Csarda ve Trattoria Bella Italia olarak sıralayabiliriz. Trattoria Bella Italia İtalyan mutfağını sevenler için gidebilecekleri bir mekan.

Havaalanları

Memmingen Targu Mureş

Memmingen - Targu Mureş güzergâhındaki popüler hava yolları