Menüsü

Ryanair Frankfurt'tan Kefaloniya'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Kefaloniya

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Sıra Dışı Bir Konser

  Mükemmel bir akustiğe sahip olan Drogarati mağarası, gizli bir konser salonudur. Bu nedenle organizasyon konserleri için sıklıkla kullanılır.

 • Yürüyerek Gezmeye Ne Dersiniz?

  Yürümeyi seviyorsanız, bu aktivite tam sizlik. Turistik bilgi noktalarından, en yakın patika yolların haritasını isteyebilirsiniz. Ada boyunca yer alan yedi farklı yol vardır. Kefalonia'nın en güzel köşelerinden geçen bu yollardan birinde mutlaka yürüyüşe çıkmalısınız.

 • Arkeoloji Müzesi

  Bu türün en ilginç yeri Argostoli'de bulunur. Koleksiyonlar, esas olarak yerel mezarlıklarda bulunan Mikonos kültürünün eserlerini kapsamaktadır.

Kefalonya Gezi Rehberi

Kefalonya'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Yunanistan’ın dördüncü büyük adası 904 km²'lik Kefalonya, Yunanistan’ın İyon Denizi'nde yer almaktadır ve 50 bin civarında bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Baş şehri Argostolion olan ada, uzun yıllar Venedik egemenliği altında kaldığı için İtalyan etkisi yoğun bir şekilde hissediliyor. Mimariden yemek ve müziklere, hatta Yunancanın içinde bolca duyabileceğiniz İtalyanca kelimelere kadar bunu fark edebiliyorsunuz. Patras Körfezi'nde bulunan İyon adalarının en büyük adası Kefalonia’dır. İlk insanlar, bu adada 5 bin yıl önce yerleşik hayata geçmiştir. Adada bulunan en ilginç alan, kralların ve üst düzey devlet memurlarının gömülü olduğu yaklaşık M.Ö. 1300 yıllık mezarlardır.

Adanın kalbi, pitoresk bir koyda bulunan ve bir başkent olan Argostoli'de atıyor. Limanın etrafında yürüyüşe çıkın ve geçmişte bu limanın nasıl kullanıldığına dair hayaller kurun. İlginizi çekebilecek ve görülmeye değer birkaç müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Makris Gialos ve Platis Gialos gibi mükemmel kumlu plajların yakınlığı nedeniyle Argostoli, turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Kefalonya'da kalırken yapmadan dönmemeniz gereken en önemli şey, Melisani mağrasını ziyaret etmektir. Tekne turu ile ulaşabileceğiniz bu mağara inanılmaz derecede güzeldir. Bu antik mağara, asırlarca kimse tarafından ziyaret edilmemiştir. 20. yüzyılın 50'li yıllarında meydana gelen bir deprem kayaların kaymasına neden olmuş ve sonuç olarak bu şaşırtıcı mağaraya ortaya çıkarmıştır. Manzarası, peri masallarını anımsatmaktadır. Tavandaki geniş bir delikten mağaranın içine giren bir ışık demeti, doğrudan tuzlu gölün üzerine düşer ve bu renk, yansıma ile inanılmaz bir yeşile dönüşür.

Mağaranın ortaya çıkmasına neden olan aynı deprem, adada birçok yapıyı da tahrip etmiştir. Ada boyunca bulunan hemen tüm köyler ciddi bir şekilde zarar görmüştür. Ancak bir köy, bu depremden en az zarar ile kurtulabilmiştir. Adanın kuzey doğu kıyısında bulunan ve bir liman köyü olan Fiscardo'ya uğramayı unutmamalısınız. 12. yüzyıldan günümüze ulaşan Venedik şehir evlerini burada göreceksiniz. Dar sokaklardaki küçük restoranlardan birinde lezzetli bir akşam yemeği yiyin ve gürültülü barlardan birinde güzel ve unutulmaz bir akşam geçirin.

Kefalonya, sadece lezzetli yemekleri, anıtları ve müzeleri ile büyüleyici bir Yunan Adası değildir. Adrenalini veya en azından aktif bir şekilde tatil yapmaktan hoşlanıyorsanız, mükemmel bir yerdesiniz. Dalış yapmaktan hoşlanan gezginler, bu sporu Agia Efimia veya Fiscardo'da yapmak için en iyi koşulları bulacaklardır. Uçurtma sörfü veya rüzgar sörfü yapmayı tercih ederseniz, doğu kıyısındaki plajlardan bazılarını denemelisiniz. Kano ile açılıp biraz kürek çekmekten hoşlanır mısınız? Liman kentlerinde hiç bir sorun yaşamadan seyahat acenteleri aracılığı ile bu gezileri organize edebilirsiniz.

Havaalanları

Frankfurt Kefaloniya