Menüsü

Ryanair Frankfurt'tan Perugia'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Perugia

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Çikolata Fabrikası

  Şehir, Perugina Fabrikasında üretilen çikolatalarıyla, Avrupa çapında adından söz ettirmektedir. Perugia'da her yıl çikolata festivali düzenlenmektedir.

 • Palazzo dei Priori

  Şehrin görülmesi gereken ana yerlerinden biri Palazzo dei Priori, 13. Yüzyılda inşa edilmiştir. Geçmişte mahkeme salonu olarak kullanılan tarihi bina, ilgi çekici bir mimariye ve eserlere sahiptir. Efsaneye göre, mahkumlar başlarına kazık saplanarak bu binanın dış cephesinde sallandırılmaktaydı

 • Umbria Caz Festivali

  Her yıl, genellikle Temmuz ayında, dünyanın en önemli caz festivallerinden biri Perugia'da organize edilmektedir. 1973 yılından beri organize dilen festival, 10 gün boyunca sürmektedir. Eğer Caz müzikten hoşlanıyorsanız, bu festivale mutlaka katılmalısınız.

Perugia Gezi Rehberi

Perugia Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Perugia’nın merkezi İtalya'daki Umbria bölgesinin başkentidir. Trasimeno Gölü (İtalyan yarımadasının en büyük gölüdür) ve Tiber nehri arasında yer almaktadır. Şehrin tarihi M.Ö. 3. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Perugia, İtalya’nın en iyi korunmuş şehirlerinden biridir. Surların içinde kalan kısmın neredeyse hiçbir noktası yüzyıllardır değişmemiştir. Yaklaşık 450 metre yüksekliğinde tepede kurulu olan eski tarihsel şehrin merkezine tepenin eteklerinde gelişen yeni şehirden yürüyen merdivenler aracılığıyla zahmetsizce ulaşmak mümkündür.Bununla beraber, iki büyük üniversitesiye ev sahipliği yapan Perugia, tam bir öğrenci şehridir.

Umbria ve Toskana bölgelerindeki birçok şehirde olduğu gibi, Perugia'nın tarihi alanları surlarla güçlendirilmiş bir tepede bulunmaktadır. Dar sokaklarda dolaşırken, en beklenmedik yerlerde gizli olan mimari yapılarla karşılaşacaksınız. Birçok bina sizi kendine hayran bırakacaktır. Ayrıca, binaların oldukça uzun bir şekilde inşa edilmesinden dolayı, özellikle yaz aylarında güneşten korunarak gölge sokaklarda rahatça gezebilirsiniz. En güzel mimari eserleri bulmak için Piazza 4 Novembre'ye gitmenizi tavsiye ederiz. Bu meydanda göreceğiniz tarihi çeşmeye giderek dilek dileyebilirsiniz.

Perugia'da Yabancılar için kurulmuş bir de Üniversitesi yer almaktadır. Dünyanın her yerinden insanlar dil öğrenmek veya geliştirmek için buraya gelmektedir. Bu durum, Perugia şehrini uluslararası bir şehir haline getirdi. İtalya'ya taşınmayı ve İtalyan dilini yerel ortamında öğrenmeyi hayal ediyorsanız, Perugia sizin için en iyi seçim olacaktır.

Perugia ile ilgili en şaşırtıcı gerçeklerden biri bugünkü şehrin altında kalan ikinci bir şehrin var olmasıdır. Tünel sistemleri ve şehrin tarihi Orta Çağ'a kadar uzanmaktadır. Şehre ulaşmak için kullanılan geçitler antik çağlarda kazılmıştır. Uzun yıllar boyunca unutulmuş ve keşfedilmemiş olan bu antik kenti, günümüzde rahatça ziyaret edebilirsiniz.

İtalyan mutfağından bir şeyler denemek ister misiniz? Perugia'da bulacağız yemek çeşidi ve kaliteli restoranlar sizde bağımlılık yapabilir. 4 Piazza Francesco Morlacchi'de bulunan La Bottega di Perugia’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin en lezzetli geleneksel yemeklerini ve mükemmel yerel şarabı burada tadabilirsiniz. 8 Via delle Streghe yer alan La Taverna da oldukça ilgi gören bir diğer seçenektir. Müşterilere ve yerel halka göre İtalya'nın en iyi restoranı burasıdır. Strada Sant'Egidio Civitella d'Arno'da yer alan Taverna dell'Orso’yu da ziyaret edebilirsiniz.

Havaalanları

Frankfurt Perugia