Menüsü

Ryanair Gdansk'tan Alicante'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Alicante

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Barrio Santa Cruz

  Santa Cruz ilçesi, romantik bir akşam yürüyüşü için harika bir yerdir. Dar sokakları ve labirenti andıran merdivenleri ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Arabalara burada izin verilmediğinden bu bölge oldukça sessiz ve keyiflidir.

 • Tramvay

  Şehri ve kasabaları dolaşmanın en ucuz ve en kolay yolu tramvayları kullanmaktadır. Alicante şehrinde, tramvay durakları metro istasyonları gibi yer altındadır.

 • Ekstrem Spor Aktiviteleri

  Adrenalin desteğine mi ihtiyacınız var? Alicante'yi farklı bir bakış açısıyla görmek zorunda olduğunuz anlamına geliyor. Alicante şehrinde yamaç paraşütü ve skydiving yapmanız mümkündür. Yeni başlayanlar ve deneyimi olmayan kişiler, eğitmen eşlinde gerçekleştirmektedir.

Alicante Gezi Rehberi

Alicante'de yapılacak şeyler

Alicante, İspanya'nın güneydoğusunda yer alan bir liman kentidir. Valencia’ya 2 saat uzaklıkta bulunan hoş bir sahil kentidir. Arapça “Laqant” ve Latince “Lucentum”  olarak adlandırılan şehir "parlak, parlayan" anlamına gelmektedir. Kent, Avrupalı ​​ve Arap hükümdarlar tarafından defalarca fethedilmiştir. Şehir, defalarca el değiştirmesindan dolayı farklı kültürlerin etkisi altında kalmıştır. Kent, İspanya'nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Ekonomisi turizme ve inşaat sektörüne bağlıdır.

Alicante'yi, 9. Yüzyılda inşa edilen Santa Bárbara Kalesi'nden başlayarak keşfedebilirsiniz. Merdivenleri tırmanarak veya asansörü kullanarak kalenin en üst noktasına ulaşabilir ve bu noktadan uzaklarda yer alan küçük kasabaları ve şehrin güzel manzarasını görebilirsiniz.

Alicante'nin tarihi kısmını ziyaret ederken, 1760'ta inşa edilmiş olan Barok-Belediye Binasını görmek isteyebilirsiniz. Bir saat kulesine ve muazzam yeşil kapılara sahip olan inanılmaz bir yapıdır. Barok tarzda dekore edilen odaların içine girmeniz mümkündür. Belediye Binasından çok uzak olmayan, dekoratif dalgalı mozaik kaldırımıyla ünlü olan Explanada de España'yı kolayca bulabilirsiniz. Saint Nicholas Katedrali mimari anlamda çok önemlidir. Bu katedral, 17. yüzyılda caminin kiliseye dönüştürülmesinden meydana gelmiştir.

Her yelkenci, Museo Volvo Ocean Race'i ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Minyatür gemi modellerine bir göz atabilir ve bir yelken simülatörü kullanabilirsiniz. Dalgaların sesini dinlereken, yelken tarihi hakkında önemli bilgilere ulaşbilirsiniz. Müze içinde yer alan bazı aktivitelere çocuğunuzla katılarak güzel zaman geçirebilirsiniz.

Costa Blanca'da yer alan en büyük ve en geniş plaj Playa de Guardamar’dır. Plajda güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz.

Öğleden sonra Rambla de Mendez Nunez'e gitmelisiniz; kentin ana caddesinde yer alan restoranlar, barlar ve dükkanlarla her zaman kalabalıktır. Bu bölgede yer alan barlar ve restoranlar, büyük ağaçları ve güzel atmosferi olan bahçe bölümüne sahiptir. Alicante'de bulunan en iyi dondurmayı yemek için Heladeria Borgonesse'ye gitmelisiniz. Lizarran'da lezzetli ve ucuz tapaslar servis edilmektedir.

Otantik Bask mutfağını tatmak isterseniz Restaurante Katagorii önceliğiniz olmalıdır. Pinchos isimli yemek, restoranın en popüler yemeğidir. İnce dilimlenmiş ekmeklerin üzerine konulan çeşitli soslardan oluşmaktadır. Atıştırmalık olarak tüketilmektedir.

Plaza Puerta del Mar‘a giderseniz burada restoranları ve barları bulacaksınız. Bir İspanyol klasiği olan açık market alanları Alicantede’de var, Mercado Central‘i gezip yerel sebze ve meyveleri tadabilir, İspanyol usulü taze soğuk mezeleri tadabilirsiniz.

Havaalanları

Gdansk Alicante

Gdansk - Alicante güzergâhındaki popüler hava yolları