Menüsü

Wizz Air Gdansk'tan Haugesund'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Haugesund

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Norveççe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Norveç kronu (NOK)

 • Vikinglerin Toplanması

  Her yıl Haziran ayında Viking Festivali Avaldsnes'de gerçekleşmektedir. Vikinglerin günlük yaşamıyla ilgili performansların yanı sıra dövüş ve yemek programlarının tadını çıkarabilirsiniz. Satın almak için Viking tarzı eşyalar ve mücevherler de bulabilirsiniz

 • Dokken Müzesi

  Eski Kent'te, 19. yüzyıldan kalma sergilere ev sahipliği yapan Dokken Muzeum’u bulacaksınız. Haugesund'daki gündelik hayatın neye benzediğini burada görebilirsiniz. Birçok önemli esere ev sahipliği yapan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz

 • Sahil Keyfi

  Muhtemelen bunu beklemiyordunuz, ancak Haugesund'un güneşli günlerde bütün aileleri çeken muhteşem bir plajı da bulunuyor. Tertemiz suyu ve sahiliyle muhteşem bir doğal güzelliktir. Su yüzmek için yeterince sıcaktır.

Haugesund Gezi Rehberi

Haugesund Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Haugesund, Norveç'in güney-batı sahilinde büyüleyici bir liman kentidir. Haugeland bölgesinin ana yerleşim bölgesi olan Haugesund, gemilerin kötü deniz ve hava koşullarında zorluk çekmeden, güvenle yol alabileceği stratejik öneme haiz bir konumda bulunmaktadır. Eskiden en önemli Viking liderlerinin konutunun bulunduğu yer olarak kullanılmaktaydı. Harald Fairhair (Norveç'in ilk Kralı), ülkeyi yakında bulunan Avaldsnes'ten yönetmiştir. Kasabada Vikinglerin anısı ve izleri hala görülmektedir. Haugesund, 1855 yılında şehir ünvanını almıştır.

Haugesund'ın mimarisi sizi oldukça memnun edecektir. 1931 yılında inşa edilen Belediye Sarayı, Norveç'in en güzel neo-klasik binalarından biri olarak kabul edilmektedir. Belediye Sarayı, 1949 yılından itibaren pazar meydanı ve kent parkına hakim olan mükemmel bir manzara sunmaktadır. Limanın hemen dışındaki yerleşim yerleri de görülmeye değerdir. Haugesund'u keşfetmek ve hoş mekanlar bulmak için şehir boyunca yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.

Avaldsnes'teyken, 1250 yılından kalma Aziz Olav Kilisesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu taş yapı, sizi Ortaçağ Norveç zamanlarına götürecektir. Arkeologlara göre, bu bölgede keşfedilmeyi bekleyen pek çok önemli eser vardır. Yakındaki ormana giderek Viking Çağındaki gibi inşa edilen çiftlikleri ve yerleşim alanını ziyaret edebilirsiniz. O dönemlerde yaşayan halkın sosyal hayatı gözlemleyebilir, balıkçılık, tarım ve zanaat gibi meslekler hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.

Geziniz boyunca bazı fiziksel aktiviteleri gerçekleştirmek istiyorsanız, Haugesund tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Kayak, yürüyüş veya bisiklet sürme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Norveç ülkesinde bisiklet kullanmal son derece popülerdir. Çeşitli zorluk seviyelerine sahip çeşitli bisiklet yollarının tadını çıkarabilirsiniz. Haugesund şehrinde, her gezgin için aktivite bulmak mümkündür.

Gezi sırasında acıkmaya ve yorulmaya başladığınızda, bir restoran aramak için zaman kaybetmeyin ve Haraldsgata'daki bir aile fırını olan Naturbakst'ı ziyaret edin (Pazar günleri de açıktır). Yolda yemek için yanınıza alabileceğiniz lezzetli sandviçler ve pastalar servis etmektedir. Lezzetli yerel yemekleri yemek için, Kaigata'daki Brasserie Brakstad'a gidip sıcak balık çorbasının tadına bakabilirsiniz. Ayrıca, geleneksel yöntemlerle hazırlanan somon balığı da denemeye değer. Aasbygata'da bulunan Naustet Spiseri'ye de uğramanızı tavsiye ederiz. Menüsü birkaç yemekten oluşmaktadır. Ancak, en mükemmel deniz ürünleri burada servis edilmektedir.

Havaalanları

Gdansk Haugesund

Gdansk - Haugesund güzergâhındaki popüler hava yolları