Menüsü

Wizz Air Gdansk'tan Molde'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Molde

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Norveççe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Norveç kronu (NOK)

 • Güllerin Şehri

  Molde, The City of Roses (Güllerin Şehri) adıyla anılır. Bu bölgede, çok çeşitli ve rengarenk çiçekler yetiştirilmektedir. Bölgede en çok tatlı kokulu bitki türleri yetiştirilmektedir.

 • Müzik Şehri

  Molde, her yıl Haziran ayında Uluslararası Caz Festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa'da organize edilen en büyük caz festivallerinden biridir ve kıtanın dört bir yanından caz severleri cezbetmektedir.

 • Seyretmeye Doyamayacağız Turlar

  Her gün, birkaç cruise gemisi Molde'nin kuzey ve güney yollarından ayrılmaktadır. Turlar Hurtigruten grubu tarafından organize edilmektedir. Ayrıca bir feribot alıp fiyortlara geçebilirsiniz; önceden bilet rezervasyonu yapmanız gerekmemektedir. Biletinizi seçtiğiniz tura göre botlardan satın alabilirsiniz.

Molde Gezi Rehberi

Molde Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Molde, Møre og Romsdal bölgesinde, Romsdalsfjord'un kuzey kıyısında, Romsdal ilçesinde bağlı bir Norveç şehridir. İklimi diğer Norveç şehirlerine göre daha sıcaktır. Şehir, 18. ve 19. yüzyıllar boyunca büyümeye devam ederek, Norveç tekstil ve hazır giyim sektörü için bir merkez haline gelmesinin yanı sıra bölge için yönetim merkezi ve önemli bir turizm destinasyonu olmuştur.

Molde'yi gezginler için cazip hale getiren ana unsur, sahip olduğu muhteşem doğa alanlarıdır. Bu doğal alanlar, dağlar ve bitki örtüsü mevsim ne olursa olsun her zaman eğlencelidir. Kışın, Kuzey Işıkları'na hayranlıkla bakarken kayak yapabilir, yaz döneminde ise, yeşillikler içinde yürüyüş yaparak doğayla içiçe güzel zaman geçebilirsiniz. Ailenizle birlikte bu yürüyüşlere katılabilirsiniz.

Nefes kesen manzaralara doymadıysanız, endişelenmeyin. Görüpte hayran kalacağınız hala çok şey var. Ziyarete değer yerlerden biri Varden bakış açısıdır (407 m.a.s.l). Bu noktadan, tüm şehrin ve fiyortların manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu gözlem noktasında, Vardestua adında kaliteli bir restoran bulacaksınız. Lezzetli yemeklerin tadına bakarken muhteşem doğa manzarasını izleyebilirsiniz. Fotoğraf makinanızı veya kameranızı yanınıza almayı unutmamalısınız.

Şehir, Norveç'teki en güzel iki tur güzergahı (Trollstigen ve Atlanterhavsveien) için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olarak kabul edilmektedir. Birinci yol olan Trollstigen ,"Trollerin Yaya Yolu" olarak tercüme edilmektedir. Muhteşem arazilerde yürüyüş yaparken, trollerin yol işaretlerini görebilirsiniz. Yollardan ikincisi olan Atlanterhavsveien, Hustadvika sahil şeridi boyunca birçok küçük adayı birbirine bağlayan yedi köprüye sahiptir. Köprülerden en uzunu olan Storseisundet, çevresindeki adalara karakteristik bir keskin dönüş imkanı sunar. Bu yollar, doğanın güzelliği ve insan elinin zanaatıyla birleşen muhteşem örneklerdir. Bu güzergahları mutlaka keşfetmelisiniz.

Molde şehrinde nerede yemek yemelisiniz ? Kahvaltı ve öğle yemeği için 61 Storgata Caddesinde yer alan Fole Godt gitmelisiniz. Tatlı kurabiyeler, ağız sulandıran sandviçler ve çorbalar sizleri beklemektedir. Ayrıca, servis edilen kahve mükkemmel derecede lezzetlidir. Akşam yemeğinizi yemek için 6 Julsundvegen adresinde bulunan Molde Fjordstuer'e gitmenizi tavsiye ederiz. Bu restoran, İskandinav mutfağının sofistike yemekleri konusunda uzmanlaşmıştır. Eğer bu yemekler ilginizi çekmiyorsa, 1 Torget bulunan Glass Restorana giderek lezzetli makarnalar, pizza ve et yemekleri dahil olmak üzere genel Avrupa mutfağından oluşan zengin bir menü bulacaksınız.

Havaalanları

Gdansk Molde

Gdansk - Molde güzergâhındaki popüler hava yolları