Menüsü

Wizz Air Gdansk'tan Trondheim'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Trondheim

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Norveççe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Norveç kronu (NOK)

 • Bisiklet Asansörü

  Trondheim yerel halkı ulaşım aracı olarak bisikleti sıklıkla kullanmaktadır. Dünyadaki tek bisiklet asansörü Trondheim şehrinde bulunmaktadır. Aslında normal bir asansörden pek farkı olmayan cihaz, bisikletler için tasarlanmış olup şehir merkezinden dik tepelere ulaşmanızı sağlar. Bu asansör, % 20'lik bir eğime sahip olan 130 metrelik bir rotayı kolayca geçmenizi sağlar.

 • Stiftsgården-Ahşap Dev

  Stiftsgården, oluşturulma amacı dışında aynı zamanda benzersiz bir yapıdır. Bu Barok kraliyet rezidansı muhtemelen Kuzey Avrupa'nın en büyük ahşap binasıdır. Yaklaşık 140 oda ve büyüleyici bir  parkın olduğu etkileyici bir avluya sahiptir. Sarayda bulunan tarihî mobilyalar günümüze kadar hayatta kalabilmiştir. Odaların içi, çoğunlukla yerel marangozlar tarafından el yapımı mobilyalar ile doludur.

 • Öğrenci Şehri

  Trondheim sakinlerinin % 20'si öğrencilerden oluşmaktadır. İşte bu yüzden şehirde sıklıkla festivaller düzenlenmektedir. Bunların en büyüğü ise, UKA Ulusal ve ISFIT Uluslararası seviyede organize edilmektedir. Dalai Lama ve Desmond Tutu etkinliklerine katılmak için dünyanın dört bir yanından binlerce insan Trondheim şehrine gelmektedir.

Trondheim Gezi Rehberi

Trondheim, Norveç'in ortasında yer alan Viking Kralının Şehri olarak bilinen bir liman şehridir. M.S. 997'de kurulmuştur ve 200 yıl Norveç'e başkentlik yapmıştır. Norveç'teki en büyük üçüncü şehirdir ve ülkenin öğrenci başkentidir. En büyük Norveç üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, burada yaklaşık 36.000 kişi çalışmaktadır. Bir çok kültürel aktivite yıl boyunca düzenlenmektedir.

En ünlü turistik mekanlardan biri, 17. yüzyılda inşa edilmiş ve nehir kıyısında Bakklandet'in eski ahşap ilçesinin yanında bulunan Nidelva nehri üzerindeki Gamle Bybro Köprüsüdür. 12. yüzyıldan kalma Nidaros Katedrali kesinlikle etkileyicidir. Zengin bir şekilde dekore edilmiş ve Canterbury Katedrali üzerine inşa edilmiş olup İskandinavya'daki en büyük tapınaktır ve ünlü Kral Olaf II'nin mezarı burada yer almaktadır. Ziyaret edilecek bir diğer yer ise Rockheim, 1950'lerden günümüze Norveç popüler müziğinin hikayesini anlatan eşsiz bir müzedir.

Havaalanları

Gdansk Trondheim

Gdansk - Trondheim güzergâhındaki popüler hava yolları