Menüsü

Ryanair Glasgow'dan Bydgoszcz'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Bydgoszcz

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Tarihi Otobüsle Yerel Tur

  Yaz aylarında, retro Jelcz otobüsüyle şehirde mutlaka tur atmalısınız. Otobüsün güzergahı, Eski Kent'ten Myślęcinek'e ve Eski Kent'ten Exploseum'a (eski dinamit fabrikasında bulunan müze) sizi götürür. 100 ve 102 nolu otobüs hatlarında bu özel otobüsü bulabilirsiniz.

 • Su Tramvayı

  Nisan sonundan Eylül ayı ortasına kadar, su tramvayları Brda Nehri boyunca sefer düzenlemektedir. Tüm güzergahların başlangıç ​​noktası Rybi Rynek'de (Balık Pazarı) yer almaktadır. Biletler gemide satın alınabilir; Yolculuklar yaklaşık 60 dakika sürer. Bydgoszcz Şehir içi ulaşımda tramvaylar kullanılmaktadır.

 • Şehrin Manzarası

  General Henryk Dąbrowski tepesinde yer alan ve gözlem kulesine sahip Su İşleri Müzesi (Muzeum Wodociágów) yer almaktadır. Endüstriyel bir sergiyi gördükten sonra, gözlem güvertesini tırmanarak Bydgoszcz'un nefes kesen manzarasını görebilirsiniz.

Bydgoszcz Gezi Rehberi

Bydgoszcz'daki Gezilecek Yerler

Bydgoszcz son yıllarda önemli bir anlamda gelişerek ve giderek daha fazla turist çeken modern bir şehir haline geldi. Şehrin en olumlu gelişim gösterdiği kısmı ise, yenilenmiş ve onarılmış tarihi yerleşim yerlerine kurulan turistik Eski Kent'tir. Bydgoszcz'un 600. kuruluş yıldönümü olan 1946'da, yöre halkının 1939 Nazi işgaline karşı direnişi sebebiyle şehre Grunwald Haçı ödülü verildi. Brda Nheri boyunca, geleneksel eski tahıl ambarları, şehrin nerdeyse simgesi haline gelmiş olan meşhur heykel ve artık Bydgoszcz skippers'ın daimi müzesi olan Lemar Barge yer alamaktadır. Su yolunun karşı tarafındaki Rybi Targ (Balık Pazarı) veya Stary Port St'de boyunca yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Eski Kent'in yakınında, Niedźwiedzia St'e yürüyerek, Wyspa Młyńska'ya (Młyńska Adası) giden köprüye ulaşacaksınız. Bydgoszcz'daki en heyecan verici ve turistler tarafından en çok ziyaret edilmiş yerlerden biridir. Hiç şüphesiz, şehir merkezinde yer alan bu sakin ve yeşil bölgede dinlenebilir, Modern Sanat Galerisi'ne ve Avrupa Para Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz. Lezzetli bir öğle yemeği için liman bölgesine gitmelisiniz. Brda Nehri sularında yansımasını görebileceğiniz görkemli Opera Nova'ya hayran kalacaksınız.

Şehir de 5 adet üniversite yer almaktadır ve tam bir öğrenci şehridir. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ve Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, UTP (University of Science and Technology in Bydgoszcz) en önemli olanlarıdır.

Bydgoszcz, kahve severler için de ideal bir şehirdir. Dünya Kahve Kavurma Şampiyonasını kazanan Audun Sørbotten, tohumları burada kavurmaktadır. Bitkisel kahvenin tadına bakmak için 61 Długa St ya da 6 Gimnazjalna St Landschaft adresindeki PO CO'yu ziyaret etmelisiniz. Yerel bir lezzet olan "glanc ile szneka" isimli hamur işinin tadına mutlaka bakmalısınız. 2 Długa St'da yer alan Katarzyna Erdmann'ın fırınına giderek, en lezzetli ve geleneksel olarak hazırlanmış şeklinin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca, 87 Gdańska St'da bulunan Bigońscy’e de uğrayabilirsiniz. Bu yerel lezzetin tadına bu dükkanlardan birinde bakmak istiyorsanız, sabah erken saatlerde ziyaret etmelisiniz. Pierogi, aslında mantıya benzeyen fakat tuzlusunun yanında tatlı seçeneğide olan bir yemek. İçine patates,mantar yada kuru üzüm yada tatlı şeyler konularak yapılan polonyanın en popüler ve yaygın geleneksel yemeğidir.

Akşam yemeği için sabırsızlanıyorsanız 4 Grodzka St’da yer alan Kuchnia'ya ya da 6 Jatki St'de yer alan Notta’ya gitmelisiniz. Pek çok farklı yerel lezzetin sunulduğu restoranlarda, vejetaryen yemekleri de sunulmaktadır. Eğer daha geleneksel lezzetleri tercih ediyorsanız, Weranda, Pod Orłem, Bohema veya Za Piecem restoranlarından birine uğramalısınız.

Havaalanları

Glasgow Bydgoszcz

Glasgow - Bydgoszcz güzergâhındaki popüler hava yolları