Menüsü

Ryanair Glasgow'dan Rzeszow'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Rzeszow

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Peri Masalları Müzesi

  Peri Masalları Müzesi Rzeszów'da yer alan en ilginç ve görülmeye değer yerlerden biridir. Bu müzede segilenen eserler ile tarihi bir yolculuk yapacaksınız.

 • Gece Hayatı

  Bu şehirde gece hayatı için hareketli demek mümkün olmamakla birlikte şehirde yer alan kafe ve barlar gecenin belli saatlerine kadar açık olmakta ve akşamları vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır. 

 • Ulaşım

  Şehiriçi ulaşımda tren, otobüs veya taksiyi kullanabilirsiniz.

Rzeszow Gezi Rehberi

Rzeszow Polonya'nın güneydoğusunda yer alan bir şehirdir. Şehrin nüfusu 200 bin civarındadır.

Rzeszow'da görülmesi gereken yerler

Rynek 11. yüzyılında kurulmuş olan ve şehrin merkezinde yer alan ana meydan dünyadaki en güzel yerlerden biridir. Burada neo-gotik ve neo-rönesans tarzında güzel bir belediye binası da yer almaktadır.Burası şehre gelindiğinde ilk gidilmesi gereken mekanların başında gelmektedir.

3 Maja Caddesi halk arasında bilinen adıyla Panska caddesi Rzeszów'un en önemli caddelerinden biridir. Burada çok sayıda tarihi bina, mağaza ve restoranları ile kentin modern bir merkezi konumundadır.

Podziemna Trasa Turystyczna   eski şehir meydanında bulunan bir grup eski mahzendir. 369 metre uzunlugundaki mahzen çok farklı bir deneyim yaşayabilmeniz adına çok isabetli bir yer olacaktır. Burada yapacağınız 1 saatlik yolculuk esnasında birçok arkeolojik eser görme fırsatınız olacak.

Peri Masalları Müzesi Rzeszów'da yer alan en ilginç ve görülmeye değer yerlerden biridir. Bu müzede segilenen eserler ile tarihi bir yolculuk yapacaksınız.

Rzeszow'da neler  yapılabilir ?

Rahatlatıcı bir yürüyüş

Pod Kasztanami ve Lubomirski caddelerinde görkemli kestane ağaçları villalar ve  oyuncak bir çeşme yer almaktadır. Burada zaman geçirmekten keyif alacaksınız.

Şehrin ilginç mimarisin dolaşarak keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Ciepliński ve Piłsudski sokaklarının köşesinde yer alan Komünist Devrimci adına yapılmış bir anıtı bulunmaktadır. Bu anıt dahi şehrin ilginç mimarisinin bir özeti olarak karşınıza çıkacaktır.

Havaalanları

Glasgow Rzeszow

Glasgow - Rzeszow güzergâhındaki popüler hava yolları