Menüsü

Ryanair Cenova'dan Trapani'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Trapani

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Trapani deniz kıyısında yer alan bir şehir olmasından dolayı burada en yaygın olarak deniz ürünlerinden yapılan yemeklerin olduğunu görmek gayet doğal. Bunun yanı sıra yerel yemeklerden de yemek mümkün. İtalyan mutfağında makarna mutlaka önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle farklı makarna yemeklerini de yeme imkanınız olacak. İçecek olarak ise buraya özel şarabı deneyebilirsiniz.

 • Ulaşım

  Şehir için ulaşımda yaygın olarak toplu taşım aracı olan otobüs ve taksiler kullanılmktadır.

 • Segesta Antik Kenti

  Şehre gelindiğinde görülecek yerlerin başında gelmektedir. Özellikle tarihe karşı ilgisi olanların ilk uğrak yeri olmaktadır. Yalnız buraya gitmek için biraz mesafe katetmeniz gerekecek. Nitekim Trapani'ye 50 km mesafede yer almaktadır.

Trapani Gezi Rehberi

Trapani, İtalya'nın Sicilya Özerk Bölgesi batı sahilinde yer alan antik bir liman kenti. Şehrin ekonomisindeki en önemli unsur deniz kıyısında olmasıdır. Balıkçılık yaygıdır. Şehrin nüfusu yaklaşık 100 bin civarındadır.

Trapani'de görülmesi gereken yerler

Segesta Antik Kenti şehre gelindiğinde görülecek yerlerin başında gelmektedir. Özellikle tarihe karşı ilgisi olanların ilk uğrak yeri olmaktadır. Yalnız buraya gitmek için biraz mesafe katetmeniz gerekecek. Nitekim Trapani'ye 50 km mesafede yer almaktadır.

Trapani'de yapılması gerekenler

Balık pazarlarına giderek farklı balık çeşitlerinden alabilirsiniz. Piazza Vittorio Emanuele'nin arka sokaklarında yer alan balık pazarlarında balıkçıklar sabah tuttukları balıkları satmaktadırlar. Bu nedenle taze balık satın almak için bu pazarlar çok isabetli bir yer olacaktır.

Via Ammiraglio Staiti limanı yakınında yer alan bölgesel şarapları denemek adına buraya gidebilirsiniz. Burada ayrıca eşek ve domuz eti , peynir, salatalar ve diğer bölgesel ürünlerin sunulduğu farklı yemeklere rastlamanız mümkün.

Havaalanları

Cenova Trapani

Cenova - Trapani güzergâhındaki popüler hava yolları