Menüsü

Nijniy Novgorod'dan uçak bileti ara

Nijniy Novgorod

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Rus rublesi (RUB)

 • Kremlin

  16. yüzyılın ilk yıllarından itibaren yerel kremlin asla fethedilmemiştir. Tarihi binaların oluşturduğu kompleksi yakından görmek için, kuzeyde bulunan Majkowski St'e gitmenizi tavsiye ederiz. Duvarlar, 12 metre yüksekliğe ve 5 metre kalınlığa sahiptir.

 • Bir Hayvanat Bahçesi

  Çocuklarımla birlikte nereye gidebilirim? Tabii ki hayvanat bahçesine. Leoparlar, kurtlar, lamalar ve rakunları ziyaret edebilirsiniz. Bazı hayvanlar ziyaretçiler arasında özgürce hareket etmektedir. Bir keçiye ya da bir kuzuya dokup sevebilirsiniz.

 • Terra-Kayak Parkı

  Kış döneminde kayak pistine mutlaka uğramalısınız. Zorluk derecesi farklı beş uzun yol ve yeni başlayanlar için iki tane tavşan tepesi vardır. Kayak ekipmanlarını buradan kiralayabilirsiniz.

Nijni Novgorod Gezi Rehberi

Nijni Novgorod Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Rusya'nin (Moskova, Sankt Peterburg, Novosibirsk, Yekaterinburg’dan sonra) beşinci büyük şehridir. Şehir Oka ve Volga nehirlerinin birleşme bölgesinde bulunur. Nijniy Novgorod Oblastı ve Volga Federal Bölgesi'nin başkentidir. 1932-1990 yılları arasında ismi Gorki (İsim burada doğan Maksim Gorki'dan gelmektedir) olan şehir 1850 yılında Rus ticaretinin önemli bir noktası konumuna gelmiştir. 1221 yılında Vladimir Beyliği savunma bölgesi olarak kullanılmıştır. Hızla gelişerek büyük bir ticaret merkezine dönüşmüştür. Nizhny Novgorod'da yaşayan insanlar iyi bir hayat standardına sahiptir. 17. yüzyılın ilk yarısından beri, ülkenin en zengin şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

20. yüzyılın 20'li yıllarında alışılmadık bir GAZ araba fabrikası açılmıştır. Peki bu fabrika neden diğerlerinden farklı idi? Amerikan Ford'la işbirliği içinde çalıştığından, çalışanlarının birçoğu politik sempatiden dolayı ABD'den buraya gelmiştir. Fabrikanın yakınlarında bir konut alanı inşa edilmiştir. Ne yazık ki, birçok Amerikalı, SSCB'nin gerçeği ile yüzleştiklerinde çok şaşkına dönmüştür. Pek çok Amerikalı, davranışları nedeniyle otoriteler tarafından cezalandırılarak Sibirya’ya gönderilmiştir.

Nijni Novgorod'da nerde yemek yemeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Nabierieżnaja Griebnogo kanal 108'de bulunan restoran Robinson'da yemek yerken Volga Nehrinin güzel manzarasına sahip olabilirsiniz. Daha zarif bir tasarım mı tercih ediyorsunuz? Nabierieżnaja Wierchniewołżskaja 5 adresinde bulunan Zołotaja Gildia’ya uğrayabilirsiniz. Tasarımdan ziyade, lezzetli yemekler ile ilgileniyorsanız, sizin için bir önerimiz var. Nizhny Novgorod'da balıklarıyla ünlü bir restoran olan Burłackaja słoboda'dayı Gieorgijewskij sjezd adresinde bulabilirsiniz. Orada bir balık çorbası olan uchanın tadına mutlaka bakmalısınız.

Şehrin merkezinde plaj var mı? Neden olmasın! Şehir plajı, Grebnogo kanala nab 108A'nın yanında yer almaktadır. Nizhny Novgorod'un yerel sakinleri, sıcak yaz günlerinde, ısınmış kumlara uzanarak burada güzel vakit geçirmektedir. Bir battaniye veya şezlong atın ve yerel halktan biri gibi dinlenin. Daha soğuk, rüzgarlı günlerde, kıyı şeridi boyunca yürüyüşe çıkabilirsiniz. Gelen ve giden tekneleri izleyerek bu muhteşem manzaraya hayran kalabilirsiniz.

Şehrin tamamını ziyaret ettikten sonra ne yapacaksınız? Volga nehrinde bir seyahate çıkmalısınız. Düzenli olarak ve birkaç gün boyunca süren yolculuklar organize ediliyor. Yolculuğunuz sırasında birçok şehirdeki limanlara uğrayarak 2-4 saat arası boyunca gezebilirsiniz. Geziniz boyunca 20. yüzyılın 70'li yıllarındaymış gibi hissedebilirsiniz. Sahip olacağınız manzara bu durumu telafi edecektir.

✔️ Nijniy Novgorod'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Nijniy Novgorod'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Nijniy Novgorod'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Nijniy Novgorod'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Nijniy Novgorod'da

Nijniy Novgorod'dan uçan popüler hava yolları