Menüsü

Wizz Air Hamburg'dan Üsküp'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Üsküp

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Makedonca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Makedon denarı (MKD)

 • Ohrid Gölü

  Üsküp'e sadece 170 km mesafede bulunan Ohrid Gölü Dünyanın dört bir yanından turistleri çekmektedir. Özellikle balık tutkunları için oldukça populer bir yer. 

 • Çarşı

  Osmanlı döneminden günümüze kalan çarşı ve çevresi şehrin müslüman tarafını oluşturuyor. Genelde Türkiye’den gelen ürünlerin satıldığı, esnafının çoğunluğunu ise müslüman Arnavutların oluşturduğu bir bölge. Çarşı Türk turistlerin pek sevdiği ve en çok gezdikleri yer. Çarşı içinde Türk kahvesi, demlenmiş çay bulabilmek mümkün. Çarşı ve çevresinde bir kelime İngilizce bilmeden gezmek, yemek yemek ve insanlarla anlaşmak mümkün.

 • Gece hayatı

  Üsküp Harika barları, gece kulüpleri, restoranları ve kafeleri ile gece hayatı sevenlerin muhakkak uğrayabilecekleri mekanlar mevcuttur. Makedonya'nın en önemli etkinliklerinin başında Yaz Festivali gelmektedir.

Üsküp Gezi Rehberi

Makedonya'nın en kalabalık şehri ve Başkenti Üsküp oldukça farklı bir mimari yapıya sahiptir.  Şehirde tam bir eski uygarlık görüntüsünü andıran yapılar yer almaktadır. Dövüşen savaşçı heykeller,, mermer kaplı müzeleri ve büyük müzeleri ile oldukça güzel bir şehir. Başbakan Nikola Gruevski önderliğinde Makedon hükümeti  tarafından başlatılan 'Üsküp 2014' adlı proje ile birlikte ülke yapısal anlamda ciddi ilerleme kaydetmiştir.  Üsküp şehri mimari yapısını tarihinden kopmayacak şekilde dizayn etmiştir. Şehirdeki atlı heykeli Üsküp'ün sembollerinin başında gelmektedir. Şehirde Bizans ve Osmanlı döneminden kalma eserler yer almaktadır. Taş köprü ve Üsküp kalesi en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Şehirde Ulusal Üniversite Kütüphanesi, Bilimler Akademisi, Ulusal Tiyatro, Filarmoni, Opera ve Bale biri kültürel zenginlkler yer almaktadır. 

Havaalanları

Hamburg Üsküp

Hamburg - Üsküp güzergâhındaki popüler hava yolları