Menüsü

Hahn'dan uçak bileti ara

Hahn

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Havaalanı

  Oldukça popüler bir havalimanı olan Flughafen Frankfurt-Hahn'ın tarihi, askeri bir geçmişe sahiptir.        Havalimanı, 1951 yılında Fransızlar tarafından yapılmıştır ve uzun yıllar boyunca Amerikan Hava Kuvvetleri tarafından operasyon merkezi olarak kullanılmıştır. 2012 yılından bu yana sivil uçuşlar için kullanılmaktadır.

 • Frankfurt'a Çok Yakın Değil

  Hahn şehrinin yakınında bulunan havalanın ismi sizi şaşırtmasın. Frankfurt am Main ve Hahn şehirleri arasında uzun bir mesafe vardır ve şehirler birbirinden oldukça uzaktır. Frankfurt am Main şehrine ulaşmak istiyorsanız, araba ile yaklaşık olarak 130 kilometreyi aşmak zorunda kalacaksınız.

 • Yerel Kilise

  Böyle küçük bir kasabada yerel kilise önemli bir role sahiptir. Tarihi 14. yüzyıla kadar uzanmaktadır ve 1980 yılında resmen tarihi anıt olarak kabul edilmiştir. 1998 yılından beri de güzel bir şekilde aydınlatılmaktadır.

Hahn Gezi Rehberi

Hahn Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Hahn, Rhineland-Palatinate eyaletinde yer alan küçük bir Alman kasabası olup yaklaşık olarak 200 kişilik bir nüfusa sahiptir. Şehir, yakınında bulunan Frankfurt-Hahn (Flughafen Frankfurt-Hahn) havaalanından dolayı oldukça popüler bir destinasyondur. Romantik bir gezi için mükemmel bir noktadır. Güzel doğası, gotik tarzda inşa edilmiş binaları ve büyük şehir yaşamından uzaklaşmak için kesinlikle oraya gitmelisiniz.

Kasaba, deniz seviyesinden 400 metreden daha yüksek olmayan doruklara sahip olan Hunsrück dağının kenarında, sakin bir bölgede yer almaktadır. Nemli iklimi sayesinde o bölgede çok bol olan yerel bitkilere hayran kalarak etrafında dolaşabilirsiniz. Orada yaşayan birçok şaşırtıcı kuşu görecek ve duyacaksınız. Mutlaka bir gününüzü ayırarak doğa yürüyüşlerine katılmalısınız.

Hahn'a yakın bir mesafede, Hahn’dan biraz daha büyük olan Kirchberg yer almaktadır. Rheinland kasabalarının havasını hissetmeye yetecek kadar küçük bir yerdir. Öğleden sonranızı, eğlenceli bir şekilde geçirmek için kesinlikle keyifli bir seçenektir. Şehri uzaktan gördüğünüz zaman, üç kuleyi kesinlikle göreceksiniz. Bunlardan ikisi kiliseye, diğeri de su kulesine aittir. Kirchberg merkezindeki bir yürüyüşe çıkarak, dağ köyü tarzı için özel olarak inşa edilmiş güzel binaları görebilirsiniz.

Hahn, çok büyük ve sayısız restoranlara sahip değildir. Ancak, evin dışında bir şeyler yemek istiyor ve manzarayı izlemek istiyorsanız, bundan kesinlikle mahrum kalmayacaksınız. Almanya’yı ziyaret ederken mutlaka Alman biralarının tadına bakmalısınız. Bira ve kızartılmış patatesin tadına bakmadan şehirden ayrılmamalısınız. Bir diğer lezzetli atıştırmalık ise, Bretzel. Hem çok doyurucu hem de yolda kahvaltı yapmak için ideal olan hamur işi bir ürün olup farklı türde olanları vardır. Bratkartoffeln, haşlanmış patateslerin soğan ve bacon ile tavada iyice kızartılması ile hazırlanan popüler bir yemektir. Dünya çapında bilinen Schnitzel, Almanya’da dana eti ve haşlanmış patates ile servis edilmektedir, mutlaka tadına bakmalısınız. Tipik Alman yemekleri için Bernkastel-Kues'deki Graacher 3 adresindeki Leckerbissen Graacher Tor veya Zell'deki Zum Eichamt przy Rohrgasse 2'ye gidebilirsiniz. Deniz ürünleri veya diğer Akdeniz yemeklerini tatmak isterseniz, Bad Bertrich'teki Kurfürstenstraße 61 adresindeki bir barda Twenty Eight Tapas'ı ziyaret edebilirsiniz.

✔️ Hahn'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Hahn'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Hahn'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Hahn'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Hahn'da