Menüsü

Ryanair Hahn'dan Arrecife'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Arrecife

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Tek Bir Gökdelen

  Parque Islas Canarias'ta bulunan 14 katlı Gran Otel, kentin sahip olduğu tek gökdelen binadır. Bu gökdelene giderek, kentin panoramik manzarasını izleyebilirsiniz. Kameranızı getirmeyi unutmamalısınız. Şehrin en güzel fotoğraflarını buradan çekebilirsiniz

 • Arrecife’nin Lezzetli Seçenekleri

  Arrecife'deki lezzetli yemekleri yerken, küçük lezzetli aperatifleri gözden kaçırmamalısınız. Taze bir balık sandviçi ve bir bardak soğutulmuş bira alarak manzaraya karşı keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

 • Sokak Pazarı

  Her Cumartesi, Plaza de Las Palmas'da bir sokak pazarı kurulmaktadır. Bu halk pazarı hem yerel halk hem de turistler arasında oldukça popülerdir. En iyi, lezzetli ve taze meyveyi ve sebzeyi buradan satın alabilirsiniz. Alış verişinizi yaparken aynı anda canlı müzik de dinleyebilirsiniz.

Arrecife Gezi Rehberi

Arrecife Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Arrecife şehri, Lanzarote'nin orta doğu kesiminde, İspanya'nın Las Palmas İlçesinde, Kanarya Adaları'nda yer almaktadır. Arrecife, modern binaları ve canlı sokaklarıyla, Lanzarote'nin ticari ve idari merkezidir. Şehrin ismi, bulunduğu konumdan ve çevre şartlarından gelmektedir. Kentin üzerinde bulunduğu kıyı şeridi, kayalıklarla çevrilidir. "Arrecife", İspanyolca'da "resif" veya "taş" anlamına gelmektedir. Şehir ile aynı adı paylaşan Arrecife Havaalanı, şehre oldukça yakındır ve ulaşımı kolaydır.

Kent, tarih boyunca her zaman deniz ile içiçe bir şekilde yaşamıştır. Bugün bile bir balıkçı kasabasına benzemektedir. Hem Avrupa'dan hem de Afrika'dan bu bölgeye ulaşabileceğiniz feribot seferleri düzenlenmektedir. Şehir oldukça aktif bir limana da ev sahipliği yapmaktadır. Arrecife haritasındaki en önemli noktalardan biri Charco de San Ginés'tir. Bu lagün, dar bir kanalla okyanusa bağlanmaktadır. Deniz kenarında demirlemiş olan tekneleri ve küçük boyutlu ve renkli gemileri görebilirsiniz. Deniz manzarasının, kayalıkların ve resiflerin tadını çıkarmak için bu bölgede mutlaka yürüyüşe çıkmalısınız.

Arrecife şehrinin en önemli ticari caddesi olan Calle Leon y Castillo'yu gezmek için mutlaka biraz zaman ayırmalısınız. Güzel yerleşim alanları, mağazalar, restoranlar ve kafeteryalar yol boyunca yer almaktadır. Küçük yerel mağazalar ve lüks markaların satışını gerçekleştiren butikler yan yana hizmet vermektedir. Bu cadde boyunca yürüyüş yaparken oldukça etkileneceksiniz. Evde yetiştirilen meyvelerden yapılmış bir bardak taze sıkılmış meyve suyunun veya çok meşhur olan İspanyol aperatifleri olan tapasların tadına bakmalısınız. Yerel çanak ve çömleklerin üretildiği atölyelere de mutlaka uğramalısınız. Bu bölgede birçok hediyelik eşya dükkanı da bulabilirsiniz.

Nerede yemek yiyeceğinizi planladınız mı ? Sahil boyunca yer alan mekanlarda, Arrecife'in sunabileceği çok şey vardır. 2 Avenida Playas caddesinde yer alan Lani's Restoranı, geleneksel ve otantik İspanyol mutfağını servis eden en popüler restoranlardan biridir. Servis edilen tüm yemekler sofistike bir şekilde hazırlanmaktadır. Bir diğer tanınmış yer ise, Calle La Destiladera'da bulunan La Cocina de Colacho’dır. Burada yemek yemeden adadan ayrılmaması gerektiği söylenmektedir. Yerel halkın en çok tavsiye ettiği restoranlardan biridir. Lezzetli ve farklı tapasların tadını çıkarmak istiyorsanız, Avenida de Las Playas'taki La Carmencita del Puerto'ya gitmelisiniz.

Havaalanları

Hahn Arrecife