Menüsü

Ryanair Hahn'dan Pescara'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Pescara

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Komşularını Deniz Yoluyla Ziyaret Edin

  Tremiti'nin pastoral takımadalarını çabucak gezmek veya Hırvatistan sahiline doğru uzun bir yolculuk yapmak için Pescara limanından yola çıkabilirsiniz. Unutulmaz bir deneyim sizleri beklemektedir.

 • Yaz Aylarında En İyisi

  Pescara, yaz sezonunda gerçekleşen caz ve film festivallerine (Pescara Jazz ve Premio Flaiano) ev sahipliği yapmaktadır. En ilginç ve yoğun olan bu dönem, oldukça renklidir. Ayrıca, balıkçıların koruyucusu ve Aziz olan Andrew Andrew günleri de kutlanmaktadır.

 • Güçlü Adam

  Her sene organize edilen Pescara'daki Ironman yarışmalarının tadını çıkarabilirsiniz. Etkinlik, dünyaca ünlü triatloncuların ilgisini çekiyor. Katılmayı hayal etmiyorsanız, gelip neşelendirmek için bir şans verebilirsiniz.

Pescara Gezi Rehberi

Pescara Şehrinde Gezilmesi Gereken Yerler

Pescara İtalya'da Abruzzo bölgesinin merkezi ve aynı adı taşıyan Pescara ili merkezi olan Adriyatik Denizi kıyısında bir liman kentidir. Adriyatik Denizi sahilinde yer alan Pescara, yaz aylarında turistler arasında çok popülerdir. Altın kumlu plajları, en lezzetli deniz ürünlerini sunan muhteşem restoranları ve Apenin yürüyüş rotalarına yakınlığı sayesinde tüm yıl boyunca burayı ziyaret edebilirsiniz. Pescara'da Abrüzzo International Havaalanı olarak da bilinen "Aeroporto di Pescara" uçak meydanı bulunmaktadır.

Pescara, farklı faaliyetler için çeşitliliği ve mükemmel şartları ile nefes kesicidir. Bir sahil beldesi olduğundan, su sporları yapabilir veya plajda rahatlayabilirsiniz. Sadece yürüyüş yapmak istiyorsanız, ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Ayrıca, sadece bir günlük gezi ile deniz kenarında huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Roma şehri, iki saatlik bir yolculuk mesafesinde bulunur ve ulusal parklara ulaşmak için yalnızca bir saat gereklidir. Pescara, herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir şehirdir.

Kentin merkezi de oldukça ilgi çekicidir. Özellikle Ponte Del Mare'yi ziyaret ederseniz, ilk bakışta buray aşık olacaksınız. Muazzam şekilde inşa edilmiş yelken şeklindeki bir köprüdür. Pescara'nın en eski anıtları, Fattiboni Sarayı ve Saint Cetteus'a adanmış olan Pescara Katedrali'dir ve ziyaret etmeye değer yerler arasındadır. Pescara Katedrali, 20. yüzyılın başlarında eski bir kilisenin yıkıntıları üzerine inşa edilmiştir. Bir başka ilginç tapınak ise, 17. Yüzyıldan günümüze ulaşan fresklere hayran olacağınız Aziz Sylvester Kilisesi'dir. Aynı isimli alkolünün (portakal suyu, safran, diğer şifalı otlar ve brendi likör ile hazırlanır) üretildiği L'Aurum'a da uğramalısınız. Biraz huzur ve serin bir gölgeye ihtiyaç duyarsanız, karakteristik çam ormanlarıyla Pescara'nın doğal bitki örtüsüne hayran olabileceğiniz Dannunziana ya da St. Filomena'nın Doğal Hayatı Koruma Alanlarına gidebilirsiniz.

Abruzzo'da ne tür yemekler tüketiliyor ? Bölge, alla chitarra da dahil olmak üzere buğdaydan üretilen makarnası ile ünlüdür. Gitar benzeri teller kullanılarak kesilmektedir. Her sabah yerel balıkçılar tarafından restoranlara verilen taze deniz ürünlerinden tatmak için limana gitmelisiniz. Menüden sipariş edebileceğiniz en iyi yemekler, Brodetto balık çorbası ve safran ile servis edilen sirkelemiş balıktır. Diğer popüler yemekler arasında scrippelle (krep) ve arrosticini (kuzu eti şişleri) yer almaktadır. Tatlılar söz konusu olduğunda tavsiyemiz ise, likörlü Badem ile yapılan Parrozzo'dur. Galaterii Del Mare'de şehrin en iyi dondurmasının tadına bakabilirsiniz. En lezzetli yemekler için, Regina Elena, Taverna 58 ya da Il Diavolo E L'acqua Santa'yı ziyaret edebilirsiniz.

Havaalanları

Hahn Pescara