Menüsü

Wizz Air Kiev'den Lublin'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Lublin

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Yemek

  Şehir çok sayıda yahudiyi barındırmasından dolayı çok sayıda yahudi yemeklerinin sunulduğu restoranlarla karşılaşmanız çok doğal. Bu tip mekanlardan birini mandragora olarak gösterebiliriz. Kiełbasa veya bildiğimiz sosiz Polonya mutfağını vazgeçilmezlerindendir. Tabi domuz etinden olduğunu belirtmekte fayda var. Polonyalılar et tütsüleme noktasında oldukça başarılılar. Yabancılar için bu tür sosislere alışmak biraz zor olmaktadır. Polonya mutfağında et yemeklerinin yanı sıra güzel çokbalar da yer almaktadır.Et yemeklerini tercih etmeyenler için çorbalar güzel bir alternatif olacaktır. 

 • Gece Hayatı

  Lublin'de gece hayatı sevenlerin gidebilecekleri barlar ve kafeler yer almaktadır. Her ne kadar şehirde gece hayatı çok fazla harektli olmasada eğlenebileceğiniz mekanlar mevcut.

 • The Lublin Underground Route

  The Lublin Underground Route yani şehrin güzemli yeraltı korudorlarında dolaşabilirsiniz. Genel olarak yaz alarından turistler tarafında ziyaret edilen yerlerdendir.

Lublin Gezi Rehberi

Lublin Polonya'nın en eski şehirlerinden biridir. Lublin çok misafirperver ve samimi bir halktan oluşan bir şehirdir. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 350 bin civarındadır.

Lublin'de görülmesi gereken yerler

Brama Grodzka şehir kapısı şehir ziyaretinde gidebileceğiniz yerlerden. 1342 yılında inşaa edilmiş olan bu yapı günümüz görünümünü 1785 yılında yapılan yenileme çalışmasının ardından  kazanmıştır.

Plac Zamkowy meydanı birçok etkinliğin düzenlendiği ve halkın toplanma yeri olarak kullanılmasından dolayı şehrin hareketli yerlerinden biridir.

 Lublin Kalesi  şehirde yer alan bir ortaçağ kalesidir.Polonya'daki en eski korunmuş Kraliyet ikametgahlarından biridir. Kale 12. yüzyılda inşaa edilmiştir.

Lublin Müzesi şehrin ziyaret edilmesi gereken noktalarındandır. 1914 yılında yapılmış olan müzede yaklaşık 4 bin eser sergilenmektedir.

Lublin'de neler yapılır ?

Trinitarian Kalesine  çıkarak şehri biraz daha yukardan izlemek daha keyifli olacaktır. Bunun için 200 basamak çıkmak durumundasınız.

Krakowskie Przedmiescie Lublin'in ana caddelerinden biridirç. Önemli bir ticaret ve hizmet işlevine sahip olan bu caddede kentin en önemli ofis ve kurumları yer almaktadır.Her yıl Ağustos ayında, geleneksel kültürün dört günlük bayramı olarak kutlana Jagiellonian Fuarı burada yapılmaktadır. Eğer imkan bulabilirseniz bu zamanda gelmeniz çok isabetli olacaktır. Burada ayrıca şehrin en güzel dondurmalarından yiyebilirsiniz.

"Cebularz" müzesine giderek profesyonellerin gözetimi altında meşhur Lublin turtasını pişirebilirsiniz. 

Havaalanları

Kiev Lublin