Menüsü

Air Astana İstanbul'dan Atırav'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Atırav

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Kazakça, Rusça
  Zaman dilimi: UTC +5
  Para birimi: Kazakistan tengesi (KZT)

 • Sabırlı Olun

  Atyrau'ya uçakla mı yoksa başka herhangi bir kamusal ulaşım aracıyla mı gideceksiniz? İnsanlar genellikle öncelikli biniş-iniş vb. İle ilgili kurallara uymazlar, bu konuda mutlaka sabırlı olmalısınız.

 • Esnek Check-in Saatleri

  Konaklama söz konusu olduğunda, sizin için iyi haberlerimiz var. Öğleden sonra otelden sonra çıkış yapmak için en yaygın kural, tam bir güne yuvarlanma süresidir.

 • Ucuz Seyahat

  Araba ile ulaşım ihtiyacınız varsa, kaldığınız bir otele sorabilirsiniz. Taksiden çok daha ucuz olacaktır.

Atyrau Gezi Rehberi

Atyrau'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Asya ve Avrupa Sınırında Atırav, Kazakistan'ın uzak batısında yer alan, nüfusu 160.000 civarında olan ve Ural Nehri'nin Kaspian Denizi'ne aktığı yerde bulunan bir şehir. Bu şehrin 2 ilginç coğrafi özelliği bulunuyor. Bunlardan ilki, şehrin deniz seviyesinin 20 metre altında bulunması ve diğeri de şehrin her 2 tarafından nehirlerin akması. Bu durum, bir tarafının Avrupa Kıtasında bir tarafının da Asya Kıtasında kaldığı anlamına gelir. Atırav, 1615 yılında kurulmuş bir balıkçı şehri, fakat petrol sanayii ve büyük tren istasyonlarının (Volgograd'dan ve aynı zamanda Astana'dan, Moskova'ya giden hızlı trenlerin yaklaşık bir gün sürmesi) şehirde bulunması, gelişimi önemli derece hızlandırmış. Atyrau, dünyanın en büyük gölü olan Hazar Denizi kıyısına yakın bir liman kentidir. Doksanlı yılların başına kadar, Gurjev olarak biliniyordu. Bu bölgede balık avlama ve yağ çıkarma işlemlerine başlayan kurucularının ailesinin şerefine, kente bu isim verilmiştir. Bugünkü sahip olduğu isim ise, nehrin denize aktığı yer anlamına gelmektedir. Şehir manzaralar açısından, sadece mavi kubbe, bir katedral ve mütevazi sanat-tarihi müzeleri ile Imangaly Camiisi'ne sahiptir. Şehrin bazı alışveriş merkezleri, marketleri, iyi barları ve restaurantları buradan memnun kalmanızı sağlayacak.

Ural Nehri'nin boğazındaki tahta hisar 1645 yılında Mikhaylo Guryev adlı Rus tüccar tarafından Nijniy Yaitskiy gorodok (yani Alçak Ural Hisarı) adıyla kuruldu. Ural Kazaklar hisarı yağmaladılar ve bu yüzünden Guryev ailesi 1647'den 1662'ye kadar taş kullanarak hisarı yeniden kurdular. Atyrau, Avrupa ve Asya etkilerinin uyum içinde bir araya getirildiği yerdir. İki kıtada bulunan dünyadaki iki şehirden biridir. Bu petrol zengini bölge, harika oteller ve restoranlar sahiptir.

Lezzetli bir şeyler yemek istediğinizde, Atyrau - Sancak'ta bulunan Azattyk Caddesi 9'daki en popüler yerlerden birini ziyaret etmelisiniz. Burada tadabileceğiniz yemekler, bu şehrin büyük bir özüdür. Çünkü bu yemeklerin kökü, Asya ve Avrupa'dan gelmektedir. Japon mutfağında uzmanlaşan Momyshuly 25 adresindeki Cinzano barını da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Güneş battıktan sonra güzel bir gece geçirmek istiyorsanız, Bavarius bira evine gitmenizi öneriyoruz. Mükemmel bir biranın yanı sıra iyi atıştırmalıkların tadına bakabilirsiniz. Garsonların standart olmayan bir şekilde İngilizce konuştuklarını belirtmek gerekmektedir. Sabahları Azattyk Caddesi 17v adresindeki Booblik'te lezzetli bir bisküvi ile aromalı bir kahveyi tadabilirsiniz.

Turistler genellikle Avrupa'nın güney ve güney batı kısımlarını seçerler ve Hazar Denizi özellikle popüler değildir. Bu büyük bir hatadır! Dünyadaki en büyük gölün kıyısı ve sıcak iklimle birlikte muhteşem manzaraları ile muhteşem bir tatil alanıdır. Bu bölgeyi gezerken, birçok turistle tanışmayacağınız gerçeği unutmamalısınız. Şüphesiz, bu bölgenin en büyük bir avantajıdır.

Havaalanları

İstanbul Atırav

İstanbul - Atırav güzergâhındaki popüler hava yolları