Menüsü

İstanbul'dan Kiev'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Kiev

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Ukraynaca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Grivna (UAH)

 • Yerel Ulaşım-Metro

  Metro, Kiev şehrinde kullanılabilecek en hızlı ve güzel yerel ulaşım aracıdır. 3 farklı hatta ulaşım sağlayan metro ile Kiev’in en turistik yerlerine kolayca ulaşabilirsiniz.  Şunu belirtmeliyiz ki Arsenal Metro durağı yerin 105 metre altında yer almaktadır ve dünyada ki en derine oluşturulmuştur metro durağıdır.

 • Kırmızı Üniversite

  Taras Shevchenko Kyiv National Üniversitesi, 30 binden fazla öğrenciyle Ukrayna'nın başkentindeki öğrenci yaşamının merkezidir. Üniversitenin ana binası, dış duvarlarının sahip olduğu yoğun renk ile bilinmektedir. Ancak duvarların kırmızı rengi komünizme yapılan göndermeden değil, 1842'de binanın yenilenme çalışmaları esnasında, Vincent Beretti tarafından kasıtlı olarak yapılmıştır. 

 • Maidan

  Özgün adı ile bilinen Kiev Bağımsızlık Meydanı - Maidan, şehrin en ünlü yerlerinden biridir. Son yıllarda, siyasi gösterilerle ilişkilendirildi. 2004 ve 2005 yıllarında kitlesel olarak protesto gösterilerinin gerçekleştiği ve Turuncu Devrime yol açan ve 2013-14 yılları arasında Euromaidan tarafından yapılan protestolar bu alanda gerçekleştirildi. Maidan'da toplanan insanlar iki kez ülke hükümetini değiştirdiler.

Kiev Gezi Rehberi

Kiev şehri, Ukrayna’nın başkenti olup en gelişmiş şehridir. Mimari yapısı Barok dan Post Modern’ e kadar uzanmaktadır. Kiev şehri Dinyeper Irmağı çevresinde bulunmaktadır. Kiev‘in ortasından geçen Dinyeper Nehri kenti ikiye bölüyor ve “Eski Kiev” ile “Yeni Kiev” i oluşturuyor. Kiev‘deki nehir manzaraları görülmeye değerdir. Kiliseleri, heykelleri, tarihi yapıları özgün ve gösterişli bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Kiev uğrunda kavga edilen, savaşılan ve sürekli işgal edilen çok güçlü bir şehirdir. Dirençli ve dik duran mazisi ile hatırlanır. Kiev Şehri’ nin sokaklarında yürürken her köşede farklı bir devrimden kalan izleri görmeniz mümkündür. Kapitalist devrimden Bolşevik devrimine, sonrasında ise en son yaşadıkları Turuncu devrime kadar. Bu arada Kiev şehrinin 500 sene kadar Türkler tarafından yönetildiğini eklemeden geçmeyelim. Kiev’de bir çok milletten ve kültürden izler hala varlığını sürdürmektedir.

Cafeler,restoranlar ve caddeler dinamik bir yapıdadır. Özellikle Sosyalist dönemden kalan birçok bozulmayan mimari ilginizi çekebilir. 2012'de Avrupa Futbol Şampiyonası'nın finali burada gerçekleşmiştir.

✔️ İstanbul'dan Kiev'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ İstanbul'dan Kiev'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları İstanbul'dan Kiev'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde İstanbul'dan Kiev'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları

İstanbul Kiev

İstanbul - Kiev güzergâhındaki popüler hava yolları

Ukrayna’nın en büyük şehri olan Kiev, eşsiz doğası, yemyeşil ormanları ve tarihi yapılarıyla oldukça etkileyici bir yer. Geçmişte Osmanlı, Çarlık Rusya ve Sovyetler Birliği gibi önemli devletlerin hakimiyetine girmiş şehir, ülkenin ticari ve kültürel merkezlerinden biri. Geçmişte Rusya ve Beyaz Rusya’ya başkentlik yapmış olan şehirde Slav kültüründen de izler görülmektedir. İstanbul Kiev​ arasında en uygun uçak biletini sitemiz üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. En ucuz İstanbul Kiev uçak biletleri uçuş tarihiniz ve saatine göre farklılık göstermektedir. Biletinizle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikleri telefon yada e-posta üzerinden müşteri hizmetlerimize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Otel mi arıyorsunuz? Kiev'deki en iyi otelleri kontrol edin

Kiev'de otel bul