Menüsü

İstanbul'dan Kişinev'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Kişinev

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rumence
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Moldovya levi (MDL)

 • Parklar

  Kişinev, yeşil alanlar bakımından çok zengindir. Dendrarium Park şehrin sembollerindendir. Bu parkta yaz boyunca farklı renklerde çiçekler ve bitkiler ayrı bir güzellikl katmaktadır. 

 • Kiliseler ve kutsal alanlar

  Ziyaret edilmesi gereken bir diğer yer ise Naterea Domnului Katedrali. 19. yüzyılda Rus tarzında inşaa edilmiş olan yapı Sovyet rejimi sırasında müzeye dönüştürlmüştür.

 • Gece hayatı

  Karaoke gecesinin düzenlendiği Eli Peli Vocal Room görülmesi gereken yerlerden. Oldukça hoş bir dekorasyona sahip mekan menüsünde yer alan lezzetli yemekleri ile gözde mekanlardan biri. 

Kişinev Gezi Rehberi

Kişinev belki de en çok küçümsenen şehirlerden. Buranın gerçek değerini anlamak için burada bulunmak gerek. Şehir şarap üretimi bakımından seviye atlamış durumda. Öyle ki Kişinev, dünyanın en büyük şarap koleksiyonuna sahip. 1.5 milyon şişenin üzerinde bir rakamla 2005 yılında Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başarmıştır. Kişinev'in 10 km uzağında yer alan  Miletii Mici'deki Golden Collection 80 metre yerin altında yer almaktadır. Burası şarapları muhafaza etmek adına özel olarak inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 200 metre uzunluğunda ve kale şeklinde inşa edilmiştir. Buraya her zaman için şarap tatmak için veya satın almak adına uğrayabilirsiniz. Bir diğer ilgi çekici nokta ise Kişinev'e11 km uzaklıkta yer alan Cricova yeraltı şehri. Ulusal kültürel bir miras olan yapı 70 km uzunluğa sahip olup 80 m yerin altında yer almaktadır. 

Havaalanları

İstanbul Kişinev

İstanbul - Kişinev güzergâhındaki popüler hava yolları

Kişinev, Moldova Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük ve kalabalık şehridir. Kişinev, Moldova için ekonomik,tarihi ve turistik anlamda çok önemlidir. Kişinev’de yerel ulaşımı sağlayabilmek için pek çok alternatif bulunmaktadır (troleybüs, otobüs, minibüs ve taksiler). İstanbul-Kişinev uçak bileti, resmi tatiller ve bayram tarihleri dışında kalan zamanlarda çok uygundur. İstanbul Kişinev arası en uygun uçak bileti tercih ettiğiniz seyahat zamanı ve uçuş firmasına göre farklılık gösterecektir. Sitemizden     ( eSky.com.tr) yapacağınız İstanbul Kişinev rotasındaki akıllı arama ile en ucuz uçak bileti, en hızlı şekilde karşınıza çıkacaktır. Kişinev uçak biletinizi, online olarak kredi kartınızla güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Uçuş tablosu:

İstanbul Kişinev

Otel mi arıyorsunuz? Kişinev'deki en iyi otelleri kontrol edin

Kişinev'de otel bul