Menüsü

İstanbul'dan Odessa'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Odessa

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Ukraynaca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Grivna (UAH)

 • Film Merdivenleri

  Limandan Prairie Bulvarına ve kentin eski kesimine uzanan dev merdivenler, ünlü yönetmen Sergei Eisenstein sayesinde tarihe geçti ve sinemanın simgesi haline geldi. "Battleship Potemkin" adlı filminde Çarlık ordusunun merdivenlerden inerek yerel halkı katliamı sahnesi, tamamen kurgusal olmasına rağmen ünlü Odessa merdivenleri bundan dolayı efsanevi hale geldi. 1955'te Potemkin Merdivenleri adı ile resmen adlandırıldı.

 • Yunus Akvaryumu

  Büyük Shevchenko Park'ın kıyısında yer alan dolphinarium(yunus akvaryumu)’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tesis, size bu sevimli hayvanlara bakma olanağını ve eğlenceye aktif olarak katılma olanağı sunuyor. Ziyaretçilerin yunus havuzlarında eğitmen kontrolünde yüzmesi mümkündür.

 • Kültürler Şehri

  Odessa konumu ve önemi nedeniyle yüzyıllar boyunca Ukraynalılar ve Ruslar tarafından yoğun ilgi görmüştür. Bunun dışında Yahudiler, Türkler, Polonyalılar, Almanlar ve hatta Yunanlılar bile bu şehirde belli bir dönem yaşamıştır. Polonyalı şair Adam Mickiewicz ve Rus şiir şampiyonu Alexander Pushkin'in yetiştiği Odessa şehri, tam bir kültür merkezidir.

Odessa Gezi Rehberi

Ukrayna'nın en büyük liman kentidir ve yüzlerce yıllık bir tarihe sahiptir. Şehir, bugün birçok zarif ve görkemli binalardan oluşmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki en büyük turizm merkezlerinden birisidir.  Odessa, Karadeniz'in İncisi olarak anılmaktadır. 15. yüzyılda Tatarlar tarafından kurulan şehir ulusal statüsünü birkaç kez değiştirdi - Litvanyalılar, Türkler ve Ruslar belirli zaman aralıklarıyla şehre hükmetti. Stratejik konumu ve muhteşem iklimi ile sadece İmparatorluk Rusyasının ticaret merkezi değil, aynı zamanda yaşamak için de mükemmel bir yerdir.

Rus İmparatorluğu döneminde, St. Petersburg, Moskova ve Varşova'dan sonra ülkenin dördüncü en önemli şehri ve büyük bir ticaret merkeziydi. Odessa Filarmonisi, muhteşem Opera ve Bale Tiyatrosu, Potocki Sarayı Müzesi ve Immaculate Conception Parish Kilisesi gibi birçok görkemli anıta ev sahipliği yapmaktadır. 

✔️ İstanbul'dan Odessa'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ İstanbul'dan Odessa'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları İstanbul'dan Odessa'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde İstanbul'dan Odessa'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları

İstanbul Odessa

İstanbul - Odessa güzergâhındaki popüler hava yolları

Ukrayna’nın en büyük 3. şehri olan Odessa, sahip olduğu liman ile yüzyıllar boyunca önemli bir ticaret merkezi olmuş. Aynı zamanda kültür ve sanata verilen önem, düzenlenen festivaller ve renkli şehir hayatı ile dikkat çeken kent, her daim canlı. Keşfinizi bekleyen şehri bir an önce görmek için Odessa ucuz uçak bileti alternatiflerine sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz. İstanbul Odessa güzergahunda bulabileceğiniz en uygun uçak biletleri, yolculuk yapacağınız tarih, saat ve uçak şirketine göre farklılıklar göstermektedir. eSky.com.tr adresinde yer alan akıllı arama motoruyla karşınıza çıkacaktır. Uçak biletiniz internet üzerinden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Otel mi arıyorsunuz? Odessa'daki en iyi otelleri kontrol edin

Odessa'da otel bul