Menüsü

ITA Airways İstanbul'dan Roma'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Roma

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Her ülkenin kendine has yemekleri olduğu gibi İtalyan mutfağı da kendine özel lezzetlere sahiptir. Jewish Ghetto kurabiyeleri ve  carciofi alla Giuda tadına bakılması tavsiye edilen lezzetler. 

 • Yukarıdan Roma

  Monte Mario Roma'yı yukarıdan izlemek açısından oldukça güzel bir yer ve turistler arasında da oldukça populer bir yer. Düğün Pastası Binası da Roma'nın güzel yerlerinden. 

 • Hayalet ve Gizem

  Roma sokaklarında yapacağınız 1,5 saatlik bir akşam  yürüyüşünde Roma sokakların dar sokaklarında dolaşırken biraz korku, ışıklar altında yürürken ise romantik anlar yaşamanıza neden olacaktır.

Roma Gezi Rehberi

Ebedi Şehir olarak da bilinen Roma gerçek anlamda hakkında kitap yazılabilcek nitelikte bir şehir. Roma denince muhakkak akla Colosseum  gelmektedir. Bunun yanı sıra the Pantheon şehrin en bilininen ve ziyaret edilen yerlerinden. la Fontana di Trevi (Trevi Çeşmesi) de görülmesi gereken harika yerler arasında yer alabilmektedir. Roma şehrinin belkide en ilginç yönü kendi içinde bir devlet bulundurması. Vatikan Roma'ya gidildiğinde muhakkak ziyaret edilmesi gerken bir yer. Bunların yanı sıra gidilmesini tavsiye edebileceğimiz yerleri şöyle sıralayabiliriz.

 1. The Roman Forum
  Trajan’s Column,the Arc of Titus ve  Circus Maximus dahil Roma İmparatorluğu zamanlarından kalma binaların kalıntılarını bulabileceğiniz tarihi bir yer.
 2. Piazza Navona
  Dünyanın en ünlü kamusal alanlarından biridir.Roma, şık restoranları  dondurma satılan mekanları keşfetme imkanı sunmaktadır.
 3. Trastevere
  Size ilk andan itibaren farklı bir his uyandıracak bir yer. Arnavut kaldırımı sokakları ve düzinelerce küçük el yapımı eserler ve parfümlerle dolu mağazaların bulunduğu bir yer.

Havaalanları

İstanbul Roma

İstanbul - Roma güzergâhındaki popüler hava yolları