Menüsü

United Airlines İstanbul'dan Washington DC'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Washington

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Beyaz Saray

  Washington denince aklımıza ziyeret edilecek ilk yer olarak gelmektedir. Nitekim Beyaz saray sadece Washington'un değil ABD'nin sembolik yerlerinin başında gelmektedir.  

 • Washington Ulusal Katedrali

  Neogotik biçimde inşaa edilmiş olan bu katedral Dünyanın üçüncü ABD'nin ise ikinci büyük katedraldir.

 • Yemek

  Washington hamburger, sosisli sandviç veya meşhur ismiye Hot Dog, patates cipsi ve dondurmaların çok yaygın olarak küketildiği bir şehir. Her ne kadar bu gibi fastfood tarzı yemekler yaygın olsada burada farklı türden yemek yeme imkanınız bulunnmaktadır.

Washington Gezi Rehberi

Washington'da görülmesi gereken yerler

Washington Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kesiminde yer almaktadır ve ülkenin Başkentidir. Şehir ismini Başkan George Washington'dan almıştır.

Beyaz Saray Washington denince aklımıza ziyeret edilecek ilk yer olarak gelmektedir. Nitekim Beyaz saray sadece Washington'un değil ABD'nin sembolik yerlerinin başında gelmektedir. 

Washington Ulusal Katedrali Neogotik biçimde inşaa edilmiş olan bu katedral Dünyanın üçüncü ABD'nin ise ikinci büyük katedraldir.

Thomas Jefferson Anıtı Amerika Birleşik Devletlerin kurucularından ve üçüncü başkanı Thomas Jefferson adına yaptırılmış bir eserdir. Bu anıt 1943 yılında inşaa edilmiştir.

“The Exorcist” filmini izlemeyen çok az kişi vardır. Tarihin en başarılı korku filmelerinde olan “The Exorcist” filminde yer alan bir sahnenin çekildiği tarihi merdivenleri ziyaret etmeniz farklı bir deneyim olacaktır.

Doğal Tarih Müzesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.Burada hayvanların, bitkilerin, fosillerin, minerallerin, kaya parçalarının, göktaşlarının ve kültürel eserlerinin  sergilendiği 125 milyon eser yer almaktadır. 

Havaalanları

İstanbul Washington

İstanbul - Washington güzergâhındaki popüler hava yolları