Menüsü

Lufthansa İzmir'den Köln'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Köln

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Köln'ün en meşhur yiyeceği sosistir. Burada sosisten yapılan farklı yemekler mevcuttur. Ayrıca patates yemekleri de oldukça yaygındır. İçecek olarak Köln'de en fazla bir tüketilmektedir. Öyle ki şehirde 3000 civarında birahane bulunmaktadır. 

 • Hoşgörü şehri

  Köln dünyanın en büyük LGBT topluluğunun bayramlarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

 • Eau de Cologne

  Eau de Cologne'е  gidip enfes kokulu parfümlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Köln Rehberi

Köln 'da görülmesi gereken yerler

Köln, Almanya'nın dördüncü en kalabalık şehridir ve  Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinin kültürel ve ekonomik merkezidir. Köln şehri 1 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir.

Rhein Energie Stadyumu Köln  şehrine gelen ziyaretçileri tarafından yoğun olarak ziyaret ettikleri bir yerdir. FC Köln futbol takımının stadyumu şehrin ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Köln Karnavalı  her yıl düzenlenmektedir. Bu festival halk arasında yılın beşinci mevsimi olarak adlandırılmaktadır. Festival boyunca renkli kostümler, müziklerle düzenlenen etkinlikler ile oldukça eğlenceli bir hava katmaktadır. İmkanınız varsa Köln'e yapıcağınız ziyaretinizi bu festivale denk getirmeye çalışmanız oldukça isabetli olacaktır. 

Ludwig Müzesi sanatseverlerin gözde mekanlarından biri. Bu müzede Pablo Picasso ve Andy Warhol eserlerini görme imkanınız olacak.

Köln-Triangle Gökdeleni şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz muhteşem bir yer. Buradan Köln şehrinin muhteşem manzarasını izlemek oldukça keyifli. 

Havaalanları

İzmir Köln

İzmir - Köln güzergâhındaki popüler hava yolları